Архів чату за 12.09.2023 вт (131)

Тут зберігається архів спілкування в чаті на порталі
Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10308
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Оксана 07:52
Добрий ранок!

Марина 08:07
Всім привіт)

школа 08:18
Доброго ранку! Після подання заявки про доступ до СДО через який час відкривається доступ? Вчора зранку завезла, сьогодні ще доступу немає...

EVGENIY 08:46
Доброго ранку, всім гарного дня

Марина 08:48
EVGENIY, навзаєм)

Інна 08:54
школа, перезвоніть до них. в мене так було позвонила і включили доступ

Марина 08:54
школа, нам казна швиденько робить

школа 09:17
Інна, звонила сказали ще вчора відкрили, а ЦІСКО не пускає.

Света 09:24
Добрий день підкажіть державний службовець в простої більше року на 2\3 від окладу середньоденна 179, 63 получаеться а якщо рахувати з мінімальної 220,27 як вірно

Света 09:24
читаю то з мінімальної, але є сумніви

Галя 09:29
Добрий ранок, підкажіть будь ласка чи можливо з дохідного рахунку спец. фонду зробити перекидку на рахунок заг. фонду , щоб потім ці кошти відновити на з/п?

Валентина 09:36
Галя:Так зробіть кошторис пот СФ і проплатіть там,навіщо вам перекидки?

керр 09:36
Света, вірно так як вказано про оплату у наказі про простій, 2/3 посадового окладу, який за розміром менше МЗП, є мінімальною гарантією оплати простою, менше не може бути.

Света 09:37
керр, тоесть правильно зрозуміла що 220,27 від мінімальної?

Света 09:37
керр, велике дякую!!!!!

Вова 09:38
Доброго дня, 957постанову застосовувати з 1.09 чи з 11.09

Iryna 09:52
надбавка 50 відсотків до посадового окладу в зоні можливих бойових дій платеться свише мінзарплати?

марина 09:52
Доброго дня.Підкажіть, будь-ласка.Працівник працював на 1,0ст. на посаді головного лікаря, та йому надавалось сумісництво 0,5 ст. сімейного лікаря. З 15.09 його звільняють з основної посади та переводять на 1,0ст. сімейного лікаря. Чи потрібно йому виплачувати компенсацію за невикористану чергову відпустку при звільнені з посади головного лікаря?

Галя 09:57
Валентина, довго поясювати, але чи це можливо

EVGENIY 10:07
Вова, https://buhgalter.com.ua/news/trudovi-v ... serednoyi/

EVGENIY 10:08
Iryna, нет

EVGENIY 10:10
Галя, можливо якщо ці кошти помилково з загального фонду кинули на дохідний спецфонду, але якщо ви просто маєте таке бажання то не можливо повинні бути причина

Галя 10:23
EVGENIY, дякую

Ан. 10:24
Всім Доброго дня.

Ан. 10:26
А що, все-ж таки змінилось у порядку обчислення середньої з/п. Як було попередніх 12 місяців, так і залишилось. Чи я не так щось прочитав?

Галя 10:27
У мене є платне навчання, у групі 26 учнів, з них 6 уч. платники, вони оплачують 9 тис.грн., в.т.ч. зп,ком. посл., оплата на дохідний спец.ф. як тоді оплати з/п, якщо у мене таких різних 5 груп, 1 варіант на рах. заг.ф. і відновлення відповідно чи на рах.дох.спец. і тоді як 5 зп рахувати виходить?

!! 10:27
Ан.: Матдопомога за 12 місяців (робочі дні) на щось не зрозуміле з компенсацією.

Оля 10:28
EVGENIY, підкажіть будь ласка, відповідно до постанови 957 матдопомога для оздоровлення посадовим особам ОМС тепер розраховується з виплат за 12 місяців без ворахування виплат по середній я так розумію?

EVGENIY 10:31
Оля, ні не так, без врахування то якщо за два місяці, і здається в ОМС платять оклад

!! 10:45
EVGENIY: матдопомога (по середньому) не може враховувати виплат по середньому, оскільки беруться відпрацьовані дні!

ната 10:46
я правильно розумію на рах. мат.допомоги по новому : виводимо середню з/п за 12 міс. за фактично відпрацьовані дні і множимо її на середньомісячне число робочих днів ????

Міра 10:50
Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, на які працівник набув право до 31 грудня 2023 р., проводиться виходячи з виплат, нарахованих у 2023 році. Ще це цікавить що це за розрахунок

Ганна 10:52
А при нарахуванні відпустки розрахунок проводити в календарних чи робочих днях

Валентина 10:52
Галя:Із СФ не можно перекидати на ЗФ.Вам потрібно зробити кошторис по СФ і запалатити частину із СФ а частину із ЗФ.

