Щодо згоди пацієнтів на обробку персональних даних

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

На виконання подання Уповноваженого з прав людини щодо усунення порушень конституційного права на охорону здоров’я Міністерством охорони здоров’я України підготовлено проекти нормативно-правових актів, якими вносяться зміни до наказів Міністерства охорони здоров’я України в частині вилучення норм щодо обов’язковості надання згоди на обробку персональних даних пацієнтів та подано на затвердження до відповідних органів влади.

Зокрема, вносяться зміни до таких наказів МОЗ України:

від 14.02.2012 №110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування»;
від 30.07.2012 №577 «Про затвердження форм первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях»;
від 29.05.2013 №435 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності».

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини 02.06.2014 було направлено подання Міністру охорони здоров’я України, у якому Омбудсман наполягла на внесенні змін до нормативно-правових актів в сфері охорони здоров’я, зазначивши, що обробка персональних даних пацієнтів, яка необхідна в цілях охорони здоров’я, встановлення медичного діагнозу, для забезпечення піклування чи лікування або надання медичних послуг за умови, що такі дані обробляються медичним працівником або іншою особою закладу охорони здоров’я, на якого покладено обов’язки щодо забезпечення захисту персональних даних та на якого поширюється законодавство про лікарську таємницю, здійснюється на підставі пункту 6 частини другої статті 7 Закону України «Про захист персональних даних», а відтак, не потребує надання пацієнтами своєї згоди на таку обробку.

(За матеріалами офіційного сайта Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини http://www.ombudsman.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”