Щодо залучення інвестицій для бюджетних організацій

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Мінрегіон завершив роботу над створення законодавчої бази, яка внормує питання залучення інвестиційних коштів у термомодернізацію

Мінрегіон завершив роботу над створення законодавчої бази, яка внормує питання використання бюджетними організаціями (школи, дитячі садки, лікарні) ЕСКО-механізму – залучення інвестиційних коштів у термомодернізацію. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов.

«Цей механізм передбачає, що енергосервісна компанія (ЕСКО – Ред.) вкладає свої інвестиційні кошти у термомодернізацію тієї чи іншої бюджетної установи, бере на себе зобов’язання забезпечити скорочення споживання тепла такою установою, до прикладу, вдвічі, протягом певного періоду часу. Однак термін дії енергосервісного договору для бюджетних установ не може перевищувати 15 років», - сказав Андрій Білоусов.

До прикладу, за словами заступника Міністра, на опалення будівлі школи щороку бюджет витрачає 500 тисяч гривень. Енергосервісна компанія вкладає 2,5 млн. гривень у термомодернізацію, гарантуючи тим самим скоротити у 2 рази споживання школою енергоресурсів. До речі, рівень скорочення витрат замовника енергосервісу, що є бюджетною установою, на споживання паливно-енергетичних ресурсів та комунальних послуг має становити не менше 20%. При досягненні такої економії, бюджет повертає протягом певного періоду часу інвестору вкладені кошти з урахуванням прибутку.

«Тобто інвестор утеплює фасад, міняє вікна, дах, систему опалення, утеплює підвальні приміщення, завдяки чому школа вдвічі скорочує споживання тепла, а отже - оплату за тепло: витрачає вже не 500 млн. грн., а 250 млн. грн. Але бюджет,як і раніше, закладає 500 млн. грн., щоб 250 млн. з них повернути інвестору. Таким чином, за 10 років інвестору повертаються всі вкладені ним кошти з певною рентабельністю, школа знижує споживання тепла і бюджет вже вдвічі менше витрачатиме на опалення цієї будівлі. Крім того, завдяки проведеним заходам, збільшується десь на 30 років термін експлуатації такої будівлі», - пояснив Андрій Білоусов.

Він наголосив, що законодавчі напрацювання Мінрегіону у цій сфері передбачають введення такого поняття, як «довгострокове зобов’язання за енергосервісним договором».

«При законодавчому врегулюванні цього питання, коли діятиме норма про довгострокове зобов’язання за енергосервісним договором, незалежно від того, чи змінюватиметься керівництво орану місцевого самоврядування, бюджетна установа якого уклала енергосервісний договір, у бюджеті зобов’язані будуть передбачати кошти, які повертатимуть інвестору згідно умов договору», - сказав заступник Міністра.

Нагадаємо, раніше Андрій Білоусов заявляв, що Мінрегіон розробив три законопроекти, прийняття яких дозволить врегулювати питання співпраці бюджетних установ з енергосервісними компаніями. Законопроекти планують розглянути на найближчому засіданні профільного урядового комітету.

(За матеріалами офіційного сайта Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”