Валентина 10:55
Галя Це ж ваші доходи...ви можете їх планувати на свої видатки затвердивши кошторис

Ан. 10:56
Ганна, мені здається що у календарних днях, адже відпускні ми нараховуємо за КАЛЕНДАРНІ, а не робочі дні.

123 10:57
зміни стосовно матеріальних (грошових) допомог та компенсацій невикористаних відпусток...я так зрозуміла

123 10:57
от з компенсаціями буде багато мороки

Оксанка 10:58
123, сюди входить і мат.допомога на оздоровлення?

Галя 10:58
Валентина, якщо у мене п'ять спеціальеостей і відповідно різних кошторисів,то як один викладач піде на лікарняне то уявіть як порахувати ту розбивку...якщо це спец.фонд, не розумію який має бути мехінізм, тим більше викладач проводить годину навчання для вісх учнів..

123 10:59
Оксанка, думаю, що так

Оксанка 11:02
123, а брати 12 міс. чи 2?

111 11:02
Тобто берем розрахунок за 12 місяців віднімаємо відпускні, лікарняні, відрядні за середньою, матеріальну на оздоровлення, соц.побутові. і ділимо на відпрацьовані дні за мінусом днів відпустки, днів лікарняних?

Оксанка 11:03
111, виходить так...

Валентина 11:10
Буду ждати КРАСИВУ табличку від EVGENIY :))

бухгалтер 11:10
Доброго дня, колеги!може в кого була ситуація подібна:в установі працює на осн.місці працівник, він же працює в інш.установі 0,5 як зовн.сумісник...вона вийшла цього місяця з декрету і пішла на лікарн.-по інш.уст. лікар-не є, а по основному місці не висвітлює...в чому проблема, лікарня щось не внесла?

Міра 11:11
Добрий день! підкажіть будь ласка, якщо працівник звільнився 11.09.2023 і є в нього компенсаці за невикорстану відпустку але нам ще гроші не прийшли на аванс, як розраховувати по новому, чи ще за старими правилами? наказ про звільнення від 11.09

111 11:11
Підкажіть чи правильно. доплата за в.о. в різниці посадових окладів. наприклад оклад начальника 7400 того хто в.о. 6050. 7400-6050=1350. Тоді 1350/ 21 =64,29 за день. І якщо в.о. протягом 10 днів, то 64,29*10=642,86?

Іра 11:13
Підкажіть! Приймаємо вихователя на 1,5 ставки. Оформляємо 1 ставка основна, і 0,5 сумісництво) І два повідомлення в податкову з 1 ( ставка )і з 2 ( 0,5 ) ?

EVGENIY 11:16
Валентина, да зроблю але мені теж потрібен час, статті почитати я теж можу не вірно розуміти, тому для впевненості почитаю статті і зроблю може ексель

НОВЕНЬКА 11:18
Доброго дня! Допоможіть в такій ситуації, вчитель має ставку і 0,25 ставки лаборанта, по стану здоров'я не може займати посаду вчителя, але може бути лаборантом, як краще звільнити і заново прийняти лаборантом чи шляхом переведення, але як тоді бути з виплатою компенсації??? ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!

Валентина 11:19
EVGENIY:Будемо дуже вдячні!Ми почекаємо...:)Разом воно якось спокійніше.

Марина 11:20
Підскажіть, будь ласка. Викладачу по тарифікації нараховано 4865 грн. за місяць. Чи дотягуємо до мінімальної заробітної плати?

Ксюша 11:36
добрий день. колеги, будь ласка, порадьте як бути. на носі інвентаризація, у нашому клубі є театральний реквізит, який вони принесли з дому. і підсвічники і каструлі і все, що заманеться. і все воно знаходиться у закладі і звичайно не на обліку.

Голді 11:41
Ксюша, особисті речі ставимо за заявою працівника на позабалансовий облік (02). Знімаємо з обліку також по заяві.

Віка 11:42
оброго дня! Дуже перепрошую, як вірно нарахувати середньоденну для м.доп., якщо наказ 05.09.2023 на м.доп і відпустку, яка починається з 15.09.2023р.- за 12 міс по новій постанові чи так як дата наказу 05.09.2023 то ще можна за два попередні місяці?

