Передача корпоративних прав

olgerd72
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 08 лютого 2018, 08:54
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення olgerd72 »

Шановні колеги може хтось вже стикався з наступною проблемою ? У працівників вже починають виникати проблеми та нездорові запитання від служби внутрішньої безпеки держ. підприємства.
Деякі працівники показали в декларації наявність акцій на незначні суми 5грн. 100 грн. та інші які були отримані в 1995році при проведенні приватизації підприємства за приватизаційні майнові сертифікати . 
Данні акції були внесені в розділ 7 " Цінні папери " декларації ( кількість та номінальна сумарна вартість), в розділ 8. "Корпоративні права"  згідно  рекомендацій викладених при заповненні декларації   вони не вносились.
  Згідно вимог ст.36  Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції».  необхідно передати корпоративні права, що робити враховуючи мізерну кількість акцій на управління якими  не реально укласти   договір управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності.
Стаття 36. Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав
1. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом.

У такому випадку особам, зазначеним у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється передавати в управління належні їм підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї.

2. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм підприємств, які за способом утворення (заснування) та формування статутного капіталу є унітарним, здійснюється шляхом укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності.

3. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм корпоративних прав здійснюється в один із таких способів:

1) укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності (крім договору управління цінними паперами та іншими фінансовими інструментами);

2) укладення договору про управління цінними паперами, іншими фінансовими інструментами і грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери та інші фінансові інструменти, з торговцем цінними паперами, який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами;

3) укладення договору про створення венчурного пайового інвестиційного фонду для управління переданими корпоративними правами з компанією з управління активами, яка має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління активами.
Передача корпоративних прав як оплата вартості цінних паперів венчурного пайового інвестиційного фонду здійснюється після реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів такого інституту спільного інвестування.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Наявність цінних паперів та корпоративні права це не зовсім тотожно. Корпоративні права можуть бути у особи, якщо в неї контрольний пакет акцій, що дає їй право впливати на діяльність підприємства. Або якщо емітентом цінних паперів є юридична особа приватного права. Тут потрібно виходити із того хто є емітентом цінних паперів та який вплив має декларант.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”