Відшкодування вартості ліків по програмі Доступні ліки

Бухгалтерські питання медичної реформи, перехід на новий план рахунків і всі питання що виникають у бухгалтерів
finnata
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 27 травня 2016, 16:28
Регіон: Винницкая область

Повідомлення finnata »

Яким чином проводиться відшкодування вартості ліків Вашими КНП, якщо вони є одержувачами, а не розпорядниками бюджетних коштів, як того вимагає постанова?

svigalvik
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 24 червня 2015, 09:31
Регіон: Кировоградская область
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 18 разів

Повідомлення svigalvik »

Прикольно, а дійсно в постанові КМУ №152 від 17.03.2017 р. вказано саме розпорядники: "Для здійснення відпуску лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню (далі - лікарські засоби), суб’єкти господарювання звертаються до розпорядників бюджетних коштів із заявою про укладення договору про відшкодування вартості лікарських засобів. Розпорядники бюджетних коштів, визначені рішеннями про відповідні бюджети згідно із законодавством, формують на підставі укладених договорів перелік суб’єктів господарювання, що здійснюють відпуск лікарських засобів".
Реорганізовані в КНП  відшкодовують вартість ліків так, як і відшкодовували, але потрібно вносити зміни  і вписати "одержувачів".

TAVOLGA
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 16 липня 2017, 11:10
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 11 разів

Повідомлення TAVOLGA »

Чи може бути визначений розпорядником коштів по програмі "доступні ліки" структурний підрозділ адміністрації?  При цьому заклад первинної медицини реорганізовано і він став одержувачем коштів.

15041966
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 28 жовтня 2015, 09:58
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення 15041966 »

Мені цікаво, що це за "доступні ліки", які препарати і в яких лікарнях і кому вони "доступні". В мене син вже півроку на хімії в олб.лікарні, щоб поставити на один день крапенницю мені коштує це 5-6 тис.грн. і жодного разу лікар не сказав що є щось "доступне", хочеться не плакать а вить...

finnata
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 27 травня 2016, 16:28
Регіон: Винницкая область

Повідомлення finnata »

Якщо у адміністрації є структурний підрозділ по охороні здоров"я то його можна визначити головним розпорядником коштів. А от вже сама райдержадміністрація головним розпорядником даних коштів являтись не може бо потрібно напряму заключати договора з аптеками, це ж уже абсурд повний.

finnata
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 27 травня 2016, 16:28
Регіон: Винницкая область

Повідомлення finnata »

15041966 писав:Мені цікаво, що це за "доступні ліки", які препарати і в яких лікарнях і кому вони "доступні". В мене син вже півроку на хімії в олб.лікарні, щоб поставити на один день крапенницю мені коштує це 5-6 тис.грн. і жодного разу лікар не сказав що є щось "доступне", хочеться не плакать а вить...
Доступні ліки це всеукраїнська програма, яка стосується усіх закладів первинного рівня охорони здоров"я, згідно даної програми відшкодовують вартість ліків аптекам для лікування серцево-судинних захворюваннь, бронхіальної астми чи діабету ІІ типу. Пацієнти можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Вам я б порадила звернутись до обласних депутатів, органів виконавчої влади, щоб надали допомогу на лікування сина. В нас діє районна програма, згідно якої надають матеріальну допомогу на лікування онкохворих. Крім того, в області має діяти програма згідно якої частково відшкодовується вартість ліків для такої категорії хворих 

finnata
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 27 травня 2016, 16:28
Регіон: Винницкая область

Повідомлення finnata »

finnata писав:
15041966 писав:Мені цікаво, що це за "доступні ліки", які препарати і в яких лікарнях і кому вони "доступні". В мене син вже півроку на хімії в олб.лікарні, щоб поставити на один день крапенницю мені коштує це 5-6 тис.грн. і жодного разу лікар не сказав що є щось "доступне", хочеться не плакать а вить...
Доступні ліки це всеукраїнська програма, яка стосується усіх закладів первинного рівня охорони здоров"я, згідно даної програми відшкодовують вартість ліків аптекам для лікування серцево-судинних захворюваннь, бронхіальної астми чи діабету ІІ типу. Пацієнти можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Вам я б порадила звернутись до обласних депутатів, органів виконавчої влади, щоб надали допомогу на лікування сина. В нас діє районна програма, згідно якої надають матеріальну допомогу на лікування онкохворих. Крім того, в області має діяти програма згідно якої частково відшкодовується вартість ліків для такої категорії хворих 
У Вас в Чернігівській області прийнято Обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на 2017-2021 роки, де передбачено захід Забезпечення обласного онкологічного диспансеру хіміотерапевтичними препаратами та препаратами супроводу для лікування онкохворих Чернігівської області. Звертайтесь в обласну раду, адміністрацію щоб Вам надали розяснення Чи можна хоча б інколи отримати ці ліки для сина. Нехай Вас Бог береже, одужуйте.