Юляша 11:43
Віка, теж цікавить це питання

ната 11:43
Віка, то новій однозначно, мені здається має значення початок відпустки, а не дата наказу

123 11:44
можливо по даті наказу

EVGENIY 11:45
Всі рохзрахунки теж мають дати як на відпустку так і на метеріалку і мені здається треба орієнтуватись на дату розрахунка а не наказу, якщо розрахунок від 12 то по новому треба якщо 11 то по старому

Оля 11:46
123, привязка йде до відпустки,а не до дати видання наказу. тому треба вже враховувати зміни згідно постанови 957.

EVGENIY 11:47
вже пишуть статтю на цю тему сподіваюсь до завтра напишуть

Олена 11:53
бухгалтер, добрий день, можливо по місцю роботи за сумісництвом коли її приймали в повідомленні про прийняття вказали катег. особи - 1 (замість - 2) або в об'єдн. звіті показують її як основн. прац.

бухгалтер 11:56
Олена, треба вияснити, дякую)

ФСН 12:10
бухгалтер, А ви подали, що ваш працівник вийшов з декрету? Можливо тому вам не підтягнулося.

123 12:14
Оля, а якщо відпустка з 25, відпускні вже виплатили...зворотньої дії немає...перераховувати не будуть

EVGENIY 12:14
123, а що змінилось в розхрахунку відпускних?

Марина 12:22
Щось і я не зрозуміла...

Оля 12:22
123, з 25 вересня? якщо так то початок відпустки вже після набарання чинності Постановою, тому треба робити перерахунок.

EVGENIY 12:27
Оля, який перерахунок? Що змінилось в розрахунку відпускних? Хтось може сказати?

Валентина 12:33
Я так розумію,що відпускні змін немає.

Л.В. 12:35
EVGENIY, доброго дня Вам і всім ! Справа в тому, що трохи раніше було щось про те, що відпустки за минулі роки будуть розраховуватись якось по-іншому. Потім я читала якийсь лист - роз яснення , що поки що все по старому. Ото звідси, мабуть, і весь кіпіж щодо можливих новшеств у розрахунку відпускних. Мене це також хвилює, я вчора писала.

Л.В. 12:38
Якщо змін щодо розрахунку відпускних ( неважливо за який рік відпустка) немає, то велике їм спасибі хоч за це. Але, чесно кажучи, вже замучили своїми вдосконаленнями. Мабуть, людям нема за що грошу отримувать, так вони все вдосконалюють... чим далі, тим щось дебільніше придумають...

Ольга 12:50
Дякую за відповідь. Нам надійшли кошти, як грошова застава виконання договору, але підрядчик не буде виконувати роботи, то кошти треба буде повернути

123 12:55
EVGENIY, матеріальна допомога до відпустки з 25

Олена 13:00
В нас теж проведено виплату у серпні відпускних з 13.09.23 та матеріальної допомоги. Як тепер бути?

ната 13:03
Олена, це як ?

олена 13:05
доброго дня, підкажіть будь ласка якщо у працівника відрядження з харчуванням, добові, розміщення, можна прийняти два авансових звіта? 2250 і 2282 окремо. Дякую

Галина 13:06
ната, За два тижні написана заява і наказ 30.08.2023

ната 13:12
Галина, я ще розумію якби відпустка починалася з 01.09 чи 04.09, але з 13.09. і оплачена з серпневого фонду ...я б так не робила..

ТОП 13:14
Доброго дня скажіть будь ласка, якщо працівник (держслужбовець) звільнений у грудні 2022 та прийнятий на іншу посаду не державної служби , але не виплачена повністю компенсація за не використані відпустки, яка затягнулась до вересня 2023 при виплаті потрібно оподатковувати і знімати ПДФО і ВЗ?

Валентина 13:19
ната:А може вони виплатили у вересні...

керр 13:19
ТОП, і що "вісить" борг? чи буде тільки нарахована?

ната 13:22
Валентина, пишуть, що у серпні

Валентина 13:23
ната:У серпні наказ написали

ната 13:24
Валентина,Олена: 13:00 В нас теж проведено виплату у серпні відпускних з 13.09.23 та матеріальної допомоги. Як тепер бути?

Валентина 13:24
...дочитала....у серпні

Валентина 13:24
Я думаю,що нічого страшного.

Валентина 13:25
Це ж зроблено до виходу змін

ната 13:28
Валентина, правильно, але чому спішити (здається, хотіли щось намудрувати, до виходу змін) :)

Валентина 13:34
ната:Звісно,що так...я теж про це думала...але не встигла:)))

Ірина 13:35
Скажіть,а допомога на оздоровлення так і залишилась за 2 попередні місяці,чі теж за 12 брати?

керр 13:50
Ірина, теж за

коледж 13:52
Підкажіть які потрібно скласти проводки з повернення зайво нарахованої соціальної стипендії за минулий рік ?

Ірина 13:53
керр:за 12??

