Знову гроші з-за кордону

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Запитання з вебінару: Якщо гроші надійшли на карточку декларанта з-за кордону (грошовий переказ через ПриватБанк) від члена сім'ї декларанта, на кого показувати дохід?

Відповідь: Вони ж вам надійшли, скоріше за все, як дар чи безповоротна позичка. тому показуємо у позиції 21 Декларації. Якщо не вам, а для передачі комусь чи здійснення якогось правочину від імені особи, яка надіслала кошти, і це видно у графі "призначення платежу", тоді - уточніть запитання, бо інформації недостатньо для відповіді.

Galo4ka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 12 березня 2015, 16:56
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Galo4ka »

1. З-за кордону від родичів отримувала двічі електронні перекази ( різними валютами), потім у ПриватБанку були відкриті картки,на які зарахували ці кошти для виплати. Куди віднести даний вид доходу та чи потрібно показувати залишок на картці у графі 45 (Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах)?

2. Прописана та мешкаю у житловому будинку мами, яка живе окремо. Чи потрібно в Розділі III.( Відомості про нерухоме майно) вказувати дане житло,якщо я не є власником даного житла?

Galo4ka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 12 березня 2015, 16:56
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Galo4ka »

Від родичів з - за кордону надходили електронним переказом кошти на моє їмя, але для моєї мами, яка хвора перебувала у лікарні. Чи потрібно мені показувати дані перекази?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

1. Гроші з-за кордону - у позиції 21. Відкривають не картки, а рахунки (не придираюся, просто це має значення для справи)). Треба подивитися у договорі природу такого рахунку - від цього буде залежати, показувати ці кошти тільки у 20-й, чи ще й залишок потрібно буде відобразити у 6-му розділі.

2. так, оскільки ви ним користуєтесь. подивіться уважно на шапочку розділу 3, там у підпункті А написано, яке майно зазначаємо у декларації

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Напишіть мені у приват свій телефон, треба задати додаткові запитання. Може я дую на холодну воду, але бачу ознаки потенційних неприємностей.

Galo4ka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 12 березня 2015, 16:56
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Galo4ka »

Рахунок відкривали тільки для отримання електронного переказу (щоб я могла їх отримати в касі чи безпосередньо через банкомат), проценти не нараховуються.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Також у приват мені контакти напишіть, я передзвоню

OLENA_
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 13 березня 2015, 11:06
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення OLENA_ »

Підкажіть будь-ласка. Я отримую аліменти від колишнього чоловіка з Росії, перераховує не він особисто, а утримується із заробітної плати. В повідомлені вказано, що це міжнародний поштовий переказ. В попередні роки я вказувала ці суми в п.13(аліменти), а може правильніше буде в п.21?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Ще не стикалася з такою ситуацією. По логіці - у 21, т.я. у підрозділі А розділу ІІ зазначаються лише доходи з джерелом походження з України

Galo4ka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 12 березня 2015, 16:56
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Galo4ka »

Виникло ще одне питання: так як перекази надходили двічі, в різних валютах, то так і показувати? Адже в методичних рекомендаціях зазначалося, що кошти,які надійшли з однієї країни підсумовуються.В дужках ( як примітку) потрібно зазначати,що кошти були на лікування?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

ні, призначення платежу показувати у цій декларації не потрібно. Гроші дуже просто. конвертуєте у гривню одну суму за курсом НБУ, який діяв на момент здійснення операції, потім другу - за іншим курсом. підсумовуєте та вказуєте у гривні. У себе зберігаєте чорнетку з розрахунками, щоб не забути, як ви цю суму визначили))

Galo4ka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 12 березня 2015, 16:56
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Galo4ka »

Це зрозуміло, а от в графі (розмір доходу в іноземній валюті) як зазначати, якщо перекази були в різних валютах?

Nalogovik
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 17 березня 2015, 14:24
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Nalogovik »

Добавлю лишь в части налоговых последствий - в случае получения денежных средств из-за границы определяющими моментами в указанном контексте являются: резидентский статус получателя и отправителя денежных средств; степень родства между ними; назначение платежа. Важность приведенных составляющих определяется разными налоговыми ставками (от 0 до 20%)!

