Відпустки

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

berezka писав:1) по ЕВ - если я в отчете за март покажу что работник уволен 31.03.2015 г., то как быть с компенсацией, которая у меня будет только в апреле, ведь человека не будет уже в штате. Как правильно поступить?
 Потрібно не утримувать і не нараховувать ЄСВ на суму компенсації у квітні 2015 року.
Особам, яким нараховано з/пл за відпрацьований час після звільнення з роботи, ЄСВ нараховується. Компенсація за невикористану відпустку згідно Інструкції №5, це плата за невідпрацьований час, отже, на суму компенсації, яка буде виплачена у квітні  2015 року колишньому працівнику, після звільнення, ЄСВ не нараховують і не утримують.
Як аргумент на підтвердження - лист  ПФУ № 20685/03-30 від 06.08.2013 року.
Прибутковий податок  і військовий збір утримують з суми компенсації, щодо звіту ф.№1ДФ зайдіть на інформаційно-довідковий ресурс Міндоходів, там є  відповідь на Ваше запитання.

Аватар користувача
berezka_ubr
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 131
З нами з: 31 січня 2013, 20:26
Регіон: Луганская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення berezka_ubr »

veta3699, дякую за розгорнуту відповідь по ЄСВ. Я ознайомилась з цим листом ПФУ. І тепер у мене виникло ще питання: у звіті по ЄСВ за квітень кочегара я зовсім не показую? Так як компенсація це не зарплата, то у звіті мені непотрібно нічого заповняти стосовно кочегара ( це мої припущення)
по звіту ф. 1ДФ відповідь не можу найти.

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

berezka писав:у звіті по ЄСВ за квітень кочегара я зовсім не показую? Так як компенсація це не зарплата, то у звіті мені непотрібно нічого заповняти стосовно кочегара ( це мої припущення)
У  таблиці 6 форми № Д4 за квітень 2015 року суму компенсації  за невикористану відпустку не показувати, адже вона нарахована після звільнення працівника, тому не є базою для справляння ЄСВ як  в частині нарахувань, так і в частині утримань.
У таблиці 5 форми № Д4 за березень 2015 року Ви  відобразите дату звільнення 31.03.2015 року, тому в таблицю 5 за квітень 2015 року цей працівник теж не потрапляє.
Щодо ф.№1ДФ,  то за адресою  zir.minrd.gov.ua офіційна інформація надається.

Аватар користувача
Natali-Wolf
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 04 червня 2013, 15:04
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення Natali-Wolf »

Подскажите пожалуйста. Демобілізований працівник повернувся на роботу, положено йому відпустка за період коли він був у мобилізації?

Аватар користувача
makarenkoiryna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 21 серпня 2014, 14:28

Повідомлення makarenkoiryna »

Допоможіть будь ласка! Як розрахувати відпускні, якщо працівник працює на 1,5 ставки?

zf_irina
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 31
З нами з: 12 березня 2012, 13:05
Регіон: Сумская Область
Звідки: Сумы

Повідомлення zf_irina »

Помогите разобраться. У нас в бюджетной организации есть вышестоящая,которая разрабатывает график отпусков, который мы подписываем. Я бухгалтер-естественно не могу полностью отгулять отпуск. Все время гуляю отпуск по заяве. И получается, что за период работы  2013-2014 года у меня полностью не отгулян отпуск.И вот при составлении графика отпусков на следующий год звонит ОК и говорит, что согласно графика отпусков я отгуляла свой отпуск за прошлый год. Я говорю, что я не писала ни  заявления, у меня есть табель, где все 8-ки. Сказала-ничего не знаю, у меня есть график-вы должны были отгулять или написать объяснительную, почему не пошли. У вас нет этих 28 дней. Я ей объясняю, что бухгалтер не может взять и уйти в отпуск. Она сказала, что вы подписывали график- должны были отгулять. Ничего не знаю.
Как быть, кто прав? И что делать? Помогите советом.

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

zf_irina, відділ кадрів у вас свій, чи  при централізованій бухгалтерії ?

zf_irina
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 31
З нами з: 12 березня 2012, 13:05
Регіон: Сумская Область
Звідки: Сумы

Повідомлення zf_irina »

ОК при централизованой бухгалтерии, но у нас на месте есть инспектор, т.к. учет сотрудников на месте ведется, но все приказы только через вышестоящую

Добавлено (07.04.2015, 14:37)
---------------------------------------------
но оплата труда ведется у нас на месте, просто все приказы через вышестоящую. И кроме утвержденного графика отпусков не было никаких ни заяв, ни приказов, ни тем более меня не уведомляли за две недели, что с такого-то числа я иду в отпуск и я нигде не расписывалась, что ознакомлена. Только подпись в графике отпусков.

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

zf_irina, якщо Ви не підписувались під наказом про відпустку та не писали заяву, то Вам нема чого хвилюватись. Якщо вищестояча не видавала наказу про відпустку, а Ви відповідно її не відгуляли, значить відпустка у Вас є . А своєму ОК скажіть, хай не буде надто розумним, бо на його крутий розум є ще крутіше трудове законодавство.

zf_irina
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 31
З нами з: 12 березня 2012, 13:05
Регіон: Сумская Область
Звідки: Сумы

Повідомлення zf_irina »

спасибо большое

Pariz
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 73
З нами з: 11 березня 2013, 15:10
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення Pariz »

Підкажіть. Чи в когось графік відпусток в екселі?

torik
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 19 лютого 2015, 11:10

Повідомлення torik »