tamara5555
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 23 листопада 2017, 10:27
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення tamara5555 »

svigalvik писав:Прикольно, а дійсно в постанові КМУ №152 від 17.03.2017 р. вказано саме розпорядники: "Для здійснення відпуску лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню (далі - лікарські засоби), суб’єкти господарювання звертаються до розпорядників бюджетних коштів із заявою про укладення договору про відшкодування вартості лікарських засобів. Розпорядники бюджетних коштів, визначені рішеннями про відповідні бюджети згідно із законодавством, формують на підставі укладених договорів перелік суб’єктів господарювання, що здійснюють відпуск лікарських засобів".
Реорганізовані в КНП  відшкодовують вартість ліків так, як і відшкодовували, але потрібно вносити зміни  і вписати "одержувачів".
Скажіть будь-ласка, де, або в чому вносити зміни і вписувати "одержувачів". Казна наполягає, що "одержувачі" не мають право укладати договори із суб'єктами господарювання (аптеками) і вимагає перенести плани та касові на головного розпорядника (сільську раду).

svigalvik
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 24 червня 2015, 09:31
Регіон: Кировоградская область
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 18 разів

Повідомлення svigalvik »

Щодо програми "Доступні ліки", то зміни КМУ повинен вносити у Постанову №152, Я так розумію, ваше питання стосується саме статусу "одержувачів" КЛЗ при реорганізації у КНП? так от, ззідно листа МФУ від 03.06.2018 р. №07050-12-10/15979, де вказано"КНП можуть отримувати кошти з відповідного місцевого бюджету як одержувачі бюджетних коштів за умови внесення змін до мережі закладів бюджету на ПІДСТАВІ ВІДПОВІДНИХ ЗМІН ДО СТАТУТНИХ ДОКУМЕНТІВ ЦИХ ЗАКЛАДІВ". Як на мене, то це треба прописати у статуті, або рішення прийняти на сесії, як багато хто зробив, і саме рішення сесії, наше казначейство хоче бачити, сесія не хоче цей пункт затверджувати, наш юрист не хоче слухати про те, щоб прописати пункт про одержувача у статуті. Я вже махнула рукою, нервів не вистачає....
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

TAVOLGA
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 16 липня 2017, 11:10
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 11 разів

Повідомлення TAVOLGA »

Районна державна адміністрація є головним розпорядником коштів по медичним програмам. В структурі районної державної адміністрації не має відділу охорони здоров.я, тому пропонується визначити і розпорядником нижчого рівня адміністрацію також!  При цьому [font="Noto Sans", sans-serif]КНП внесено до мережі РДА  як одержувача бюджетних коштів. Але за відсутності змін до ПКМУ, КНП не може отримувати б.юджетні кошти. Н[/font]е вдається знайти в мережі інтернет Лист [font="Noto Sans", sans-serif]МФУ (щодо можливості одержувати бюджетні кошти КНП) від 03.06.2018 р. №07050-12-10/15979, якщо є можливість приєднайте. [/font]

TAVOLGA
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 16 липня 2017, 11:10
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 11 разів

Повідомлення TAVOLGA »

Вибачте, знайшла приєднаний файл з копією листа МІНФІНУ, спробуємо поспілкуватись з казначейством.

Фотина333
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 27 серпня 2018, 13:01
Регіон: Полтавская область

Повідомлення Фотина333 »

TAVOLGA писав:Вибачте, знайшла приєднаний файл з копією листа МІНФІНУ, спробуємо поспілкуватись з казначейством.
Добрий день, TAVOLGA, якщо можете, надішліть посиланя на цей лист, не можу знайти його

Фотина333
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 27 серпня 2018, 13:01
Регіон: Полтавская область

Повідомлення Фотина333 »

Вибачте,знайшла, прочитала, але не питання щодо відшкодування вартості лікарських засобів КНП, як одержувачами, так і не отримала. А яка Ваша думка, друзі. Адже це питання не одного підприємства.

