Індексація

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

А давайте поговорим - существуют ли какие-то механизмы для уменьшения суммы индексации.

Мысль такая: Я отменяю с июля надбавку 50% за "високи досягнення". Пишу, что в дальнейшем она будет ежемесячная. Потом, например, в октябре - опять ее устанавливаю и пишу, что снова постоянная. Будет ли тогда октябрь базовым?

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1966
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 72 рази
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

Радистка_Кэт писав:А давайте поговорим - существуют ли какие-то механизмы для уменьшения суммы индексации.

Мысль такая: Я отменяю с июля надбавку 50% за "високи досягнення". Пишу, что в дальнейшем она будет ежемесячная. Потом, например, в октябре - опять ее устанавливаю и пишу, что снова постоянная. Будет ли тогда октябрь базовым?
Нет. Если надбавка положена согласно коллективному, трудовому или другому договору - она постоянная. Хоть каждый месяц её назначать всё равно месяц не будет базовым. Только увеличение надбавки сможет спасти ситуацию.

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1966
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 72 рази
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

alechka писав:Доброго дня! Допоможіть будь - ласка розібратися в ситуації. У працівників у базовому місяці (липень 2014, грудень 2013) встановлена надбавка за високі досягнення у розмірі 50%. У 2015 році, у зв'язку з обмеженим фінансуванням, надбавки встановлюються щоквартально. І квартал 40%, ІІ квартал 30%. В ІІІ кварталі керівництво знову хоче встановити надбавку в розмірі 40%. В даному випадку, якщо надбавка встановлюється в розмірі 40%, фіксується індексація. Чи можливо уникнути фіксації індексації при підвищенні надбавки, враховуючи, що раніше у працівників була надбавка 50%?
Нічого не міняється. Місяць базовий тільки коли встановлено надбавку, в інших випадках - не впливає на базовий місяць. На скільки я пам'ятаю 50% максимум для цієї надбавки, його встановлено спочатку.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

eMelya писав:
Радистка_Кэт писав:А давайте поговорим - существуют ли какие-то механизмы для уменьшения суммы индексации.

Мысль такая: Я отменяю с июля надбавку 50% за "високи досягнення". Пишу, что в дальнейшем она будет ежемесячная. Потом, например, в октябре - опять ее устанавливаю и пишу, что снова постоянная. Будет ли тогда октябрь базовым?
Нет. Если надбавка положена согласно коллективному, трудовому или другому договору - она постоянная. Хоть каждый месяц её назначать всё равно месяц не будет базовым. Только увеличение надбавки сможет спасти ситуацию.

Жаль.
Увеличения тоже не получится - 50% максимум. Насколько я помню, понижение надбавки не влияет на базовый месяц, так что понизить и потом повысить - не прокатит.

Верно?


Может, все-таки есть какая-нибудь лазейка?

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1966
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 72 рази
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

Радистка_Кэт писав:Увеличения тоже не получится - 50% максимум. Насколько я помню, понижение надбавки не влияет на базовый месяц, так что понизить и потом повысить - не прокатит.

Верно?


Может, все-таки есть какая-нибудь лазейка?
Верно. Если 50% максимум, то понижение-повышение роли не сыграет, т.к повышение должно быть большим, чем установлено первоначально.
А из лазеек в бюджете по-моему ничего нет, т.к. что не возьми на всё нужны основания. Повысить зарплату не повысишь, уволить не уволишь. Единственное, что возможно - как можно больше работников и как можно дольше за свой счет отправлять.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Спасибо. Ну, за свой счет - это на крайняк...

Пока сниму все стимулирующие, но вскоре и это не поможет...

alechka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 05 листопада 2013, 16:01
Регіон: Черновицкая Область
Звідки: Черновцы

Повідомлення alechka »

Дуже дякую!

Андрій
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 21 травня 2014, 11:49

Повідомлення Андрій »

Радистка_Кэт писав:Спасибо. Ну, за свой счет - это на крайняк...

Пока сниму все стимулирующие, но вскоре и это не поможет...
Доброго дня! Я також про це думаю, тільки от забігаючи наперед, якщо таку надбавку зменшити, а в грудні буде підняття окладу і сума підняття у грудні не перевищить суму останнього (базового) місяця підняття у працівника, то чи можна вважати місяць базовим грудень?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Подскажите - такой еще вопрос.

Сотрудница была в отпуске до 3-х лет, выходит, за это время ей набежала выслуга лет.
Приказ на надбавку сделали в момент выхода.

