Щодо нової системи міжбюджетних відносин

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Підтримка Парламентом нової системи міжбюджетних відносин - це крок до реальної фінансової незалежності місцевого самоврядування

25.12.14 р. територіальні громади, органи місцевого самоврядування усіх рівнів отримали чіткий сигнал про готовність центральної влади надати місцевим бюджетам фінансову незалежність. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода.

Він нагадав, що 25 грудня 2014 року Верховна Рада в першому читанні прийняла проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо реформи міжбюджетних відносин).

За словами В'ячеслава Негоди підтримка цього законопроекту - це стимул для місцевого самоврядування, для громад, які прагнуть розвиватися, об’єднувати зусилля для вирішення спільних проблем. Цей законопроект має удосконалити бюджетні правовідносини і значно підвищити фінансову самостійність та спроможність місцевих бюджетів.

Законопроектом передбачено зокрема розширення доходної бази місцевих бюджетів та стимулювання громад до об'єднання через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державними бюджетом, наділення таких громад повноваженнями, рівнозначними повноваженням міст обласного значення.

Доходи місцевих бюджетів, за словами В'ячеслава Негоди, розширятимуться шляхом передачі з державного бюджету плати за надання адміністративних послуг, збільшення відсотка зарахування екологічного податку з 35 до 80 %, закріплення за місцевими бюджетами податку на доходи фізичних осіб: у бюджетах міст обласного значення та районах залишатиметься 60 %, в обласних бюджетах – 15 %, у бюджеті Києва – 40 %. Також до обласних бюджетів будуть надходити 10 % податку на прибуток приватних підприємств.

Крім того, пропонується запровадження з 2015 року збору з роздрібного продажу підакцизних товарів за ставкою від 2% до 5 % вартості реалізованого товару, а також розширення бази оподаткування нерухомості. Рішення щодо запровадження цих двох податків, зокрема їх розмір, віднесено до компетенції відповідних місцевих рад.

Місцеве самоврядування також отримає більше можливостей для залучення українських та зарубіжних інвестиції у розвиток своїх територій.

Усього ж, за попередніми розрахунками, зростання ресурсу місцевих бюджетів у 2015 році має скласти більше 30 млрд. гривень.

За словами В'ячеслава Негоди, є низка побажань до законопроекту з боку асоціацій органів місцевого самоврядування, зокрема щодо списання заборгованості місцевих бюджетів за середньостроковими позиками, посилення відповідальності казначейських служб за своєчасність термінів обслуговування та інші, які можуть бути враховані під час підготовки законопроекту до другого читання.

Також В'ячеслав Негода зазначив, що після прийняття цього законопроекту місцеве самоврядування отримає значні фінансові повноваження і має бути готовим до того, щоб ці повноваження ефективно реалізувати. Також треба розуміти, що разом з можливостями зростає і рівень відповідальності, в першу чергу - перед громадою.

(За матеріалами офіційного сайта Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/)

Відповісти

Повернутись до “Новини”