Щодо адресності та монетизації пільг

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Уряд та Верховна Рада зробили перший крок на шляху до адресності та монетизації пільг.

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (№1577). «Це предмет доволі складного компромісу – перший етап оптимізації пільг», - сказав, представляючи законопроект в Парламенті, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Що стосується максимальних розмірів заробітної плати, Глава Уряду наголосив: «Ми передбачаємо, що в 2015-му кризовому році, в складному році для всієї країни максимальний розмір заробітної платні працівникам державних органів і бюджетних установ не буде перевищувати 7 мінімальних заробітних плат. У тому випадку, якщо органи державної влади здійснюють заходи по оптимізації і скороченню своєї чисельності, то такий розмір не може перевищувати 10 розмірів мінімальних заробітних плат».

Ця норма не розповсюджується на учасників антитерористичної операції, на Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Цей законопроект також встановлює обмеження розміру заробітної платні для працівників державних компаній – на рівні не більше 10 мінімальних заробітних плат, «за винятком об'єктів державної власності, які представляють стратегічний інтерес для безпеки і оборони України, тобто за виключенням стратегічних підприємств, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів». Рівень заробітних плат у всіх державних компаніях буде оприлюднено.

Він повідомив, що з урахуванням економічної ситуації за результатами 1 півріччя 2015 року Кабінет Міністрів України затвердить порядок індексації заробітної плати, грошового забезпечення, пенсійних та соціальних виплат.

Що стосується пільгового проїзду, то після обговорення законопроекту з парламентською коаліцією напрацьований наступний механізм: «До 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін. З 1 червня 2015 року ця пільга надається: інвалідам 1 і 2 групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та осіб, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів 1 групи і учасникам бойових дій».

За законом, пільги для осіб, віднесених до 1-2 категорії, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, надаються без урахуванням доходів. Санаторно-курортне лікування надається особам, віднесеним до 1 категорії постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи.

«Це предмет доволі складного компромісу – перший етап оптимізації пільг. Нам потрібно переходити на адресність і монетизацію пільг. Сподіваюся, що ми з Парламентом обов’язково це приймемо», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду наголосив, що цей закон – «це не ті радикальні зміни, які ми могли провести, але це хоча би принаймні перший крок: він дасть можливість рухатися в питанні оптимізації пільг».

(За матеріалами офіційного сайта Міністерства соціальної політики України http://www.mlsp.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”