Когда у нее базовый - месяц приказа или реальный месяц, когда у нее набежала надбавка?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Андрій писав:
Радистка_Кэт писав:Спасибо. Ну, за свой счет - это на крайняк...

Пока сниму все стимулирующие, но вскоре и это не поможет...
Доброго дня! Я також про це думаю, тільки от забігаючи наперед, якщо таку надбавку зменшити, а в грудні буде підняття окладу і сума підняття у грудні не перевищить суму останнього (базового) місяця підняття у працівника, то чи можна вважати місяць базовим грудень?

Я в этом не сильна :7:

Но, насколько я понимаю -в декабре будет новая фиксированная

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1966
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 72 рази
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

Андрій писав:
Радистка_Кэт писав:Спасибо. Ну, за свой счет - это на крайняк...

Пока сниму все стимулирующие, но вскоре и это не поможет...
Доброго дня! Я також про це думаю, тільки от забігаючи наперед, якщо таку надбавку зменшити, а в грудні буде підняття окладу і сума підняття у грудні не перевищить суму останнього (базового) місяця підняття у працівника, то чи можна вважати місяць базовим грудень?
"У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення" п.5 порядку 1078

Для чого Вам останній базовий місяць, якщо порівнюються доходи до підвищення і після? В грудні будуть порівнюватися доходи без підвищення та з урахуванням підвищення. Надбавка, яка б вона не була 5-10-20-50% збільшиться настільки, наскільки збільшиться посадовий оклад в грудні. Базовим грудень 2015 року буде однозначно.

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

Радистка_Кэт писав:Подскажите - такой еще вопрос.

Сотрудница была в отпуске до 3-х лет, выходит, за это время ей набежала выслуга лет.
Приказ на надбавку сделали в момент выхода.

Когда у нее базовый - месяц приказа или реальный месяц, когда у нее набежала надбавка?
якщо в наказі є дата, коли збільшилась надбавка за вислугу років-то той місяць і буде новим базовим із всіма вихідними розрахунками-фіксовану розрахуйте так, як працюючій на той час, а виплачувати почніть з фактичного виходу за фактично відпрацьований час

Андрій
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 21 травня 2014, 11:49

Повідомлення Андрій »

eMelya писав:
Андрій писав:
Радистка_Кэт писав:Спасибо. Ну, за свой счет - это на крайняк...

Пока сниму все стимулирующие, но вскоре и это не поможет...
Доброго дня! Я також про це думаю, тільки от забігаючи наперед, якщо таку надбавку зменшити, а в грудні буде підняття окладу і сума підняття у грудні не перевищить суму останнього (базового) місяця підняття у працівника, то чи можна вважати місяць базовим грудень?
"У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення" п.5 порядку 1078

Для чого Вам останній базовий місяць, якщо порівнюються доходи до підвищення і після? В грудні будуть порівнюватися доходи без підвищення та з урахуванням підвищення. Надбавка, яка б вона не була 5-10-20-50% збільшиться настільки, наскільки збільшиться посадовий оклад в грудні. Базовим грудень 2015 року буде однозначно.
Так то воно так, але якщо саме в грудні буде зменшена надбавка і встановлення нових окладів на рівні мінімальної з/п, то може получитись так що з врахуванням нових окладів у грудні з/п буде менша ніж у листопаді при порівнянні, тоді і права на встановлення місяця базовим не буде. А от якщо з січня встановлять надбавку на рівні листопада то права на зміну базового місяця вже не має.
Але ж дохід в січні виріс як тоді ?

Аватар користувача
Віта_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 23
З нами з: 25 лютого 2013, 22:47
Регіон: Закарпатская область
Звідки: Закарпатська обл.

Повідомлення Віта_ubr »

Доброго дня. Допоможіть будь - ласка. Людина працювала на ставку прибиральницею. У червні ставку прибиралі скоротили на 0,5. і додали до штатного розпису 0,5 двірника. З липня одна й та людина працює - 0,5 прибаралі і 0,5 двірником. Базовий місяць був грудень 2013р. У липні за посадою двірника необхідно вставити новий базовий?????????????? :23:

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Olga_K писав:
Радистка_Кэт писав:Подскажите - такой еще вопрос.

Сотрудница была в отпуске до 3-х лет, выходит, за это время ей набежала выслуга лет.
Приказ на надбавку сделали в момент выхода.

