Повернення суми податку на доходи за навчання дітей.

Andriy
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 16 березня 2015, 09:56
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Andriy »

Податкова повертає кошти податку з доходів фізичних осіб громадянам які сплачували кошти за навчання дітей. Чи вказувати ці суми у декларації із врахуванням того, що їх вже відображено у декларації в графі 6, оскільки там зазначена нарахована заробітна плата в тому числі і ПДФО який повертається?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

А чи не могли б ви пояснити, за якою нормою ПК повертаються гроші та за яким кодом доходу податкова відображає цю операцію (та чи відображає взагалі)? Бо я с таким ще на практиці не стикалася і про таке, до свого сорому, не чула. Тому мені було б простіше пошукати у законах відповвідь для вас, якби ви мені допомогли

Andriy
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 16 березня 2015, 09:56
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Andriy »

Фізична особа скористалась правом на податкову знижку відповідно пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового Кодексу . До витрат вкючена сума коштів, сплачених за навчання .Сума податку, що підлягає поверненню з бюджету, фізичній особі зараховується на її особистий рахунок в відділенні банку. Податковою службою сума до повернення не відображається ні в якій звітності.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Дякую, тепер зрозуміла!
Якщо виходити з букви закону, то згідно з пп. 165.1.17. ст. 167 ПК сума надміру сплачених грошових зобов'язань, страхових внесків з бюджетів або державних цільових страхових фондів згідно із законом, а також бюджетного відшкодування під час застосування права на податкову знижку, що повертається платнику податку належить до категорії доходів, які які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу
Тому податкова її й не відображує

Andriy
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 16 березня 2015, 09:56
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Andriy »

Тобто ці повернуті суми ПДФО ми в декларації не зазначаємо, правильно?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

зазначаємо, бо у розумінні податкового законодавства вони є доходом, позиція 20

Luda_66
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 306
З нами з: 18 серпня 2014, 11:27
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Luda_66 »

Козіна Віра писав:зазначаємо, бо у розумінні податкового законодавства вони є доходом, позиція 20
добрий день, а мені цікаво,чому ми повинні показувати їх як дохід, коли це відшкодування прибуткового податку,тобто нам зменшують утриманий із наших зарплат та сплачений податок? Получається, що, якщо ми робимо щороку перерахунок прибуткового податку по працівникам в організаціях, і якщо комусь треба повернути прибутковий податок, то він також є додатковим доходом?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Запитання не до мене - так визначено у ПК України

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”