Добрый день! К нам пришол человек по переводу 11.02.2014 г. В мае она идет в отпуск так как в той организации она поступила на работу в мае и принципиально отработав целый год берет отпуск в мае каждый год. Пришов к нам она тоже ушла в мае 2014 г. в отпуск хотя в нашей организации она отработала всего лишь примерно 3 месяца. Вот подходит май 2015 г. и я незнаю можна ей идти в отпуск? В нашей организации она уже один раз ходила в отпуск  тоесть с 11.02.2014 г. по 11.02.2015 г. она забрала, теперь ей надо ждать пол года и только потом брать отпуск. Но она по переводу, сохраняеться ли её все данные по той организации для нас?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

torik, відпустка зароблена на попередньому місці роботи зберігається при умові, якщо працівник не отримав за неї і компенсації і у Вас є ДОВІДКА з тієї організації, яка не відшкодували відпускні під час звільнення працівника. А взагалі відпустку може взяти у будь-який зручний час, але із обов’язковим погодженням із роботодавцем та щоб така відпустка не позначилась на якості роботи установи.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

владка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 16 квітня 2015, 14:00
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 14 разів

Повідомлення владка »

підкажіть будь ласка, чи враховується премія за підсумками роботи за місяць при розрахунку відпускних?

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

владка, враховується.

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Допоможіть розібратися. Наказ на завершення опалювального сезону від 01,04,15р.Днем 01,04,15р.завершити опалювальний сезон,02,04,15р надаємо кочегарю відпустку за пропорційно пророблений час по 11,04,15 і звільнити 11,04,15р.Та 08,04,15 наказ днем 07,08,15 продовжити опалювальний сезон,відкликаємо кочегаря з відпустки з 07,04,15р.Днем 14,04,15р. наказ на завершення опалювального сезону і тому кочегарю надаємо ще не використані дні відпустки що залишились 5 днів,чи добре я це розумію?Допоможіть!

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Ксю, 4 дні "відкликаної" відпустки і 1 день вже заробленої за час роботи у зв’язку із відновленням опалювального сезону!? А хіба кочегара не повинні попередити про звільнення заздалегідь? Чи може колективному договорі чи робочій інструкції є термін опалювального сезону?

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

yaoleg,Дякуюза відповідь.Зразу при прийомі на роботу у наказі вказано"на період опалювального сезону прийняти на роботу",але опалювальний сезон спочатку завершили 01,04,а потім продовжили з 07,04 і завершили 14,04.

Центр3594
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 34
З нами з: 05 березня 2015, 12:32
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 2 рази

Повідомлення Центр3594 »

Працівник взяв відпустку за власний рахунок, на цей період припадає свясковий день, чи продовжується відпустка на цей день чи ні, які статі застосовують

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Центр3594 писав:чи продовжується відпустка на цей день
 ні

Центр3594
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 34
З нами з: 05 березня 2015, 12:32
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 2 рази

Повідомлення Центр3594 »

дякую!

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Шановні колеги! Чи враховуються донарахування чи утримання по заробітній платі за попередні періоди, здійснені в поточному році, наприклад, за минулий та позаминулий роки ( в т.ч. надбавки , індексація та коригування відпускних) при розрахунку середньої заробітної плати за останні 6 та 12 місяців?Тобто чи враховуються такі коригування при розрахунку відпускних та лікарняних? Прошу з посиланням на нормативні документи. Дякую.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

mulberry, На рахунок відпускних роз'ясненнь не зустрічав, але по лікарняним здається було таке роз'ясненя, що суми донараховані включаються в розрахунок в місяць, коли були здійсненні такі донарахування! Листа швидко не знайшов але він точно є

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

EVGENIY, по лікарняних я той лист зустрічала, а от по відпускних-ні пари з вуст. Хоча, якщо включати логіку, оскільки виплати /коригування відносяться до додаткової зарплати, то мали б враховуватись так само, як при розрахунку лікарняних. Але ж мені це потрібно довести з допомогою аргументів. Їх якраз не можу знайти, а дуже треба.

Dasha3152
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 67
З нами з: 17 листопада 2014, 13:18
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення Dasha3152 »

mulberry писав:о лікарняних я той лист зустрічала, а от по відпускних-ні пари з вуст. Хоча, якщо включати логіку, оскільки виплати /коригування відносяться до додаткової зарплати, то мали б враховуватись так само, як при розрахунку лікарняних. Але ж мені це потрібно довести з допомогою аргументів. Їх якраз не можу знайти, а дуже треба.
Вашу ситуацию по коректировкам описано очень хорошо в журнале Бухгалтерия бюджет №02 січень 2014 на с.17, если журнала у вас нет такого, то там ссылаются по отпускным на Письмо Минсоцполитики від 09.12.2011 р. N 1105/13/81-11.  по больничным  Письмо Минсоцполитики от 22.07.2013 № 380/18/99-13

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Dasha3152, а можете якось переслати мені статтю на мило?Буду дуже вдячна

Dasha3152
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 67
З нами з: 17 листопада 2014, 13:18
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення Dasha3152 »

mulberry писав:а можете якось переслати мені статтю на мило?Буду дуже вдячна
Хорошо, сегодня перешлю.

torik
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 19 лютого 2015, 11:10

Повідомлення torik »

yaoleg, Спасибо большое) Довідки з тієї організації немає, але є розрахунково - платіжна відомість на всіх працівників за 2013 та 2014 рік яка офіційно передана по документам і там видно що виплати відпускних не було.

Аватар користувача
makarenkoiryna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 21 серпня 2014, 14:28

Повідомлення makarenkoiryna »

Як правильно розрахувати відпускні, виходячи з тарифної ставки: брати посадовий оклад без надбавок чи зі всіма надбавками (вислуга, престижність)?

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”