Когда у нее базовый - месяц приказа или реальный месяц, когда у нее набежала надбавка?
якщо в наказі є дата, коли збільшилась надбавка за вислугу років-то той місяць і буде новим базовим із всіма вихідними розрахунками-фіксовану розрахуйте так, як працюючій на той час, а виплачувати почніть з фактичного виходу за фактично відпрацьований час
Спасибо!

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1966
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 72 рази
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

міська рада писав:як вірно розрахуваи індексацію працівнику у якого було підвищення заробітної плати за рахунок вислуги років 15.06.2012 року, а закон про підвищення грошових доходів підписано 26.06.2012 р. По теперішній час підвищення заробітної плати за рахунок складових не було.
Якщо підвищення більше суми індексації, або індексації не було, то червень 2012 року базовий. Якщо менше суми індексації, то базовим є попередній базовий місяць.

alechka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 05 листопада 2013, 16:01
Регіон: Черновицкая Область
Звідки: Черновцы

Повідомлення alechka »

Мінфін надав роз'яснення чи то рекомендації щодо виплати індексації у ІІ півріччі 2015. Одним словом заборонив її виплату бюджетникам. Додаток: лист мінфіну.
Індексація0002.jpg
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 250
З нами з: 04 лютого 2014, 08:06
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Людмила »

Доброго дня!В нашій установі працюють на умовах строкового договору- фахівці із соціальної роботи (9 тарифний розряд). Кожного року сільська рада за рахунок субвенції перераховує кошти на їх утримання. Чи потрібно їм виплачувати індексацію????

буквар
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 28 січня 2014, 15:51
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов

Повідомлення буквар »

Всім доброго дня і вдалого робочого тижня!!!
Але прочитавши лист міністерства фінансів України від 24.06.2015р. № 31-09010-09-8/21023 "Про індексацію грошових доходів населення"- я в шоці, як я зрозуміла , то доведеться утримувати з усіх індексацію за перше півріччя 2015р., адже у листі ідеться ПРО ПОТОЧНИЙ РІК і виходить , що ми не мали нараховувати індексацію, тому що Кабмін не розробив порядок індекасції.
НЕ ЗНАЮ ЧИМ КЕРУВАТИСЯ: ЗАКОНАМИ УКРАЇНИ-ЯКІ МАЮТЬ ВИЩУ СИЛУ І В ЯКИХ ЙДЕТЬСЯ ПРО ПОКАРАННЯ ЗА НЕВИПЛАТУ ІНДЕКСАЦІЇ, ЧИ ЛИСТОМ ,ЯКИЙ ПІДПИСАЛА Н.ЯРЕСЬКО??????????????????????????????????????
Це абсурдний каламбур у нашому законодавстві!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alechka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 05 листопада 2013, 16:01
Регіон: Черновицкая Область
Звідки: Черновцы

Повідомлення alechka »

буквар писав:Всім доброго дня і вдалого робочого тижня!!!
Але прочитавши лист міністерства фінансів України від 24.06.2015р. № 31-09010-09-8/21023 "Про індексацію грошових доходів населення"- я в шоці, як я зрозуміла , то доведеться утримувати з усіх індексацію за перше півріччя 2015р., адже у листі ідеться ПРО ПОТОЧНИЙ РІК і виходить , що ми не мали нараховувати індексацію, тому що Кабмін не розробив порядок індекасції.
НЕ ЗНАЮ ЧИМ КЕРУВАТИСЯ: ЗАКОНАМИ УКРАЇНИ-ЯКІ МАЮТЬ ВИЩУ СИЛУ І В ЯКИХ ЙДЕТЬСЯ ПРО ПОКАРАННЯ ЗА НЕВИПЛАТУ ІНДЕКСАЦІЇ, ЧИ ЛИСТОМ ,ЯКИЙ ПІДПИСАЛА Н.ЯРЕСЬКО??????????????????????????????????????
Це абсурдний каламбур у нашому законодавстві!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Особисто я вважаю, що ми повинні виплачувати індексацію, так як Закон "Про індексацію грошових доходів населення" вище ніж роз'яснення Мінфіну. І поки не приймуть "Особливий порядок проведення індексації у 2015 році" ми виплачуємо індексацію.

