Зміни щодо оренди державного та комунального майна

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного і комунального майна»
(щодо особливостей орендних відносин загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів) (№ 1327 від 09.12.2014 р. )

Даний законопроект покликаний врегулювати питання орендних відносин загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, що надають освітні послуги відповідно до Закону України «Про освіту». Більшість дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів підпорядковані місцевим органам влади і діють на правах комунальної або приватної власності. Прийняття даного законопроекту дозволить державним органам влади та органам місцевого самоврядування більш ефективно використовувати власні повноваження і обов’язки щодо забезпечення розвитку всіх видів освіти, розвитку і вдосконалення мережі освітніх закладів усіх форм власності, в тому числі шляхом передачі приміщень для загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типу і форми власності без проведення конкурсу з встановленням орендної плати за оренду нерухомого майна як і для бюджетних організацій та установ, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів.
Приватні навчальні заклади є невід’ємною складовою системи освіти та мають на меті створення моделей якісної сучасної освіти. Приватний навчальний заклад створює можливості для реалізації права освітнього вибору громадянами та соціальними групами у відповідності до певних потреб дитини або родини (фізіологічних, психологічних, медичних, інтелектуальних, світоглядних, культурологічних тощо), що є ознакою демократичних процесів у суспільстві.
Сьогодні існуюча мережа державних та комунальних дошкільних навчальних закладів не в повній мірі забезпечує освітні потреби населення України. У таких умовах приватна освіта допомагає забезпечити конституційне право дітей на здобуття освіти.
Серед учнів приватних навчальних закладів є категорії дітей, які потребують особливого освітнього середовища. Приватний навчальний заклад, за можливості, навчає та виховує на пільгових умовах до 2-3% дітей державних пільгових категорій (інваліди, чорнобильці, напівсироти та ін.), які поділяють ідеї та принципи відповідної школи, спроможні виконувати навчальні програми її типу.
Приватні школи – економічно вигідні для державного бюджету. Зокрема, щороку починаючи з 2001 року передбачені на вихованців та учнів приватних навчальних закладів кошти Державного бюджету залишаються у розпорядженні і відповідальності місцевих бюджетів.
Лише один приватний загальноосвітній або дошкільний навчальний заклад власним коштом утримує від 30 до 100 вихователів, вчителів і обслуговуючого персоналу, створених не за рахунок державного або місцевого бюджету, за які школа сплачує відповідний єдиний соціальний внесок; прибутковий податок з заробітної плати працівників спрямовується на формування місцевого бюджету.
До 2000 року вітчизняні приватні загальноосвітні навчальні заклади отримували бюджетні кошти на виконання державного стандарту конституційно обов’язкової загальної середньої освіти з розрахунку нормативу бюджетного забезпечення здобуття загальної середньої освіти 1 учнем на кожного школяра України. З 2001 року всі приватні загальноосвітні школи України без жодної аргументації були позбавлені бюджетного фінансування, продовжуючи виконувати державне замовлення. Таким чином, кожен учень приватної школи був позбавлений будь-якого фінансового забезпечення державних гарантій.
У сучасній Україні приватних середніх шкіл менше 1% від загальної кількості вітчизняних загальноосвітніх навчальних закладів, у всіх демократичних країнах – більше 20%. Тому одним із способів стимулювання таких закладів є вирішення проблеми орендного користування приміщенням на рівних умовах.

Даний законопроект підготовлений з метою створення додаткових умов для розвитку системи освіти України; забезпечення розвитку мережі загальноосвітніх або дошкільних навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, що повинно задовольняти освітні потреби кожної людини відповідно до її інтересів, здібностей та потреб суспільства, в першу чергу, в наданні конституційно обов’язкової загальної середньої освіти та обов’язкової дошкільної освіти.

Пропонується встановлювати орендну плату для загальноосвітнього приватного навчального закладу (з урахуванням додаткових критеріїв (зменшення оплати вартості освітніх послуг, навчання дітей, які потребують підвищеного соціального захисту тощо), або дошкільного навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, що надає освітні послуги відповідно до Закону України «Про освіту», на умовах, що передбачені для встановлення орендної плати за оренду нерухомого майна для бюджетних організацій та установ, які утримуються за рахунок державного бюджету та укладати договір без проведення конкурсу в порядку черговості надходження відповідних заяв до орендодавця.

Прийняття та реалізація даного законопроекту сприятиме покращенню роботи загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, що надають якісні освітні послуги населенню й зберігають та удосконалюють інфраструктуру системи освіти, залучаючи позабюджетні інвестиції, а також стане наступним кроком до відновлення та розширення мережі загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

(За матеріалами офіційного сайта Верховної Ради України http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=52791)

Відповісти

Повернутись до “Новини”