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

так, Nalogovik, дякую за підказку! Тому я в уточнючих запитаннях усе це запитую

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Друзі!
Усе більше надходить запитань щодо коштів, які перераховувались родичами (як з-за кордону, так і у межах України) на лікування чи поховання когось з близьких.
Тому пропоную цю тему розібрати "по кісточках", бо через те, що на момент здійснення переказу ані платник, ані одержувач не надто переймалися правовими наслідками цього правочину, тепер самі собі наробили проблем.

У більшості випадків ці кошти призначалися не особисто одержувачу, а іншій особі - хворій мамі, дитині тощо. Тому можна було б говорити, що декларант одержував ці гроші як довірена особа фактично обдарованого. Але усе це належно не оформлялося і тепер складно довести протилежне. Особливо у випадках здійснення міжнародних переказів, де банківські та фінансові установи як суб'єкти первинного валютного контролю, моніторять подібні операції. І чим більше я спілкуюся зі слідчими, чим більше бачу справ у судах, тим більше я переконуюся, що у середньостатистичного бюджетника вкрай мало шансів довести свою правоту у суді. Тому нам треба все оформлювати таким чином, щоб до судів не доводити.
Тобто слід стартувати з найбільш невигідних для декларанта обставин та готуватись у теорії до найбільш несприятливих варіантів розвитку подій.
Найбільш несприятливий у ситуації з переказом - кошти признаються дарунком декларанта. Розглянемо цей варіант.

Проблема перша. Статус дарувальника по відношенню до декларанта. Нагадую, що для усіх посадових осіб юридичних осіб публічного права діє обмеження щодо одержання дарунків. Так, згідно з ч. 2 ст. 8 ЗУ № 3206 на разі (після 26 квітня ця норма буде змінена) особи, зазначені у п. 1 та пп. "а", "б" п. 2 ч. 1 ст. 4 цього Закону, можуть приймати дарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, та пожертви, крім випадків, передбачених ч. 1 цієї статті, якщо вартість таких дарунків (пожертв) не перевищує 50 % мінімальної заробітної плати, встановленої на день прийняття дарунка (пожертви), одноразово, а сукупна вартість таких дарунків (пожертв), отриманих з одного джерела протягом року, - однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.
Від близьких осіб можна приймати дарунки без обмежень.
Близькими особами є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Отже, якщо гроші надходять від когось з близьких осіб (у розумінні антикорупційного законодавства) - принаймні немає порушень по обмеженням щодо одержання дарунків. Нагадую, що на разі порушення цього обмеження означає звільнення з посади (дострокове припинення повноважень).
Якщо кошти надходять від особи, яка не підпадає під визначення "близької" - включайте креатив та виводьте себе із ситуації, у яку самі загнали.

Проблема друга: оподаткування. Якщо ми презюмуємо, що одержані кошти були дарунком декларанту, виникає необхідність сплатити ПДФО.
Оподатковуються ці надходження за правилами пп. 164.2.10 та 165.1.15 ПК.
Тут має значення податкове визначення ступеню споріднення. Згідно з пп. 14.1.263 ПК членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
Оподатковуються операції з дарування за ставками, визначеними для спадщини у п. 174.2 ПК.
Скажімо, кошти надходили з-за кордону від рідного батька та рідної сестри декларанта.
Якщо сестра та батько мають статус резидента України, варіант оподаткування такий:
1) від батька - за нульовою ставкою (перший ступень споріднення, резидент - пп"а" пп. 174.2.1 ст. 174 ПК);
2) від сестри - 5 % від суми (другий ступень споріднення, резидент - пп. 174.2.2 ст. 174, п. 167.2 ст. 167 ПК).
Якщо вони нерезиденти, то "включається" дія у сукупності п. 174.6, пп. 174.2.3, п. 167.1 ПК. Тоді буде так:
1) якщо сума коштів, перерахованих кожним з них протягом місяця, не перевищувала 12180 грн. - за ставкою 15 %;
2) якщо сума була більше - за ставкою 20 %.

svitlana svatove
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 18 березня 2015, 11:23
Регіон: Луганская область

Повідомлення svitlana svatove »

Вибачте.Мені все одно не зрозуміло, хочу уточнити кошти перераховували сторонні особи, мій член сімї перераховував ці кошти іншим стороннім особам. Якшо простіше, на прохання наших сусідів які мешкають тепер в іншому місті, мій член сімьї перераховував гроші іншим особам, які їх передавали їхній дитині, яка знаходилась у зоні АТО.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Візьміть від осіб, які передавали ці кошти, підтверджувальні листи. У листах мають бути вказані платіжних реквізитів осіб, яким перераховувалися кошти з картки декларанта. також бажано вказати причину, чому було зроблене таке доручення, чому довіритель особисто не здійснив таку операцію.

