Облік дивідендів та відсотків розпорядниками бюджетних коштів (HELP!!!!!!)

Запитання по проводкам які не знайшли відображення в типовій кореспонденції
Марусина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 24 жовтня 2018, 23:52
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Марусина »

Доброго дня! Шановні практики, допоможіть студенту розібратися з фінансовими доходами розпорядників. Потрібно для наукової роботи. 

Планом рахунків передбачено рахунок 7311 «Фінансові доходи розпорядників бюджетних коштів» для відображення дивідендів та відсотків, що підлягають отриманню відповідно до законодавства суб’єктом державного сектору". На скільки мені відомо, відсотки та дивіденди зараховуються додоходів бюджету за відповідними кодами бюджетної класифікації.До речі, для бюджетів теж визначений рахунок обліку фінансових доходів 7331(7341).
Мене цікавить, яким чином на практиці відбувається одержання таких доходів? В загальних рисах я розумію, що установа може придбати фінансові інвестиції і отримувати від них доходи, але як тоді це в'яжеться з кошторисом, як планувати такі видатки???  На якій правовій підставі? Буду дуже вдячна, якщо зазначите, які нормативні акти регулюють це питання. 
Пробачте, що питаю про елементарні речі, але в цих питаннях я повний чайник(((

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10303
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

7311 відповідає ось такому виду доходу спецфонду по формі 4.2 (25020300 здається), по цьому коду плануються і доходи і видатки!
Вищих та професійно-технічних навчальних закладів від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право; державних і комунальних вищих навчальних закладів, державних наукових установ, державних і комунальних закладів культури як відсотків, нарахованих на залишок коштів на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору для розміщення власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти

Марусина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 24 жовтня 2018, 23:52
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Марусина »

На субрахунку 7311 «Фінансові доходи розпорядників бюджетних коштів» ведеться облік доходів від відсотків, роялті, дивідендів та коштів, що отримують розпорядники бюджетних коштів від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо їм законом надано відповідне право. 
Вказаний Вами вид доходів також показується на цьому субрахунку, але він не єдиний, окрім нього ці зловіщі відсотки, роялті, дивіденди
Про роялті жодної згадки в бюджетній класифікації. Дивіденди, частки в доходах підприємств - це доходи бюджету. Нічого не можу знайти про отримання відсотків, дивідендів розпорядниками бюджетних коштів. 

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Шановна, Марусина! 
Про які дивіденди чи роялті для розпорядників бюджетних коштів Ви питаєте????
Такі доходи вони взагалі не можуть отримувати.

Для початку раджу уважно перечитати ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу, у якій визначено які надходження взагалі можуть отримувати розпорядники.

4. Власні надходження бюджетних установ отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.

Власні надходження бюджетних установ поділяються на такі групи:

перша група - надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством;

 друга група - інші джерела власних надходжень бюджетних установ.

У складі першої групи виділяються такі підгрупи:

підгрупа 1 - плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю;

підгрупа 2 - надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності;

підгрупа 3 - плата за оренду майна бюджетних установ;

підгрупа 4 - надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна).

У складі другої групи виділяються такі підгрупи:

підгрупа 1 - благодійні внески, гранти та дарунки;

підгрупа 2 - кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб;

підгрупа 3 - кошти, що отримують вищі та професійно-технічні навчальні заклади від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо таким закладам законом надано відповідне право; кошти, що отримують державні і комунальні вищі навчальні заклади, наукові установи та заклади культури як відсотки, нараховані на залишок коштів на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору для розміщення власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти;

підгрупа 4 - кошти, отримані від реалізації майнових прав на фільми, вихідні матеріали фільмів та фільмокопій, створені за бюджетні кошти за державним замовленням або на умовах фінансової підтримки.

Де ви бачите дивіденди чи роялті? Відсотки так, є!!! І то, їх мають право отримувати лише певні заклади. Для них є Порядок  розміщення вищими і професійно-технічними  навчальними закладами на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків державного сектору економіки тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України
від 26 серпня 2015 р. № 657. 
Відображення таких відсотків в бухобліку здійснюють за загальними правилами:
нарахування Дт 2117 Кт 7311
отримання  Дт 2311 Кт 2117 
Решту записів шукайте  в Типовій кореспонденції  https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/ ... brahubkiv/

Марусина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 24 жовтня 2018, 23:52
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Марусина »

Повністю з Вами погоджуюсь! Сама вздовж і впоперек перечитала Бюджетний кодекс, зокрема інформацію про надходження бюджетних установ. І нічого іншого, ніж Ви написали, я не знайшла!!! 
АЛЕ: в плані рахунків є субрахунок 7311 "Фінансові доходи розпорядників". Порядок застосування плану рахунків вказує, що На субрахунках 7311 «Фінансові доходи розпорядників бюджетних коштів» (7321 «Фінансові доходи державних цільових фондів») ведеться облік доходів від відсотків, роялті, дивідендів та коштів, що отримують розпорядники бюджетних коштів від розміщення на депозитах тимчасово вільних бюджетних коштів, отриманих за надання платних послуг, якщо їм законом надано відповідне право. Тобто окрім доходів від розміщення коштів на депозитах на субрахунку відображаються ще й роялті, дивіденди, відсотки за облігаціями!
До того ж в типовій кореспонденції є проведення, яке відображає нарахування відсотків, роялті, дивідендів розпорядниками бюджетних коштів !!!! ПЕРЕГЛЯНЬТЕ П. 4.5 ТИПОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ
Наводжу цю кореспонденцію:

Відображення дивідендів та відсотків, що підлягають отриманню відповідно до законодавства суб'єктом державного сектору:
ДТ 2117 (2128) "Інша поточна дебіторська заборгованість"   КТ 7311 "Фінансові доходи розпорядників бюджетних коштів" (7321 "Фінансові доходи державних цільових фондів")



Розумію, що це ніяк не в'яжеться з бюджетним законодавством, але для чого тоді в стандартах, плані рахунків, порядку його застосування, типовій кореспонденції передбачені ці види доходів???

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Отже, нині правових підстав для отримання роялті та дивідендів звичайними розпорядниками бюджетних коштів не існує. І у цьому питанні перш за все необхідно керуватися БКУ.
До речі, є ще один документ  - Порядок розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання державних цінних паперів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2018 р. № 544
Здається, такий субрахунок має більше відношення до таких коштів. 

Майте на увазі: такі кошти не є власними надходженнями розпорядників, а зараховують як доходи бюджету за відповідним кодом бюджетної класифікації  

Але така ситуація не надто поширена для звичайних розпорядників, тому не варто розраховувати з цього питання на практичну допомогу 

Відповісти

Повернутись до “Кореспонденція субрахунків”