АМУ звернулася до Віце-прем'єр-міністра

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Асоціація міст України звернулася до Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Г.Зубка щодо термінового вирішення критичної ситуації, що склалася в січні 2015 року.

Відповідно до постанови Уряду «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу» від 18.06.2014 №217 підприємства теплокомуненерго зобов’язані проводити розчеплення грошових коштів, які надходять на їхні рахунки від реалізованої теплової енергії споживачам за алгоритмом встановленим Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП).

Однак, зазначеною постановою не були враховані пропозиції Асоціації щодо введення в алгоритм захищених статей видатків, зокрема: зарплата, електроенергія, податки, кредити, аварійні ремонти. Також алгоритмом не передбачено видатків (витрат) на проведення розрахунків за інвестиційними програмами підприємств згідно постанови КМУ від 09.10.2013 №750. З часу прийняття постанови до неї вже двічі вносили зміни (від 10.09.2014 № 444 та від 08.10.2014 № 568), що говорить про її недосконалість.

Враховуючи, що станом на 1 січня 2015 року затвердженими з 1 липня 2014 року для підприємств теплоенергетики тарифами на теплову енергію відшкодовується біля 90% фактичної собівартості витрат на її виробництво, транспортування та постачання через невідповідність в них фактичних обсягів реалізації теплової енергії, амортизаційних відрахувань, питомих норм витрат палива на виробництво 1 Гкал теплової енергії, інфляційної складової тощо діяльність підприємств стала збитковою. Окрім цього є абсолютно не зрозумілими дії НАК «Нафтогазу України», який в порушення постанови КМУ від 18.06.2014 №217 та Бюджетного кодексу України значну частину коштів сплачених підприємствами за поточне споживання природного газу в 2014 році, в тому числі профінансованих з державного бюджету України як різниця в тарифах, пільги та субсидії надані населенню, відносить на оплату боргів минулих періодів та погашення пені та штрафів, які в багатьох випадках виникли не з вини підприємств теплопостачання. Такі дії НАК «Нафтогаз України» призводять до викривлення відсотку поточних платежів за спожитий природний газ і як наслідок зменшення відсотку відрахувань коштів на поточні рахунки підприємств.

В таких умовах норматив розщеплення коштів на поточні рахунки, згідно з алгоритмом розчеплення коштів теплопостачальним підприємствам, введений постановою НКРЕКП "Про затвердження реєстру нормативів перерахування коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання теплопостачальних і теплогенеруючих організацій як плата за теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води від усіх категорій споживачів та як плата теплопостачальних організацій за вироблену теплогенеруючими організаціями теплову енергію" від 30.10.2014 №211, переважній більшості підприємствам теплокомуненерго на січень 2015 року Національною комісією встановлено на рівні 0%.

Станом на сьогодні така ситуація вже призвела до затримок у виплаті персоналу заробітної плати, відсутності у підприємств обігових коштів для здійснення господарської діяльності, відключень від енергопостачання, неможливості сплати податкових зобов'язань, а в подальшому призведе до соціальної напруги та повної зупинки роботи підприємств.
Асоціація у Зверненні пропонує терміново внести зміни до постанови КМУ №217 від 18.06.2014 року, які б забезпечили встановлення розрахунку нормативу розподілу коштів з рахунків із спеціальним режимом використання теплопостачальних підприємств відповідно до структури затвердженого тарифу на теплову енергію з урахуванням гарантованого фінансування важливих статей (заробітна плата, податки, витрати на електроенергію, інвестиційна та ремонтна програми тощо).

(За матеріалами сайта АМУ http://www.auc.org.ua/news/asotsiatsiya ... ra-ukraini)

Відповісти

Повернутись до “Новини”