Але все рівно може виникнути багато запитань, якщо хтось до цих транзакцій докопається. Наприклад, якщо гроші передавалися не воїнам (а, наприклад, членам добровольчих батальйонів чи особам, які просто проживають у зоні АТО), можуть виникнути запитання щодо фінансування терористичних організацій. Або якщо гроші перераховувалися не тому, кому їх доручали перерахувати, а комусь із знайомих, які мали потім десь поблизу АТО зняти гроші та перевезти кінчевому одержувачу у АТО.

Nalogovik
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 17 березня 2015, 14:24
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Nalogovik »

Избежать всех налоговых вопросов можно в случае применения "механизма "расписки" (взял-отдал)! Опробовано на практике!

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

У мене така ситуація. Я держслужбовець. У мене є карточка "Універсальна" у Приватбанку. В банку мені сказали, що ця карточка призначена для різних виплат і її може поповняти будь-хто, навіть сам власник картки. У 2014 році на мою карточку 3 рази були поступлення: 150 грн. від іншої особи, 200 грн. поповнено у відділенні, але не вказано ким (тут можна пояснити що дружина, сестра, брат), 600 грн. (віддали борг). Документального підтвердження про борг немає. Як бути у цій ситуації? Підкажіть, будь-ласка, як виглядає розписка. І чи показувати мені дохід у п. 20 у розмірі 950 грн. Будь-ласка, дайте відповідь.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Шановний Сашка, ми ці теми як раз вже обговорювали у цій гілці.
Розписка складається у довільній формі. Має бути зазначено, що особа така-то 9вказати дані, за допомогою яких цю особу можна ідентифікувати, найкраще - паспортні дані) повернула особі такій-то (теж саме по ідентифікації) гроші, які було одержано у борг. Сторони претензій одна до одної немають, дата, місце складення ррозписки, підписи.
Якщо усі підтвердження будуть - гроші у доходи показувати не потрібно.
Якщо не буде підтвердження, що гроші вам перераховувались на виконання якихось доручень чи у якості погашення боргів - це буде ваш дохід. Тоді його потрібно буде показати у позиціях 11 (якщо дарунок), 20 - якщо інший вид доходу.

Sud
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 13 березня 2015, 15:48
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Sud »

Добрий день!
Якщо був переказ вестор юнион з за кордону на ПІБ декларанта, як це потрібно зазначати у декларації?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

У 21 позиції. У цій же темі можете почитати про ризики, пов'язані із отриманням таких коштів

Новопсков райрада
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 24 березня 2015, 09:41
Регіон: Луганская область

Повідомлення Новопсков райрада »

Працівником здано декларацію до кадрової служби. Уповноважена особа перевіривши її затребувала пояснення щодо відображених даних в п.21 підр.Б розділу ІІ про кошти отримані з-за кордону, чому я не відобразила їх в підр.А. Мною надані пояснення, що моя рідна сестра зробила грошовий переказ на моє імя, але ці кошти передбачалися для моєї мами як матеріальна допомога (мама не є членом сімї і проживає окремо). Мама надала письмову розписку, яку я додала до своїх пояснень. Чи вірно заповнено декларацію?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

так, у цілому вірно. головне, щоб розписка була правильно сформульована.

Новопсков райрада
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 24 березня 2015, 09:41
Регіон: Луганская область

Повідомлення Новопсков райрада »

Чи потрібно завіряння розписки нотаріально?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Ні, це не обов'язково

Новопсков райрада
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 24 березня 2015, 09:41
Регіон: Луганская область

Повідомлення Новопсков райрада »

Дякую за відповідь!

OLENA_
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 13 березня 2015, 11:06
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення OLENA_ »

Я правильно зрозуміла-якщо я отримую аліменти з Росії за рішенням суду(є данне рішення, є виконавчий лист), то це не буде розцінено як дарунки, менше до мене буде запитань, а якщо і будуть, то є і обгрунтована відповідь. Ніколи не вказувала аліменти в п.21, тому вагаюсь

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

не вагайтеся, сміливо вказуйте, бо у позиціях 5-20 ми вказуємо доходи виключно з джерелом походження з України

OLENA_
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 13 березня 2015, 11:06
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення OLENA_ »

Дякую за відповідь.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”