Облік ПДВ

Запитання по проводкам які не знайшли відображення в типовій кореспонденції
Oksana Vasilenko
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 09 жовтня 2023, 10:23
Регіон: Суми
Подякували: 1 раз

Повідомлення Oksana Vasilenko »

Добрий день, шановні колеги! Дуже прошу Вашої допомоги щодо обліку ПДВ у бюджетній установі ( початкова школа). Ми в поточному році зареєструвалися платниками ПДВ за ставкою 0% у зв'язку з перевищенням 1 млн.грн за надані послуги. Реєстрація згідно ст. 197 операції звільнені від оподаткування, а саме харчування та освтні послуги . За статутом наш заклад надає додаткові освітні послуги ( оплата за групи продовженого дня). Сума коштів спец.рахунку складається з оплати за освітні послуги та батьківської плати за харчування. Кошти, які надходять за освітні послуги , витрачаються тільки на виплату заробітної плати та оплати за комунальні послуги частково. Допоможіть розібратися з обліком ПДВ тепер. Податковий кредит формується з оплати за послуги та ТМЦ по загальному фонду і частково за комунальні із спец.фонду. Компенсуючу ПК (зведену) раз на місять роблю, податкові (ПЗ) виписую за кожен банківський день, з декларацією розібралася. Лишилося розібратися з бухгалтерськими проводками по податку у нашому випадку. Раніше ПДВ за придбання чи надання послуг включали у вартість. Тепер я розумію, що податок потрібно відображати по рахунках 6311 (субрахунки). На сьогодні ми робимо такі проводки по нашим надходженням: нарахування за надані послуги та харчування Дт 6414 Кт 7111, надійшли кошти Дт 2312 Кт 6414. Підкажіть, які будуть бухгалтерські проводки для відображення ПДВ за 0% ставкою? Розумію, що у подальшому з цим прийдеться ознайомитися більшості шкіл та садочків, якщо оплата за харчування буде здійснюватися виключно за рахунок батьків. Перевищення 1 млн.грн чекає багатьох закладів і стоятиме питання обліку ПДВ у моїх колег. Заздалегіть дякую

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Добрий вечір! Раджу Вам переглянути записи в бухобліку, які ми наводили в одному з наших матеріалів https://i.factor.ua/ukr/journals/bb/201 ... 0%92%20%20
Якщо будуть додаткові запитання, звертайтесь.

Oksana Vasilenko
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 09 жовтня 2023, 10:23
Регіон: Суми
Подякували: 1 раз

Повідомлення Oksana Vasilenko »

Доброго ранку! Дякую за посилання. Я цей матеріал читала. У нашому випадку освітні послуги та батьківська плата за харчування не підлягають оподаткуванню згідно статті ПКУ 197.1. Можливо по освітнім послугам робити згідно надходження по банку такі бух.проводки:
Дт 2111 Кт 7111 10000 нарахований дохід
Дт 2313 Кт 2111 10000 надійшли коши
Дт 7111 Кт 5511 10000
Як бути з коштами за харчуванням не розумію. Нарахування по дітям здійснюємо на підставі табелів відвідування по кожній дитинці, оплата по банку на підставі наданих квитанцій.
Дт 6414 Кт 7111 нарахування
Дт 2313 Кт 6414 оплата за харчування по кожній дитині.
Податкову накладну я формую за кожен банківський день по надходженню коштів за вищевказані послуги. Якщо з послуг надалі лишиться тільки у вигляді батьківської плати за харчування ( ставка податку 0% ), як вірно відобразати ПЗ? В яких формах і що ми маємо показувати по фінансовому звіту, якщо ставка 0%. Електронний рахунок ми не поповнюємо бо не маємо з чого.

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Добрий вечері! З бухзаписами начебто все ок, питань у Вас немає. Хотіла уточнити щодо ПН. Я так зрозуміла, Ви оформлюєте підсумкову ПН кожен день. А чому не оформлюєте зведену ПН наприкінці місяця? У вашому випадку постачання послуг має безперервний та ритмічний характер. Ви бачили наш матеріал про зведені ПН ось за цим посиланням
https://i.factor.ua/ukr/journals/bb/202 ... 0%92%20%20
На мій погляд, клопоту буде в рази менше, а результат - той самий. Поміркуйте добре

До речі, не зовсім зрозуміла, що саме цікавить щодо батьківської плати. Про те, як відобразити в декларації операції, звільнені від ПДВ, ми розповідали ось тут https://i.factor.ua/ukr/journals/bb/202 ... 0%94%D0%92

Oksana Vasilenko
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 09 жовтня 2023, 10:23
Регіон: Суми
Подякували: 1 раз

Повідомлення Oksana Vasilenko »

Доброго дня! Я в обліку ПДВ новачок, вела ще 2009 році товариство. З бюджетом стикаюся вперше.
Так, кожного дня виписую згідно банківської виписки, поспілкувавшись з бухгалтерами училищ. Вони виписують за кожен день, тому так роблю. Мій інспектор дуже не може підказати бо вона ще на стикалася у своїй практиці із школами. Рекомендувала поспілкуватися з більш компетентними бухгалтерами. Вирішила написати бо в Сумах немає ще шкіл і садочків з обліком пдв, ми мабуть перші. У мене сумнів щодо вірності бух.проводок за послугою харчування, я розумію, що це наші податкові зобов'язання. Чи вірно я розумію, що тільки банківська виписка є підставою для складання податкової накладної? Друге питання, як тепер вірно відобразити кошти від реалізації майна (метелобрухт), враховуючи пдв? Я маю окремо виписувати податкову накладну на кошти від реалізації? Красно дякую Вам за домомогу.

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Добрий день!
По-перше, послуги з харчування звільнені від ПДВ (п.п. 197.1.7). Тому при нарахування таких послуг фактично ПДВ Ви не нараховуєте в бухобліку. Але такі звільнені операції доведеться відобразити в декларації з ПДВ
По-друге, про складання ПН перегляньте ось тут https://i.factor.ua/ukr/journals/bb/202 ... 0%92%20%20
ПН складається на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ. А ось при оплаті бюджетними коштами ПН складають при надходженні коштів (про що свідчить виписка з рахунку). Але у Вашому випадку кошти оплачують батьки, тому не варто чекати отримання коштів, ПН складайте при нарахуванні
По-третє, бухпроведення при реалізації металобрухту перегляньте в цьому матеріалі https://i.factor.ua/ukr/journals/bb/202 ... 0%B9%D1%84
А от щодо нарахування ПДВ, то на такі операції передбачено звільнення до 01.01.2027. Але скласти ПН все одно доведеться. Детально про це ми писали тут https://i.factor.ua/ukr/journals/bb/201 ... 0%94%D0%92

Oksana Vasilenko
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 09 жовтня 2023, 10:23
Регіон: Суми
Подякували: 1 раз

Повідомлення Oksana Vasilenko »

Щиро дякую!

Відповісти

Повернутись до “Кореспонденція субрахунків”