 


санек_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 23
З нами з: 03 червня 2013, 16:38
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення санек_ubr »

Наша РДА є головним розпорядником коштів по медичних програмах. В структурі РДА немає відділу охорони здоровя.Так як КЗОЗ перетворено в комунальне неприбуткове підприємство з статусом Одержувача бюджетних коштів, то сесією районної ради визначено райдержадміністрацію, як розпорядника коштів по "Доступних ліках". Примірний договір(двохсторонній) затверджений наказом МОЗ№326, але зараз нам потрібен трьосторонній договір (РДА, КНП та аптека).Де його можна взяти??? Чи чекати змін в наказ МОЗ??? Може в кого є подібний договір, поділіться, будь ласка???

Лящевская Олеся
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 10 грудня 2016, 09:58
Звідки: Украина, Липовая Долина
Подякували: 3 рази

Повідомлення Лящевская Олеся »

МОЗ дало роз"яснення. http://moz.gov.ua/article/reform-plan/r ... tupni-liki Як Ви розумієте наступні дії КНП та головних розпорядників бюджетних коштів?  :66:

санек_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 23
З нами з: 03 червня 2013, 16:38
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення санек_ubr »

Розпорядники коштів по Доступних ліках в особі РДА, які ваші дії???. Тишина, або всі все вже зробили, або не починали роботу в цьому напрямку. Нашу РДА сесією районної ради визначено розпорядником коштів по "Доступних ліках".Та і хто цим буде займатися(і нести відповідальність) теж невідомо, відділу або хоча б спеціаліста з охорони  здоров'я в структурі РДА немає. Знову все на бухгалтера. Не можу ні де узнати, який договір повинен бути на відшкодування лікарських засобів аптекам. SOS!!! Хто може, допоможіть.

Аватар користувача
Ярина
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 62
З нами з: 20 серпня 2012, 15:41
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 31 раз
Подякували: 4 рази

Повідомлення Ярина »

санек_ubr писав:Розпорядники коштів по Доступних ліках в особі РДА, які ваші дії???. Тишина, або всі все вже зробили, або не починали роботу в цьому напрямку. Нашу РДА сесією районної ради визначено розпорядником коштів по "Доступних ліках".Та і хто цим буде займатися(і нести відповідальність) теж невідомо, відділу або хоча б спеціаліста з охорони  здоров'я в структурі РДА немає. Знову все на бухгалтера. Не можу ні де узнати, який договір повинен бути на відшкодування лікарських засобів аптекам. SOS!!! Хто може, допоможіть.
КНП не заключає договір з аптеками, тепер заключає РДа або ОТГ. Про це сказано в вебінарах та листах. КНП тільки виписує рецепти, оплату проводять РДА або ОТГ.

novi4ok
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 77
З нами з: 12 жовтня 2012, 08:21
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення novi4ok »

Ярина писав:
санек_ubr писав:Розпорядники коштів по Доступних ліках в особі РДА, які ваші дії???. Тишина, або всі все вже зробили, або не починали роботу в цьому напрямку. Нашу РДА сесією районної ради визначено розпорядником коштів по "Доступних ліках".Та і хто цим буде займатися(і нести відповідальність) теж невідомо, відділу або хоча б спеціаліста з охорони  здоров'я в структурі РДА немає. Знову все на бухгалтера. Не можу ні де узнати, який договір повинен бути на відшкодування лікарських засобів аптекам. SOS!!! Хто може, допоможіть.
КНП не заключає договір з аптеками, тепер заключає РДа або ОТГ. Про це сказано в вебінарах та листах. КНП тільки виписує рецепти, оплату проводять РДА або ОТГ.
Має бути трьохстороння угода, якщо КНП виписує рецепти, то має і контроль вести

Аватар користувача
Ярина
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 62
З нами з: 20 серпня 2012, 15:41
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 31 раз
Подякували: 4 рази

