Повноваження у сфері земельних відносин

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Звертаємо вашу увагу, що Кабінет міністрів України надав доступ до Державного земельного кадастру органам місцевого самоврядування. Детальний механізм такого доступу визначила постанова КМУ від 21.03.2016 р. №205 "Деякі питання ведення Державного земельного кадастру". Зокрема, зазначеною постанововю було затверджено Порядок стажування у сфері земельних відносин та внесено зміни до Порядку ведення державного земельного кадастру.

Відтепер органи місцевого самоврядування отримають доступ до Державного земельного кадастру і матимуть можливість користуватися інформацією Державного земельного кадастру при прийнятті управлінських рішень.

Так, передбачається, що уповноважені посадові особи виконавчих органів органів місцевого самоврядування, які успішно пройшли стажування відповідно до Порядку проведення стажування у сфері земельних відносин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2016 р. № 205, надають відомості з Державного земельного кадастру згідно з повноваженнями, визначеними Законом України "Про Державний земельний кадастр" та  Порядком ведення державного земельного кадастру, у межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці."

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Також доводимо до вашого відома інформацію, яка розміщена на сайті Держгеокадастру. В ній повідомляється, зоврема, що  24 березня перша в Україні територіальна громада отримала доступ до Державного земельного кадастру (ДЗК)

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру підключила до функціоналу ДЗК міську раду Обухова (Київська область). Уповноважені особи, визначені виконавчим комітетом міськради, отримали можливість надавати громадянам адміністративні послуги з кадастру, що раніше було прерогативою землевпорядної служби.

Кожен фахівець, який працюватиме з функціоналом бази даних, пройшов стажування, проведене спеціалістами Держгеокадастру, а його робоче місце має комплексну систему захисту інформації.

Підключення органів місцевого самоврядування до ДЗК здійснюється за заявницьким принципом та передбачене у двох форматах – у режимі читання для оперативної перевірки інформації про земельні ресурси та з можливістю генерування витягів. Обидва варіанти підключення є безкоштовними.

«Надання доступу до Державного земельного кадастру органам місцевого самоврядування – послідовний крок у децентралізації земельних відносин. Місцеві громади повинні мати повну інформацію про земельні ресурси, якими вони розпоряджаються, особливо враховуючи розширення їх повноважень у цій сфері в майбутньому», – говорить Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк. За його словами, демонополізація доступу до ДЗК підвищує рівень сервісу для громадян та відкриває нові можливості отримання адміністративних послуг. «Ми розраховуємо, що територіальні громади активно підтримають нашу ініціативу та скористаються можливістю підключення до ДЗК», – відзначив він.


Довідково

Підключення органів місцевого самоврядування до Державного земельного кадастру здійснюється відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» та постанови Кабінету Міністрів України № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» (із змінами).

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Вкотре нагадуємо, що органи місцевого самоврядування в праві отримувати доступ до Державного земельного кадастру і користуватися  інформацією з кадастру при прийнятті власних рішень.

Це право деталізовано постановою Кабміну від 21 березня 2016 р. №205 “Деякі питання ведення Державного земельного кадастру”.

Крім іншого зазначеним документом також було затверджено Порядок проведення стажування у сфері земельних відносин. Ним, в свою чергу, визначено механізм проведення стажування адміністраторів центрів надання адміністративних послуг та уповноважених посадових осіб виконавчих органів органів місцевого самоврядування, які мають право надавати відомості з Державного земельного кадастру відповідно до Закону “Про Державний земельний кадастр”.

Зверніть увагу, що лише ті адміністратори та уповноважені особи, які пройшли стажування, можуть надавати відомості з земельного кадастру згідно зі своїми повноваженнями та у межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До таких повноважень, зокрема, належать:

1) здійснення реєстрації:

- заяв про надання відомостей з Державного земельного кадастру;

- заяв в електронній формі про отримання відомостей з кадастру про земельну ділянку;

2) проведення перевірки відповідності поданих документів вимогам законодавства;

3) надання відомостей з кадастру про землі та земельні ділянки (їх частини) та відмови у їх наданні, витягів з Державного земельного кадастру про будь-яку земельну ділянку в межах державного кордону;

4) оприлюднення за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадаструна офіційному веб-сайті Держгеокадастру дати та номера реєстрації заяв про надання відомостей з земельного кадастру, їх стислого змісту та інформації про результати розгляду.

Відповісти

Повернутись до “Реалізація ОМС ОТГ нових повноважень: реєстрація, держархбудконтроль тощо”