Доплата за участковость

Анастасия86
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 11 жовтня 2016, 18:21
Регіон: Запорожская область

Повідомлення Анастасия86 »

Помогите пожалуйста. Врач общей практики-семейный врач. отработал 4 года(уже имел доплаты и за стаж и за участковость) поступил в клин ординатуру. В положении о клин ординатуре значится, что она засчитывается в общий стаж и стаж по специальности, но считать ли КО в мед стаж? И при возвращении на участок эту доплату нужно будет с нуля нарабатывать (3 года) и если да то какой допускается перерыв(между увольнением и трудоустройством)?
Если можно укажите нормативный документ.

Аватар користувача
Володимир Будз
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 23 жовтня 2015, 10:20
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення Володимир Будз »

Анастасия86 писав:Помогите пожалуйста. Врач общей практики-семейный врач. отработал 4 года(уже имел доплаты и за стаж и за участковость) поступил в клин ординатуру. В положении о клин ординатуре значится, что она засчитывается в общий стаж и стаж по специальности, но считать ли КО в мед стаж? И при возвращении на участок эту доплату нужно будет с нуля нарабатывать (3 года) и если да то какой допускается перерыв(между увольнением и трудоустройством)?
Если можно укажите нормативный документ.
Як зрозуміло з вашого запитання мова йде про надбавку за тривалість безперервної роботи. Така надбавка встановлюється у порядку та розмірах, затверджених п. 4.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).
Зокрема, лікарям, незалежно від найменування посад, дільничним сестрам медичним, зубним лікарям, медичним сестрам загальної практики — сімейної медицини дільничних лікарень, амбулаторій, у т. ч. лінійних на залізничному транспорті та тих, що увійшли до складу центрів первинної медико-санітарної допомоги або до центральних районних, районних та міських лікарень, що розташовані в сільській місцевості, амбулаторій сімейної медицини, надбавка за тривалість безперервної роботи встановлюється згідно з п. 1 п.п. 4.1.1Умов № 308/519 у розмірі до 40 відсотків залежно від стажу безперервної роботи. Як бачимо, медпрацівники амбулаторій сімейної медицини мають право на таку надбавку. Про це також зазначило й МОЗ у листі від 02.12.2013 р. № 10.03.67/3773/ 37584.
Розміри надбавки за тривалість безперервної роботи залежно від стажу такої роботи наведено у гр. 4 п. 1 п.п. 4.1.1 Умов № 308/519, і на сьогодні вони складають: від 3 до 5 років безперервної роботи — 10 відсотків, від 5 до 7 років — 20 відсотків, від 7 до 9 років — 30 відсотків, понад 9 років — 40 відсотків посадового окладу.
Отже, сумніву про правомірність встановлення надбавки за безперервний стаж лікарю загальної практики — сімейному лікарю не виникає. Залишаються питання: яка ж робота включається до «надбавочного» стажу і чи є в її складі період проходження клінічної ординатури?
Згідно з пп. 13 п.п. 4.1.3 Умов № 308/519 до стажу безперервної роботи зараховується час роботи в закладах та на посадах, які перелічені в п.п. 4.1.1 Умов № 308/519, крім роботи в протилепрозних, протичумних закладах та підрозділах з боротьби з особливо небезпечними інфекціями, а також:
— час військової служби, служби в органах і підрозділах цивільного захисту, військових формуваннях та правоохоронних органах України і колишнього СРСР, у тому числі період виконання інтернаціонального обов’язку, в органах внутрішніх справ і державної безпеки;
— час навчання на курсах удосконалення або підвищення кваліфікації за спеціальністю, за винятком часу проходження стажування з перебуванням на посаді лікаря-стажиста;
— час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалися місце роботи (посада) і заробітна плата, у т. ч. час вимушеного прогулу в разі неправильного звільнення, переведення на іншу роботу з подальшим відновленням;
— час, коли працівник не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) та допомога за державним соціальним страхуванням;
— час роботи на виборних посадах у радянських, профспілкових та інших громадських організаціях, у партійних та комсомольських органах, органах партійно-державного та народного контролю (за винятком роботи на посадах з господарського та технічного обслуговування цих органів) до 1 липня 1991 року;
— час, коли працівник отримував допомогу по безробіттю у разі втрати роботи у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту тощо.
Зауважимо, що умовою зарахування до «надбавочного» стажу більшості із наведених періодів є те, що їм повинна передувати і за ними слідувати робота на посадах і в установах, зазначених у п.п. 4.1.1 Умов № 308/519.
Щодо можливості зарахування до «надбавочного» стажу лікаря періоду проходження його навчання у клінічній ординатурі зазначимо наступне.
Згідно з п.п. 4.12 Положення про клінічну ординатуру, затвердженого наказом МОЗ від 29.01.98 р. № 12, термін навчання в клінічній ординатурі зараховується лікарю до його загального трудового стажу та стажу роботи за фахом. Про можливість зарахування цього періоду до стажу безперервної роботи, що дає змогу отримувати надбавку, у цьому Положенні, на жаль, не зазначено. Тож чи зараховується він до надбавочного стажу?
Відповідь на це запитання слід шукати у п.п. 4 п.п. 4.1.3 Умов № 308/519, який передбачає, що для зарахування періоду проходження клінічної ординатури до «надбавочного» стажу необхідне виконання двох умов:
1) після проходження клінічної ординатури або аспірантури лікар повинен прибути до медичного закладу у встановлений для цього строк (зазначається у направленні на навчання, яке видає медзаклад або орган охорони здоров’я);
2) його навчанню безпосередньо повинна передувати робота в закладах (підрозділах), вказаних у п.п.4.1.1 Умов № 308/519.
Отже, при виконанні вищевказаних умов період навчання лікаря у клінічній ординатурі зараховується до стажу, що дає право на отримання надбавки за тривалість безперервної роботи.

Відповісти

Повернутись до “Виплати працівникам”