Щодо законопроекту про енергетичну ефективність будівель

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

У Держпідприємництві відбулося громадське обговорення законопроекту про енергетичну ефективність будівель

Громадськість звернулася до Держпідприємництва з проханням розвіяти сумніви в правильності проекту


На сьогодні в Україні відсутнє спеціальне законодавство в сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель. Законопроект «Про енергетичну ефективність будівель» розроблявся Мінрегіоном більше 5 років та у вересні цього року пройшов громадське обговорення. Проект узагальнює вже існуючі на рівні підзаконних актів обов’язкові вимоги:

- для проекту будівель, а також тих будівель, які підлягають капітальному ремонту, реконструкції: обов’язкове існування паспорту енергетичної ефективності будівлі;

- для існуючих будівель: обов’язкове проходження сертифікації енергетичної ефективності.

Держпідприємництво, уважно вивчивши законопроект на відповідність європейським директивам (зокрема директиві 2010/31/ЄС), суттєвих розбіжностей не знайшло. Більше того, розробником були враховані особливості української будівельної сфери: якщо в Європі сертифікація енергетичної ефективності будівель є обов’язковою для будівель загальною площею понад 500 кв.м., то проектом враховується загальна опалювальна площа будівель більше 500 кв.м. (адже в Україні, наприклад, балкон не входить в опалювальну площу).

Проте після ознайомлення з отриманим зверненням Громадської ради при Мінрегіоні, Держпідприємництво повторно переглянуло законопроект.

Варто зазначити, що Держпідприємництво реагує на звернення від громадськості та бізнесу навіть тоді, коли громадське обговорення проекту вже пройшло.

Занепокоєння в громадськості викликали прикінцеві положення проекту, які посилаються на ще не розроблені підзаконні акти. Як зазначили представники громадськості, існує ризик створення третіх організацій, які можливо зловживатимуть своїми повноваженнями у видачі обов’язкових документів.

Після спільного обговорення законопроекту громадськості з експертами та розробником, учасники дійшли одностайної згоди в його необхідності та якнайшвидшому прийнятті. Держпідприємництво зі своєї сторони готуватиме погодження законопроекту в запропонованій редакції.

(За матеріалами офіційного сайта Державаної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва http://www.dkrp.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”