Який строк і порядок оприлюднення відомостей?

sveta_sergienko

Повідомлення sveta_sergienko »

Добрий день. Будь ласка, підкажіть, який строк і порядок оприлюднення відомостей, наведених у Декларації, та які з них підлягають оприлюдненню?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Строк - 30 днів з дати здачі вами декларації.
Порядок оприлюднення як такий сьогодні відсутній, тому практично у кожному районі нашої країни це питання вирішують по-своєму.
Якщо мова іде про розміщення у комунальних газетах, органи, в управлінні яких знаходиться ця газета, зазвичай своїм розпорядчим документом визначають графіки оприлюднення відомостей з декларацій. Дуже поширена практика, коли у деклараційний період газети виходять з додатками, де накопичені дані з декларацій досить широкого кола суб"єктів декларування.
Щодо обсягу інформації, яка підлягає оприлюдненню. Не забувайте, що відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, а також реєстрації місця проживання, дати народження декларанта та членів його сім"ї, місцезнаходження об'єктів, які наводяться в декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, є інформацією з обмеженим доступом та оприлюдненню не підлягають. Тому недоцільно подавати копії самих декларацій, адже доведеться заретушовувати цілу низку позицій декларації. Крім того, подавати копії декларацій для розміщення у друкованих ЗМІ недоцільно ще й через те, що вони займуть набагато більше друкованої площі, ніж витяг з декларації. Це призведе до зайвих витрат на розміщення інформації.
Щодо фінансування видатків на оприлюднення. Тема досить гостра, оскільки вона також не врегульована ані законами, ані підзаконними актами. Практика по регіонах різна: хто збирає з декларантів по кілька десятків гривень, аби компенсувати комунальній газеті витрати, хто знаходить кошти для оплати друку у місцевих бюджетах, хто закладає ці видатки у бюджет комунального видання. На жаль, на разі сказати, який з цих способів найбільш правильний, ми не можемо.
Більш того, не можна навіть визначитися, хто ж реально має це фінансувати, оскільки у ч. 2 ст. 12 антикорупційного Закону № 3206 написано "підлягають оприлюдненню" без жодних вказівок про те, хто ж має за це відповідати, а, відповідно і нести витрати.
Про порядок оприлюднення відомостей з декларацій на веб-сайтах юридичних осіб, у яких працюють суб"єкти декларування, я вже писала 17 лютого у пості під назвою "Коли потрібно оприлюнювати відомості з декларацій?"
Також зауважу, що адміністративної відповідальності за несвоєчасне оприлюднення відомостей з декларацій сьогодні не передбачено. Говорити про притягнення до дисциплінарної відповідальності також вкрай складно, оскільки, повторюся, особу, яка має відповідати за оприлюднення декларацій Закон № 3206 поки що не визначив.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”