облік ПДВ по новому!!!!!!!

Запитання по проводкам які не знайшли відображення в типовій кореспонденції
Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Нагадаю, що в НП(С)БО 123 передбачено, що до первісної вартості запасів серед інших сум включають також суму ПДВ (якщо ПДВ не відносимо до ПК)
Тому поясніть, як робите Ви? З бухгалтерських записів бачу, до суму ПДВ Ви не включаєте до первісної вартості запасів, тобто на рахунку 15  сума без ПДВ. Чому?
Напевне це пов’язано с тим, що цей ПДВ Ви зібрались включити до ПК. Але ж придбання запасів було здійснено за рахунок загального фонду. Я не знаю жодного бухгалтера, хто б відважився на таке. Зі спецфондом бухзаписи більш-менш зрозумілі, а ось із загальним фондом я б так не ризикувала?!?!
Можливо хтось має іншу думку, поділіться своїми думками!!!

Lana99
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 08 травня 2018, 14:22
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Lana99 »

Матвєєва Вікторія писав:Нагадаю, що в НП(С)БО 123 передбачено, що до первісної вартості запасів серед інших сум включають також суму ПДВ (якщо ПДВ не відносимо до ПК)
Тому поясніть, як робите Ви? З бухгалтерських записів бачу, до суму ПДВ Ви не включаєте до первісної вартості запасів, тобто на рахунку 15  сума без ПДВ. Чому?
Напевне це пов’язано с тим, що цей ПДВ Ви зібрались включити до ПК. Але ж придбання запасів було здійснено за рахунок загального фонду. Я не знаю жодного бухгалтера, хто б відважився на таке. Зі спецфондом бухзаписи більш-менш зрозумілі, а ось із загальним фондом я б так не ризикувала?!?!
Можливо хтось має іншу думку, поділіться своїми думками!!!
То мене, власне, і цікавить, що саме робити з с умою ПДВ, якщо оплата була по загальному фонду? Я так розумію, що їх не можна включати до ПК??? Але про це ніде не можу знайти конкретну відповідь! Що з ними робити??? списувати на витрати, чи включати до первісносної вартості товарів/вартості послуг? Бо до мене бухгалтер просто списувала на витрати, а я не впевнена, що це правильно

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Та що Ви таке кажете? Як це ніде не написано? А чим Вам не підходять НП(С)БО 123 та Методрекомендації з обліку запасів, якими бюджетні установи користуються з 01.01.2015 року?  Можливо Ви щось пропустили за цей час, тому коротко нагадаю.

Для того щоб правильно сформувати первісну вартість запасів, варто уважно почитати  НП(С)БО 123 та Методрекомендації з обліку запасів.
Так, первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних витрат:
- суми, що сплачується згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків;
- суми ввізного мита;
- суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються суб'єктам державного сектору;
- транспортно-заготівельні витрати (затрати на заготівлю запасів, оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів);
- інші витрати, які безпосередньо пов'язані з придбанням запасів і приведення їх у стан, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. До таких витрат, зокрема, належать прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати суб'єкта державного сектору на доопрацювання і підвищення якісно технічних характеристик запасів.
До сум непрямих податків як раз й відносять ПДВ. Тому неплатники ПДВ та платники ПДВ при придбанні запасів за рахунок загального фонду включають суми ПДВ до первісної вартості.

 Якщо є бажання більше дізнатися з цього питання, раджу почитати матеріалі з бухобліку запасів на числових прикладах в газеті «Бюджетна бухгалтерія» № 9, № 20, 2017 рік.

Lana99
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 08 травня 2018, 14:22
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Lana99 »

Матвєєва Вікторія писав:Та що Ви таке кажете? Як це ніде не написано? А чим Вам не підходять НП(С)БО 123 та Методрекомендації з обліку запасів, якими бюджетні установи користуються з 01.01.2015 року?  Можливо Ви щось пропустили за цей час, тому коротко нагадаю.

Для того щоб правильно сформувати первісну вартість запасів, варто уважно почитати  НП(С)БО 123 та Методрекомендації з обліку запасів.
Так, первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних витрат:
- суми, що сплачується згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків;
- суми ввізного мита;
- суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються суб'єктам державного сектору;
- транспортно-заготівельні витрати (затрати на заготівлю запасів, оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів);
- інші витрати, які безпосередньо пов'язані з придбанням запасів і приведення їх у стан, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. До таких витрат, зокрема, належать прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати суб'єкта державного сектору на доопрацювання і підвищення якісно технічних характеристик запасів.
До сум непрямих податків як раз й відносять ПДВ. Тому неплатники ПДВ та платники ПДВ при придбанні запасів за рахунок загального фонду включають суми ПДВ до первісної вартості.

