Звільнення з державної служби

оленка-2015
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 24 березня 2015, 13:48
Регіон: Николаевская область

Повідомлення оленка-2015 »

Державний службовиць пенсіонер. Яким законом передбачено вибір ним пенсії або заробітної плати. І якщо він обере пенсію, то яким чином проводити звільнення.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

01.04.15 р. набере чинності прийнятий ВРУ 02.03.15 р. Закон України № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (далі - Закон), яким внесено зміни до цілої низки законів, що визначають особливості пенсійного забезпечення окремих категорій осіб, у тому числі – державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Цим Законом, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а саме:
ч. 7 ст. 21 доповнено одним реченням: «Тимчасово, у період з 1 квітня 2015 р. по 31 грудня 2015 р., посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період служби в органах місцевого самоврядування, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються».

Так, Законом внесено зміни до законів України: «Про прокуратуру», «Про пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну службу», «Про судову експертизу», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про дипломатичну службу», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», «Про судоустрій і статус суддів».
На всіх змінах, внесених Законом, зупинятися не будемо, а висвітлимо лише зміни до законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Так, у Законі України «Про державну службу» ч. 4 ст. 37 замінено чотирма новими частинами:
Тимчасово, у період з 1 квітня 2015 р. по 31 грудня 2015 р.:
особам, на яких поширюється дія цього Закону (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цієї статті, не виплачуються;
у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особам відповідно до цієї статті (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
З 1 січня 2016 р. пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку і на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність», виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність».

Якщо особа обирає пенсію - звільняється за власним бажанням (ст. 38 КЗпП).

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Теоретично можна звільнитися і за один день, але практично все залежить від керівництва.

lubka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 159
З нами з: 03 квітня 2015, 12:17
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 16 разів

Повідомлення lubka »

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про запобігання корупції” особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, забороняється „протягом року з дня припинення відповідної діяльності представляти інтереси будь-якої особи у справах (у тому числі в тих, що розглядаються в судах), в яких іншою стороною є орган, підприємство, установа, організація, в якому (яких) вони працювали на момент припинення зазначеної діяльності”.

            Чи можна, на вашу думку, на підставі цієї норми вважати, що начальник відділу освіти після звільнення з посади не може претендувати на посаду директора школи, яка знаходиться у підпорядкуванні цього відділу освіти?

rayrada
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 188
З нами з: 17 жовтня 2013, 09:23
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення rayrada »

Виникла така ситуація, допоможіть розібратися. Працівник - посадова особа місцевого самоврядування звільнився для виходу на пенсію за станом здоров'я, йому було виплачено матеріальну допомогу в розмірі 10 посадових окладів (на той час ця норма ще діяла). Тепер ця особа хоче прийти до нас на іншу посаду за конкурсом. Чи можемо ми прийняти її на роботу?

Відповісти

Повернутись до “Проходження служби в органах місцевого самоврядування”