Формування класів - навчання українською мовою...

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Лист Міністерства освіти і науки України від 03.06.2014 р. № 1/9-282

Про формування класів
з навчанням українською мовою,
мовами національних меншин та
вивчення цих мов

До Міністерства освіти і науки України надходять звернення батьків стосовно відмови місцевих органів виконавчої влади, окремих керівників загальноосвітніх навчальних закладів у формуванні класів з навчанням українською мовою, мовами національних меншин та вивченні цих мов.
Національне законодавство в галузі освіти, практика задоволення освітніх потреб представників національних спільнот України сформовані відповідно до положень Конституції України, міжнародних норм та рекомендацій, викладених у Загальній декларації прав людини, Рамковій конвенції Ради Європи про захист національних меншин, Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, Гаазьких рекомендаціях Верховного Комісара ОБСЄ щодо прав національних меншин на освіту, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова; держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.
Водночас, відповідно до статті 53 Конституції України «громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства».
Статтею 14 Закону України «Про загальну середню освіту» передбачено, що наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не повинна перевищувати 30 учнів. У загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих у селах, селищах, кількість учнів у класах визначається демографічною ситуацією, але повинна становити не менше п’яти осіб.
У пункті 10 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778, зазначено, що «класи у закладі формуються за погодженням з відповідним органом управління освітою згідно з нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством, з урахуванням наявності приміщень, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам для здійснення навчально-виховного процесу, та відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до закладу».
Таким чином, підставою для розгляду питання про формування класів з тією чи іншою мовою навчання (державною чи мовою національної меншини) незалежно від типу місцевості є наявність не менш ніж п’яти заяв батьків або законних представників дитини.
Поділ класів на групи при вивченні мов здійснюється відповідно до Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 березня 2002 р. за № 229/6517.
Звертаємо увагу на неприпустимість звуження конституційних прав громадян на здобуття освіти українською мовою, мовами національних меншин чи на вивчення цих мов у загальноосвітніх навчальних закладах та необхідність посилення відповідної роботи з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів та місцевими органами управління освітою.



Заступник Міністра П. Б. Полянський

Відповісти

Повернутись до “Новини”