Доплата за сумісництво

Аватар користувача
Барабаш Альона
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 19 жовтня 2016, 15:23
Звідки: Украина, Одесса

Повідомлення Барабаш Альона »

Допоможіть,будь-ласка!!!Бюджетна установа.Є бухгалтер по зар.платі-яка отримує 1ст.,+50% за складність та +0,25 ставки бухгалтера.Ще одна ставка бухгалтера вільна. Чи можна встановити ще 0,5 ставки бухгалтеру по зарплаті ???? Тобто: 1ст+50% за складність+0,25ст +0,5ставки?

Аватар користувача
Володимир Будз
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 23 жовтня 2015, 10:20
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення Володимир Будз »

Барабаш Альона писав:Допоможіть,будь-ласка!!!Бюджетна установа.Є бухгалтер по зар.платі-яка отримує 1ст.,+50% за складність та +0,25 ставки бухгалтера.Ще одна ставка бухгалтера вільна. Чи можна встановити ще 0,5 ставки бухгалтеру по зарплаті ???? Тобто: 1ст+50% за складність+0,25ст +0,5ставки?
Одразу відповімо, що для вашої ситуації доручити виконання обов’язків за сумісництвом ще на 0,5 ставки працівнику, який уже працює на 1,25 ставки (за основним місцем роботи на повну ставку і на 0,25 ставки за сумісництвом) не можливо. Пояснимо свій висновок.
Питання роботи за сумісництвом працівників закладів освіти (і інших бюджетників) регулюються постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 року № 245 (далі — постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджених спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 року № 43 (далі — Положення № 43).
Так, відповідно до п. 1 Положення № 43 сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.
Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 постанови № 245). Зазначимо, що це обмеження (щодо тривалості роботи за сумісництвом) на період проведення АТО не стосується працівників бюджетних установ, які переміщуються з  районів проведення АТО (зміни внесено постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 81). .
Оскільки ст. 50 КЗпП визначено, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень, можна зробити висновок, що загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати 20 годин на тиждень. Отже, з урахуванням обмежень щодо тривалості роботі, встановлених п. 2 постанови № 245, фактично це означає, що максимальна зайнятість за сумісництвом (поза межами робочого часу за основною посадою) для бюджетників може становити 0,5 ставки. Тобто для бухгалтера (який уже займає 1,25 ставки) це може бути додатково за сумісництвом лише 0,25 ставки. В такому випадку він буде працювати на 1,5 ставки.

Відповісти

Повернутись до “Виплати працівникам”