 Якщо є бажання більше дізнатися з цього питання, раджу почитати матеріалі з бухобліку запасів на числових прикладах в газеті «Бюджетна бухгалтерія» № 9, № 20, 2017 рік.
Дякую за інформацію. Головне, що я з самого початку хотіла дізнатись, це те, чи можна затарати по загальному фонду включати до податкового кредиту. Саме на це питання я не могла знайти конкретної відповіді: так чи ні. Врховуючи вищезазначене, роблю висновок, що таки не можна

АнфисаБюджет
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 26 вересня 2017, 12:33
Регіон: Луганская область

Повідомлення АнфисаБюджет »

Матвєєва Вікторія писав:Дісно, питання бухобліку ПДВ - непросте. Тому наша редакція неодноразово надсилала запити до Мінфіну з проханням роз*яснити це питання, але отримували лише загальні відповіді, друкувати які на сторінках газети було зовсім недоцільно.

Тепер щодо семінару, який був проведений 16.03.2018 р. На прохання нашої редакції лектор окремо запинився на бухобліку ПДВ, який був виведений на окремий слайд. Тому не розумію Ваших нарікань з цього приводу.
Після цього ми вирішили розглянути це питання на прикладі - матеріал був в газеті "Бюджетна бухгалтерія" № 16, 2018 "ПДВ: провонуємо варіант бухобліку".
Але ми не виключаємо, що деякі бюджетні установи —платники ПД вибрали для себе якийсь інший варіант відображення в бухгалтерському обліку розрахунків з ПД. Тож колеги, якщо є бажання поділитися своїм варіантом, будь ласка, всі своє пропозиції надсилайте на електронну адресу нашої редакції: bb@id.factor.ua
Доброго дня,шановна Вікторія,про що ж і мова, що всі цього питання "шарохаються", особливо Мінфін, який повинен донести свою позицію з приводу цього питання!!!! Те, що Ваша газета намагається відповідати і допомагати нам бухгалтерам в питаннях обліку, який на сьогодення є ще не досить досконалим в деяких аспектах у зВ"зкуз нововеденнями  2017 року,ЗА ЦЕ ДЯКУЄМО.
 На жаль[font='Noto Sans', sans-serif] "Бюджетну бухгалтерію" за 1півріччя ми не виписували, тому якщо у Вас є можливість поділитися інформацією з №16 "Бюджетної бухгалтерії" буду дуже вдячна.[/font]

ira1807
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 02 вересня 2016, 15:17
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення ira1807 »

Що ж тоді робити з ДФС,  яка телефонує та каже: "А чому ви не показуєте в декларації всі суми ПДВ? Ви  повинні включати весь ПДВ в податковий кредит та виписувати "умовні" податкові зобов'язання на суми, які не мали туди попасти (наприклад "проплачені за кошти загального фонду") 

Чи вірним буде?:
Витрати на придбання (за рахунок загального фонду)         1311      6211       13000,00
Податковий кредит на суму ПДВ                                             6311     6211         2600,00
Складено ПН на "умовне" постачання на суму ПДВ             1311      6311         2600,00   
(виписую ПН на умовне зобов'язання з типом причини "13")

Тобто на 1311 буде сума з ПДВ
?????????????????????????????????????????????????????????????????7

АнфисаБюджет
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 26 вересня 2017, 12:33
Регіон: Луганская область

Повідомлення АнфисаБюджет »

ПН на "умовне" постачання на суму ПДВ відображаємо проводкою Дт 8013  Кт 6311, тобто сума ПДВ  лягає на матеріальні витрати. В м/о №6  по загальному фонду Ви показуєте придбання Дт 6211 Кт 6311, а в М/О №17 вже відображаєте технічне нарахування податкового зобов"язання.

АнфисаБюджет
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 26 вересня 2017, 12:33
Регіон: Луганская область

Повідомлення АнфисаБюджет »

Ой вибачте придбання відображаємо Дт 6311 Кт 6211 .

ira1807
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 02 вересня 2016, 15:17
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення ira1807 »

АнфисаБюджет писав:Ой вибачте придбання відображаємо Дт 6311 Кт 6211
А як же тоді вийти на твердження: ПДВ при придбанні запасів за рахунок загального фонду включають до первісної вартості?
Напишіть свої проводки будь ласка.

Roaming
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 18 лютого 2015, 18:26
Регіон: Москва
Звідки: Москва
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Roaming »

Интересная статья  :57:. Но...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Roaming писав:Интересная статья  :57:. Но...
Проводка №11 в последнем примере - полный бред!

