майно після виплати кредиту

dyadavetal
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 16 березня 2015, 16:05
Регіон: Полтавская область

Повідомлення dyadavetal »

В шлюбі були придбані в кредит квартира та автомобіль та оформлені на чоловіка. Кредит давно погашений. Я правильно розумію це усе равно є спільною власністю і чоловіка і дружини, якщо майно оформлене тільки на чоловіка. В дужках треба писати спільна власність.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Так, розумієте правильно. ви ж під кредит ще й згоду давали)) право власності можете вказувати - а можете й ні

Максим

Повідомлення Максим »

Ну взагалі то набуте подружжям за час шлюбу, вважається спільним, якщо інше не встановлено домовленістю сторін; подружжя має рівні права щодо майна, яке належить їм на праві спільної сумісної власності; майно належить подружжю без визначення часток кожного з них у праві власності; права подружжя на майно визнаються рівними незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу) (Сімейний кодекс).

Але, якщо майно зареєстроване тільки на одного з подружжя, то для цілей декларування напевно тільки чоловік повинен його показувати як власність. Хоча я би радив і дружині показувати з приміткою в дужках у користуванні. І взагалі хто би не був власником, я вважаю, що потрібно обов'язково вказувати нерухоме майно де людина проживає, звісно якщо вона там проживає на законних підставах. Тому що, наприклад в 1 розділі ви пишете місце проживання, значить ви уже користуєтесь будинком/квартирою, відповідно повинні його вказувати в 3 розділі, навіть якщо не є його власником.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

нє, Максиме, по праву власності не згідна категорично. по судовій практиці в основному визнають, що спільне, якщо набуте у шлюбі. Маю зараз кілька справ з цих питань у різних судах, відповідно, перерила купу судової практики - усюди йдуть по шляху - набуте у шлюбі - діліть навпіл або домовляйтеся про розподіл. Майже єдине виключення - особистий дарунок комусь одному з подружжя. І то зараз є справа - знайомі судяться, суд схильний дарунок батька дочці визнати її спільним майном з чоловіком. Ось так.

Тому якщо набуде у шлюбі - спільне у більшості випадків)

А ось щодо того, що у 3 розділі треба показувати усе, що знаходиться у власності, оренді чи іншому користуванні - згідна на 98 %. Питання лише по житлу, яке фактично орендується без оформлення за плату. з його "показуванням" я б була обережна. Але цю тему ми вже обговорювали раніше.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Максим писав:Але, якщо майно зареєстроване тільки на одного з подружжя, то для цілей декларування напевно тільки чоловік повинен його показувати як власність. Хоча я би радив і дружині показувати з приміткою в дужках у користуванні.
Для цілей декларації спільне проживання, спільний побут, взаємні права і обов’язки - сімейне позиціювання. Думаю, щоб не плутатися, рухоме й нерухоме майно слід вказувати за документами права власності і не спішити все ділити між подружжям та дітьми. Тим більше, що й спеціальну, й люстраційну перевірки проводять за реєстрами, в яких не вказуються ні подружжя, ні діти.
Цікаво буде повернутися до цієї дискусії з 26 квітня в рамках статті 46 ЗУ №1700. Тоді до декларації декларанта можуть потрапляти й зовсім "ліві" особи.

Максим

Повідомлення Максим »

Віра в цілому з вами погоджуюсь, але теж маю своє "але". Безсумнівно майно набуте в спільному житті подружжя є спільним..., і судова практика теж права, але вона виникає як правило при розподілі майна. А при декларуванні не варто зазначати майно як спільне, якщо воно за правопосвідчуючими документами належить тільки одному із подружжя. Тому що, як правильно підмітив Віталій, при перевірці податковою вона буде бачити тільки майно за офіційними документами.

Ось наприклад. Купили квартиру, хто гроші давав не суть важно, оформили договір з чоловіком, зареєстрували теж на нього. Дружини близько там немає. Так при розлученні буде поділ квартири. Але поки що, по документам, квартира у чоловіка. Значить він повинен зазначати квартиру в себе. Дружина може зазначити її як у користуванні. Якщо вона теж напише квартиру, то відповідно коли податкова дасть запит на реєстраційну службу, і остання дасть відповідь що квартира чоловіка, то податкова зробить висновок що дружина "привласнила" квартиру. Якщо дійде до суду то дружина зможе довести що це спільне майно і таке інше, але це вже буде суд. Краще не доводити до судового процесу і щоб перевірка пройшла з висновком типу "недостовірних даних не виявлено".

Максим

Повідомлення Максим »

Козиренко Віталій писав:Цікаво буде повернутися до цієї дискусії з 26 квітня в рамках статті 46 ЗУ №1700. Тоді до декларації декларанта можуть потрапляти й зовсім "ліві" особи.
Згідний. Там тільки тексту по п. 1 статі на 12 позицій. Уявляю собі саму форму декларації, там же такої плутанини буде. Та ще й буде заповнюватись на сайті нацагентства.

Оlga.011
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 12 березня 2015, 13:14
Регіон: Івано - Франківська область

Повідомлення Оlga.011 »

А все - таки, як правильно записати у декларації "у користуванні " чи "у співвласності", якщо свіоцтво на право власності на будинок, збудований за час перебування у шлюбі виписано на чоловіка, а при приватизації квартири для кожного члена сімї на момен приватизації визначена окрема частка, наприклад, 1/4 ?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Ситуацію можна й далі заплутувати: два виїхали (тимчасово), а в сім’ї з’явилася ще дитина і т.д.
Думаю, доцільно вказувати за правовизначальними документами з реєстру власності. З визначення "член сім’ї" й так зрозуміло, що всі перелічені користуються цим житлом.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Ольго, вам взагалі не обов'язково показувати - власність це, співвласність чи користування. Законом це не передбачено. Якщо ви не надто вільно почуваєте себе у законодавчій площині (що цілком нормально, якщо ви не юрист з великим досвідом) - не вчиняйте дій, які вас заплутають ще більше. Робіть просто по букві закону - пишіть тільки те, що ПРЯМО передбачено, а "зайвих доповнень" не потрібно.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”