Ірина 13:58
керр: Фактично нараховану зарплату за 12 поділити на фактично відпрацьовані дні? Так?

Ірина 14:13
керр:а як бути з лікарняними та відпускними.Їх включати?

Галина 14:14
Ірина, в м.доп не включаються

Ірина 14:15
Галина:дякую

керр 14:15
Ірина, та для нарахування матеріальної (грошової) допомоги не враховуютьсявиплати за час, протягом якого зберігається середній заробіток працівника

Ірина 14:16
керр:Дякую

Галина 14:19
Якщо наприклад, серпні коректуємо (знімаємо) зарплату працівника за липень і в серпні він пішов на лікарняне. Для розрахунку середньої за липень беремо всю нараховану з/пл чи враховуємо зменшення липневої з/пл у серпні?

Наталя 14:22
Як завжди, начудили зверху, а тепер нехай голова болить у бухгалтерів, як правильно робити тим, що вже виплатили матеріалку. Ревізорам буде робота = на їх розсуд, а як правильно чи з дати розрахунку чи з дати відпустки??? Хочеться розібратися самим і бути впевненими в своїй правоті, але....беруть сумніви

Валентина 14:25
Ох....жду роз'яснень EVGENIY, як БОГА!

EVGENIY 14:33
зараз вже піблікую

Наталя 14:34
Валентина, ждемо...але як людям роз"яснити, що зміни відбулися не на їхню користь і повертати, це не доплачувати....

Валентина 14:35
Наталя:А ви вже прорахували?Там менше буде?

Наталія 14:35
Добрий день, дуже потрібна допомога бухгалтерів з відділів освіти. Як правильно розрахувати доплату за завідування відділом? З посадового окладу за ЄТС чи з посадового окладу з підвищенням?

Валентина 14:36
EVGENIY:👍

EVGENIY 14:36
Валентина, оновіть сторінку вже на сайті стаття

Валентина 14:36
ок

Оксана 14:53
Дякуємо за пояснення, що треба чекати пояснення Мінекономіки.... вибачте, але наболіло

Валентина 15:02
Оксана:так

Катерина 15:03
Можливо хтось знає як подавати відомість в банк якщо немає індетифікайного номеру?

Любов 15:42
за номером паспорту

EVGENIY 15:43
Оксана, 😒

Ольга 15:52
EVGENIY:Матеріальної допомоги на оздоровлення ці зміни не відносяться? Нараховувати за 2 попередні?

керр 15:54
Ольга, Нараховувати за 12 попередні..

Ольга 15:57
керр:дякую

Олена 16:08
Підкажіть, розрахунок матеріальної допомоги прив'язувати до дати наказу чи до дати початку відпустки? Цікавить чи потрібно перераховувати матеріальну допомогу яка вже була виплачена, але відпустка починається після 12.09?

керр 16:25
Олена, може ще щось уповноважені "роз'яснять" інше, але раніше була поширена позиція "Розмір «оздоровчих» визначається саме на дату виходу у щорічну відпустку. ...подією, з якою пов’язано надання (нарахування) матеріальної допомоги на оздоровлення, є вихід працівника у щорічну основну відпустку"...

Олена 16:27
керр, дякую!!!

Гуля 16:32
Відпустка з 12.09, постанова з 12.09, але відпускні потрібно заплатити до початку настання відпустки, То як бути перераховувати

керр 16:35
Гуля, навіщо її перераховувати?

Бух 16:38
Добрий день! Підскажіть , працівник звільняється 15.09.23. Прийнятий з 08.04.23. Розрахунковий період тепер брати з 08.04.23 чи , як і раніше повністю відпрацьовані місяці? Дякую

Оксана 16:38
Чи може працівник за основним місцем роботи бути у відпустці, а по сумісництву працювати? Чи потрібно одночасно брати відпустку за двома місцями роботи?

керр 16:42
Оксана, ..за законом він і не зобов'язаний повідомляти що там у відпустці)

керр 16:46
Бух, абзац другий п.2 після змін вважається абзацом третім, і суть його не змінилась - ...виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому ...виплачується компенсація за невикористану відпустку

Бух 16:46
керр, дякую

Sonya 17:17
Працівнику надано основну частину відпустки тривалістю 14к.д. Чи можна у зв'язку із службовою необхідністю його відкликати на 1к.д. і перенести на інший день?

керр 17:26
Sonya, Частина 3 ст. 12 ЗУ "Про відпустки" такої підстави не знає, якщо тільки мова не йде про державного службовця чи посадової особи ОМС...

Відповісти

Повернутись до “Архів чату buhgalter.com.ua”