Повідомлення Ярина »

novi4ok писав:
Ярина писав:
санек_ubr писав:Розпорядники коштів по Доступних ліках в особі РДА, які ваші дії???. Тишина, або всі все вже зробили, або не починали роботу в цьому напрямку. Нашу РДА сесією районної ради визначено розпорядником коштів по "Доступних ліках".Та і хто цим буде займатися(і нести відповідальність) теж невідомо, відділу або хоча б спеціаліста з охорони  здоров'я в структурі РДА немає. Знову все на бухгалтера. Не можу ні де узнати, який договір повинен бути на відшкодування лікарських засобів аптекам. SOS!!! Хто може, допоможіть.
КНП не заключає договір з аптеками, тепер заключає РДа або ОТГ. Про це сказано в вебінарах та листах. КНП тільки виписує рецепти, оплату проводять РДА або ОТГ.
Має бути трьохстороння угода, якщо КНП виписує рецепти, то має і контроль вести
Послухайте на 21 хвилині вебінару.https://www.youtube.com/watch?v=AyxVhIXG-v0

2244785
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 06 квітня 2018, 10:39
Регіон: Винницкая область

Повідомлення 2244785 »

санек_ubr писав:Розпорядники коштів по Доступних ліках в особі РДА, які ваші дії???. Тишина, або всі все вже зробили, або не починали роботу в цьому напрямку. Нашу РДА сесією районної ради визначено розпорядником коштів по "Доступних ліках".Та і хто цим буде займатися(і нести відповідальність) теж невідомо, відділу або хоча б спеціаліста з охорони  здоров'я в структурі РДА немає. Знову все на бухгалтера. Не можу ні де узнати, який договір повинен бути на відшкодування лікарських засобів аптекам. SOS!!! Хто може, допоможіть.
у нас ця проблема зараз настала. поки написали листа в казну, про включення пмсд як одержувача, всі мовчать

171717
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 10 вересня 2018, 14:58
Регіон: Николаевская область

Повідомлення 171717 »

Поки ви є розпорядниками, то можете перезаключити договори. Проблема настає, коли змінюєте статус на "одержувача". Казна про тристоронні договори не хоче навіть чути.

BuhMVOZ
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 23 березня 2018, 15:44
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення BuhMVOZ »

Ярина писав:
novi4ok писав:
Ярина писав:
санек_ubr писав:Розпорядники коштів по Доступних ліках в особі РДА, які ваші дії???. Тишина, або всі все вже зробили, або не починали роботу в цьому напрямку. Нашу РДА сесією районної ради визначено розпорядником коштів по "Доступних ліках".Та і хто цим буде займатися(і нести відповідальність) теж невідомо, відділу або хоча б спеціаліста з охорони  здоров'я в структурі РДА немає. Знову все на бухгалтера. Не можу ні де узнати, який договір повинен бути на відшкодування лікарських засобів аптекам. SOS!!! Хто може, допоможіть.
КНП не заключає договір з аптеками, тепер заключає РДа або ОТГ. Про це сказано в вебінарах та листах. КНП тільки виписує рецепти, оплату проводять РДА або ОТГ.
Має бути трьохстороння угода, якщо КНП виписує рецепти, то має і контроль вести
Послухайте на 21 хвилині вебінару.https://www.youtube.com/watch?v=AyxVhIXG-v0
Якщо КНП виписує рецепти, то звичайно і контроль повинен вести КНП, але де про це написали хоча б раз, пишуть тільки про ОПЛАТУ, якщо договір  між РДА та аптекою, то КНП тут одразу відмахнеться ( мы здесь не причем). Про контроль ніхто окрім бухгалтера нічогісінько НЕ ЗНАЄ, усім керівникам начхати хто в РДА буде робити виборку по цим звітам аптечним із найменуванням діючої речовини. МОЗ відгуніться!! НАДАЙТЕ ДЕТАЛЬНІ РОЗ*ЯСНЕННЯ і терміново!!! у нас у бухгалтерів обмежений час!

marinasin
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 175
З нами з: 12 квітня 2016, 13:57
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення marinasin »

Коллеги а какими проводками вы отображаете доступни лики????? Это не трансферты, как обычные расчеты с поставщиками???? а вытраты необминнии???? ППц ППЦ

YanaTorik
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 14 квітня 2017, 11:36
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення YanaTorik »

15041966 писав:Мені цікаво, що це за "доступні ліки", які препарати і в яких лікарнях і кому вони "доступні". В мене син вже півроку на хімії в олб.лікарні, щоб поставити на один день крапенницю мені коштує це 5-6 тис.грн. і жодного разу лікар не сказав що є щось "доступне", хочеться не плакать а вить...
 До програми доступні ліки входять видатки на ліки по гіпертонії, бронхіальній астмі, та таблетовані по цукровому діабету.

Відповісти

Повернутись до “Медичні установи із КУ в КНП”