Щодо розрахунку тривалості ревізій

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

Щодо розрахунку тривалості ревізій

Державна фінансова інспекція України розглянула лист щодо розрахунку тривалості ревізій та повідомляє.
Відповідно до Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" тривалість ревізії визначається в робочих днях і становить не більше 30 робочих днів для планових ревізій та 15 - для позапланових.
Під час визначення, які саме дні тижня вважати робочими для обчислення строків проведення ревізії, слід враховувати таке.
Трудовим законодавством України не надано чіткого визначення поняття "робочий день" і "робочий час". Разом з цим, відповідно до роз'яснення Міністерства праці та соціальної політики України від 22.06.2007 N 199/13/116-07 робочий час - це час, протягом якого працівник повинен виконувати обов'язки за трудовим договором.
При цьому відповідно до статті 52 Кодексу законів про працю України для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Таке поняття кількості робочих днів у тижні є загальноприйнятим (зокрема, у процесуальному законодавстві).
З огляду на це, незалежно від режиму роботи об'єкта контролю, ревізію діяльності якого здійснює інспектор (цілодобово позмінно, шестиденний робочий тиждень тощо), режим робочого часу інспектора під час проведення ревізії, як правило, становить п'ять робочих днів на тиждень.
Разом з цим слід враховувати, що КЗпПу врегульовано можливість затвердження на підприємствах, установах та організаціях іншого режиму роботи (наприклад, дво- чи триденні робочі тижні).
При цьому відповідно до статті 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" проведення ревізій органами державного фінансового контролю не повинно порушувати нормального режиму роботи об'єктів контролю. Тобто внаслідок скорочення підприємством (установою чи організацією) тривалості робочого часу обмежується час, протягом якого державний фінансовий інспектор фактично може здійснювати ревізію за місцезнаходженням об'єкта контролю.
З урахуванням зазначеного та з метою уникнення випадків оскарження результатів проведених органами Держфінінспекції України ревізій, під час обчислення тривалості проведення ревізій робочими днями слід вважати:
• дні з понеділка до п'ятниці, крім вихідних та святкових днів, - у разі проведення планової ревізії за рішенням керівника органу державного фінансового контролю у межах 30 робочих днів. При цьому доцільно за наявності підстав зупиняти таку ревізію на період неробочих днів на об'єкті контролю, не допускаючи водночас перевищення встановленого законодавством терміну в 60 робочих днів, протягом якого планова ревізія має бути закінчена;
• дні, визначені в рішенні суду, - у разі проведення позапланової виїзної ревізії або продовження за рішенням суду строку проведення планової чи позапланової ревізії.
Разом з цим у разі наявності достатнього часу до початку проведення ревізії, для забезпечення повноти проведення контрольно-ревізійних дій вважаємо доцільним ініціювати перед судом питання про перегляд дати закінчення позапланової ревізії (строку, на який подовжено планову чи позапланову ревізії) з урахуванням скороченого режиму роботи об'єкта контролю з наведенням відповідних обґрунтувань. Ініціювання питання про перегляд визначених в рішенні суду строків можливе як шляхом самостійного звернення органу Держфінінспекції України до суду, так і шляхом направлення листа з відповідним проханням до ініціатора проведення ревізії (зокрема правоохоронного органу).
 
Перший заступник Голови В. В. Костюшко

 

Відповісти

Повернутись до “Новини”