Ddd
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 42
З нами з: 14 серпня 2017, 19:08
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 18 разів

Повідомлення Ddd »

А приклад №3 в розрізі КЕКВ не "БРЕД". Для мене- повний. А в цілому, якщо зменшити проведення, то підійде.

Ddd
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 42
З нами з: 14 серпня 2017, 19:08
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 18 разів

Повідомлення Ddd »

В нас такі проведення.
1. Отримано від постачальника товар 6000 грн.
1517-6211 (КЕКВ 2210)-5900
2. Відображено суму податкового кредиту ПК
6311 нак.-6211 (КЕКВ 2210)- 100     (для прикладу :52:)
3. Сплачено вартість отриманих матеріалів
6211-2313 (КЕКВ 2210!!!) 6000
4. Отримано надходження від реалізації товарів 24 000 (їдальня ВНЗ)
2313-7011 20000
2313-6311  4000
4. Поповнення електронного рахунку СЕА( в нас завжди є залишок коштів на СЕА :11: ), для прикладу на 10 000
2314СЕА-2313/1(зменшення надходжень) 10000
2313/1-2313 10000
5. До 20 числа наступного за звітним подаємо декларацію і до кінця наступного місяця кошти , згідно разрахунку списуються з СЕА
6311 -2314 5900 (забов"язання 6000- податковий кредит 100)
Залишок коштів на кінець місяця складатиме 4100 грн (умовно, якщо перед цим на СЕА "0"). 
Якщо це кінець кварталу, то цей залишок я буду відображати в стр. 1162 балансу, На підтверження надаю до ДКСУ роздруковану виписку СЕА з "Медка"

restartlnu
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 17 лютого 2015, 15:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення restartlnu »

А що це за зміни, я не згодна з п. 4 " Реалізація " 

"4. Отримано надходження від реалізації товарів 24 000 (їдальня ВНЗ)2313-7011 20000
2313-6311  4000"


В перше бачу такі. 
Вірним вважаю Дт 2111 Кт 7111 нарахування (принято на реалізацію і т. ін.)
                        Дт 7111 Кт 6311 Нарахування ПДВ
                        Дт 2313 Кт 2111  оплата за товар контрагентом
                        Дт 2314 Кт 2313 поповнення рах ПДВ
                        Дт 6311 Кт 2314  уплата ПДВ по деке.

Далі фін результат і т. ін 
якщо є якісь нормативні документи дайте ссилку
а як же тоді дебітори - кредитори, ведення розрахунків МО № 4 та 6??

Ddd
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 42
З нами з: 14 серпня 2017, 19:08
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 18 разів

Повідомлення Ddd »

Ddd писав:В нас такі проведення.
1. Отримано від постачальника товар 6000 грн.
1517-6211 (КЕКВ 2210)-5900
2. Відображено суму податкового кредиту ПК
6311 нак.-6211 (КЕКВ 2210)- 100     (для прикладу :52:)
3. Сплачено вартість отриманих матеріалів
6211-2313 (КЕКВ 2210!!!) 6000
4. Отримано надходження від реалізації товарів 24 000 (їдальня ВНЗ) 
2313-6212 24000
6212-6311  4000
6212-7111 20000
4. Поповнення електронного рахунку СЕА( в нас завжди є залишок коштів на СЕА :11: ), для прикладу на 10 000
2314СЕА-2313/1(зменшення надходжень) 10000
2313/1-2313 10000
5. До 20 числа наступного за звітним подаємо декларацію і до кінця наступного місяця кошти , згідно разрахунку списуються з СЕА
6311 -2314 5900 (забов"язання 6000- податковий кредит 100)
Залишок коштів на кінець місяця складатиме 4100 грн (умовно, якщо перед цим на СЕА "0"). 
Якщо це кінець кварталу, то цей залишок я буду відображати в стр. 1162 балансу, На підтверження надаю до ДКСУ роздруковану виписку СЕА з "Медка"
Ост так!!!! Трошки :52: не те записала спочатку

natalisenk
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 19 квітня 2016, 13:48
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення natalisenk »

Доброго дня! Якщо неприбуткова установа (навчальний заклад) стали платником ПДВ. В рахунок по оренді включили ПДВ. Які відповідні проводки потрібно зробити? Дякую!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

natalisenk писав:Доброго дня! Якщо неприбуткова установа (навчальний заклад) стали платником ПДВ. В рахунок по оренді включили ПДВ. Які відповідні проводки потрібно зробити? Дякую!
https://i.factor.ua/ukr/journals/bb/201 ... 35978.html

Відповісти

Повернутись до “Кореспонденція субрахунків”