Родич відмовляється надати інформацію

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Цю проблему ми вже дотично висвітлювали, але питання "популярне", отже давайте ще раз.
Член сім'ї відмовляється надати відомості, необхідні для заповнення вашої антикорупційної декларації. Що робити?

По-перше, факт відмови має бути задокументований. Отже, після усної відмови, Вам потрібно звернутися до "уклоніста" з письмовою вимогою про надання необхідних даних. У запиті вкажіть термін, протягом якого Ви чекаєте на відповідь, це допоможе Вам у подальшому.

Спосіб звернення із запитом має передбачати фіксацію цього факту. Якщо пошта - то цінним листом з описом вкладення, якщо особисто - то з підписом члена сім'ї про одержання Вашої вимоги. Запит краще подати завчасно, бо, погодьтеся, дивно виглядатиме, коли Ви звернулися до особи 30 березня з листом (який ця особа скоріше за все ще й не одержала), а 31-го вже повідомляєте, що Вам відмовили у наданні інформації. Гадаю, що передбачити можливість відмови нескладно. Найчастіше це відбувається через розлучення, напружені стосунки у сім'ї тощо. Тому потурбуйтеся про себе завчасно.

Член сім'ї може письмово відмовити Вам у наданні необхідних відомостей - це найкращий, але малоймовірний варіант. Скоріше за все Вас просто проігнорують. Отже, факт відмови Вам доведеться доказувати самостійно.

Механізмів, які б надавали Вам право витребувати необхідну інформацію у судовому порядку немає, одержати таку інформацію від третіх осіб нереально - закон про банківську таємницю, захист персональних даних тощо.

Усе, що Ви можете - це показати, що зробили усе від Вас залежне, аби одержати необхідні дані.
Отже, запит, який доказує, що Ви зверталися до особи за наданням необхідної інформації, у Вас вже є. Чекаєте певний час. Якщо вказували у запиті дату, до якої розраховуєте на відповідь, - до чекаєте моменту її настання. Відповідь не надходить.
Далі подаєте на ім'я свого безпосереднього керівника чи на ім'я уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції доповідну (службову, пояснювальну) записку, у якій описуєте ситуацію. До записки додаєте копію документу, що підтверджує факт звернення до члена сім'ї з відповідним запитом.

Це пояснення можете подати одночасно із поданням декларації.
У разі ненадання членами сім’ї відомостей, передбачених Декларацією, декларант у відповідному полі може поставити прокреслення або зазначити «відомості не надано». Таке формулювання Законом № 3206 не передбачене, однак, зніме певні запитання під час перевірки.

Також запит про отримані членом родини доходи можна направити до відповідного органу Державної фіскальної служби України. Скоріше за все, Вам відмовлять у наданні інформації. Однак, це буде слугувати додатковим доказом того, що ви здійснили усе залежне від Вас особисто для повного та достовірного заповнення своєї Декларації.

Ще один момент. Якщо член сім'ї й сам є суб'єктом декларування, він не має права відмовити Вам у наданні інформації, необхідної для заповнення Декларації. І у разі відмови можна направити запит за місцем його роботи (служби) на одержання Декларації цієї особи, адже відомості з неї є відкритими. Також можна направити скаргу на ім'я керівника "уклоніста", та повідомити, що своїми діями особа перешкоджає Вам виконати вимоги фінансового контролю.

Багато "біганини", але на разі простих шляхів вирішення цієї проблеми законодавець не передбачив.

Ольга*
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 04 лютого 2015, 08:42
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Ольга* »

Доброго дня!
А якщо трохи інша ситуація, коли член сім'ї і надав би інформацію, але зробити цього не має змоги. Наприклад, якщо дружина є суб'єктом декларування, а чоловік її вже пів року знаходиться в АТО чи на військовому навчанні і до кінця терміну подачі декларацій він не повернеться. Дружині його данні на підприємстві, у банку і т.д. не повідомляють. Окрім цього тим, хто знаходиться в АТО щось ще й виплачують напевне... де брати ці суми. Як виходити з таких ситуацій, які документи збирати?

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

Я щось засумнівався: чи треба взагалі доходи сестри і племінника показувати в декларації?
Я одружений, спільного господарства з нею не веду, тільки зареєстрований в одній квартирі з нею, вона теж має свою сім'ю: сина і цивільного чоловіка.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Зазначені особи будуть вважатися членами сім'ї декларанта (а відповідно, по них треба показувати інформацію) лише за наявності 3-х умов у сукупності:

1) спільне проживання;
2) пов’язаність спільним побутом;
3) наявність взаємних прав та обов’язків із декларантом. Проте це не стосується осіб, які перебувають у шлюбі, оскільки вони визнаються членами сім’ї незалежно від наявності вищезазначених ознак.


У Вашому випадку, наскільки я зрозуміла, двох з трьох умов немає, тому вони для цілей антикорупційного декларування членами Вашої сім'ї не вважаються.

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

Дякую! Я то якось нюхом чую :) , але пропустив слово "у сукупності" - тепер зрозуміло.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

:D :D

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”