буквар
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 28 січня 2014, 15:51
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов

Повідомлення буквар »

Вдячна вам за відповідь.Я теж так вважаю.
Але якщо КМУ в липні видасть постанову, що нічого індексувати не потрібно?????????
А в нашій країні ,як ви бачите, можливе все!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1966
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 72 рази
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

alechka писав: Особисто я вважаю, що ми повинні виплачувати індексацію, так як Закон "Про індексацію грошових доходів населення" вище ніж роз'яснення Мінфіну. І поки не приймуть "Особливий порядок проведення індексації у 2015 році" ми виплачуємо індексацію.
Повністю згоден.

Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 250
З нами з: 04 лютого 2014, 08:06
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Людмила »

Доброго дня!В нашій установі працюють на умовах строкового договору- фахівці із соціальної роботи (9 тарифний розряд). Кожного року сільська рада за рахунок субвенції перераховує кошти на їх утримання. Чи потрібно їм виплачувати індексацію????

Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 250
З нами з: 04 лютого 2014, 08:06
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Людмила »

Підкажіть будь-ласка!

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1966
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 72 рази
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

Людмила писав:Доброго дня!В нашій установі працюють на умовах строкового договору- фахівці із соціальної роботи (9 тарифний розряд). Кожного року сільська рада за рахунок субвенції перераховує кошти на їх утримання. Чи потрібно їм виплачувати індексацію????
Думаю потрібно.
"Індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів" ст. 9 ЗУ 1282

Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 250
З нами з: 04 лютого 2014, 08:06
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Людмила »

Працівника прийнято з 1 квітня 2015 року, базовим місяцем стає березень, але в середині квітня встановлюють надбавку за високі досягнення у праці. Який місяць буде базовим березень чи квітень? Дякую!!

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

Добрый день! Кассир 4р.(0,5ставки) получает фиксированную индексацию 60,58грн. и текущую 286,84грн.(базовый октябрь 2014г.) С 16.07.2015г. кассира 4р. с 0,5 ставки переводят на 0,5 ставки инженера по охране труда 8р. Проверьте кому не трудно правильность расчета индексации за июль 2015г. Сравниваем доход до повышения и после. Доход кассира 4р. из расчета полной ставки= оклад 1243грн. Доход инженера по охране труда из расчета полной ставки 8р.=1397грн. Повышение составит 1397-1243=154грн., что меньше возможной индексации в июле 694,84 (121,16+573,68). Рассчитаем новую фиксированную индексацию:694,84-154=540,84*0.5=270,42грн. Базовым месяцем становится июль 2015г. По должности кассира индексация в июле с 01.07.15-15.07.15 = фиксированная 60,58/23*11р.дн.=28,97грн.;текущая 286,84/23*11р.дн.=137,18грн. По должности инженера по охране труда индексация в июле с 16.07.15-31.07.15 = новая фиксированная 270,42/23*12=141,09грн. Правильно?

Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 250
З нами з: 04 лютого 2014, 08:06
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Людмила »

Працівника прийнято з 1 квітня 2015 року, базовим місяцем стає березень, але в середині квітня встановлюють надбавку за високі досягнення у праці. Який місяць буде базовим березень чи квітень? Дякую!!

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Гатченко Лена писав:Кассир 4р.(0,5ставки) получает фиксированную индексацию 60,58грн. и текущую 286,84грн.(базовый октябрь 2014г.) С 16.07.2015г. кассира 4р. с 0,5 ставки переводят на 0,5 ставки инженера по охране труда 8р. Проверьте кому не трудно правильность расчета индексации за июль 2015г. Сравниваем доход до повышения и после. Доход кассира 4р. из расчета полной ставки= оклад 1243грн. Доход инженера по охране труда из расчета полной ставки 8р.=1397грн. Повышение составит 1397-1243=154грн., что меньше возможной индексации в июле 694,84 (121,16+573,68). Рассчитаем новую фиксированную индексацию:694,84-154=540,84*0.5=270,42грн. Базовым месяцем становится июль 2015г. По должности кассира индексация в июле с 01.07.15-15.07.15 = фиксированная 60,58/23*11р.дн.=28,97грн.;текущая 286,84/23*11р.дн.=137,18грн. По должности инженера по охране труда индексация в июле с 16.07.15-31.07.15 = новая фиксированная 270,42/23*12=141,09грн. Правильно?


Так, все вірно.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Людмила писав:Працівника прийнято з 1 квітня 2015 року, базовим місяцем стає березень, але в середині квітня встановлюють надбавку за високі досягнення у праці. Який місяць буде базовим березень чи квітень?


Базовий - місяць призначення надбавки, тобто квітень 2015 року.

Відповісти

Повернутись до “Індексація і компенсація заробітної плати”