індексація зарплати при зміні надбавки

javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

Напевно, що базовим залишиться січень 2012 року, якби у травні встановили надбавку 60 %, то він би став базовим. Але потрібно враховувати чи не відбувалось підвищення інших складових заплати.

Тетяна Костильова
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 29 травня 2014, 15:42

Повідомлення Тетяна Костильова »

В місяці підвищення з.пл. порівнюють дві величини: з.пл. з врахуванням підвищення та з.пл. до підвищення, тобто попереднього місяця(з врахуванням індексації). В даному випадку змінюється базовий місяць на травень 2014р.

javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

Так, напевно все є таки травень: http://www.profiwins.com.ua/uk/letters- ... 00-48.html - лист Мінсоцполітики

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

"Бюджетна бухгалтерія" 10.02.2014 № 6 стр.30-31
"Відновлення виплати надбавки (після тимчасової її невиплати) в тому самому розмірі (а також у меншому) не впливає на зміну базового місяця."

javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

У "Бюджетній бухгалтерії" є посилання на якісь листи чи просто роз'яснення фахівців Мінсоцполітики? (не має газети).

Тетяна Костильова
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 29 травня 2014, 15:42

Повідомлення Тетяна Костильова »

"Бюджетна бухгалтерія" 10.02.2014 № 6 http://budget.factor.ua/viewtopic.php?f=33&t=3 Це консультація головного спеціаліста відділу рівня життя та моніторингу бідності Мінсоцполітики Ж.Лаврентьєвої.
Я вчора консультувалась зі своєю вищестоячою організацією, мені сказали що це черговий "підводний камінь", будемо надсилати запит до Мінсоцполітики, так як в одному листі є два варіанти розгляду даної ситуації.
В мене також була подібна ситуація:в березні 2013 року в працівника була надбавка 50%, з квітня 2013 року надбавка становила 30%. В лютому 2014р. знову надбавку поставили 50%. Невже при визначенні базового місяця мені потріно було аналізувати всю з.пл. за минулі періоди?

javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

Можливо так. У нас надбавки встановлються кожного місяця на підставі наказу. То якщо брати до уваги порівняння доходу з попереднім місяцем, то можна припускати, що у разі збільшення надбавки - відбудеться зміна базового місяця. Потрібно відслідковувати по кожному працівнику, загального механізму не має. Бо якщо виплатиш зайву індексацію, то буде трохи більше проблем, ніж у разі виникнення потреби у її донарахуванні. Просто у Порядку все прописано нечітко, а консультація сьогодні одна, завтра інша, а у перевіряючих взагалі може бути інша позиція.

Тетяна Костильова
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 29 травня 2014, 15:42

Повідомлення Тетяна Костильова »

я так зрозуміла, що вибираючи "меньшее из зол" треба прийняти місяць підвищення надбавки за базовий, а отже менше індексації виплатимо працівнику, а отже буде трохи менше проблем при перевірці))) :roll:

javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

:D щось типу того

Відповісти

Повернутись до “Індексація і компенсація заробітної плати”