Щодо підвищення соцзахисту медпрацівників

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Народні депутати вирішили підтримали підвищення соціального захисту медпрацівників та доопрацювати законопроект щодо реформуванням системи охорони здоров'я

11 лютого одноголосним рішенням Комітету з питань охорони здоров'я підтримано законопроект "Про внесення змін до Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" (щодо соціальних гарантій працівників охорони здоров’я)»(№ 1332).

Законопроект пропонує з 1 січня 2015 року встановити для працівників охорони здоров‘я державні гарантії у вигляді:

виплати надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу роботи у сфері охорони здоров’я в таких розмірах: понад 3 роки – 10 відсотків; понад 10 років – 20 відсотків; понад 20 років – 30 відсотків;
надання щорічної грошової винагороди в розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків;
виплати допомоги на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки;
одержання доплати в розмірі 25 відсотків щомісячно від посадового окладу (ставки заробітної плати) за роботу в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, розташованих у сільській місцевості та селищах міського типу.

Майже усі народні депутати - члени Комітету підтримали законопроект "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я" (щодо забезпечення конституційних гарантій надання громадянам безоплатної медичної допомоги) (№1483). Законопроект розробив народний депутат І.Насалик, колишній Калуський міський голова.

Законопроект спрямований на реформування системи охорони здоров'я і передбачає декілька напрямів, які Асоціація міст України підтримує. Зокрема, визначення гарантованого державою обсягу медичних послуг, запровадження стандартів медичних послуг, уточнення термінології. Однак, законопроект потребує доопрацювання в частині механізмів фінансування системи охорони здоров'я. Пропонований законопроектом механізм щодо паритетного фінансування галузі за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, зараз не відповідає визначеним напрямам реформування та суперечить нормам чинного Бюджетного кодексу.

Комітет прийняв рішення прийняти законопроект №1483 за основу та доопрацювати із врахуванням висловлених пропозицій щодо удосконалення механізмів фінансування.

(За матеріалами офіційного сайту АМУ http://www.auc.org.ua/news/narodni-depu ... ikiv-ta-do)

Відповісти

Повернутись до “Новини”