Соц. відпустка

Аватар користувача
Ni Marini1
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 23 березня 2016, 09:21
Звідки: Ukraine, город

Повідомлення Ni Marini1 »

Подскажите , если я в июле 2016 г . ухожу в декрет ,а предпологаемый месяц в котором рожу 2го ребенка это октябрь 2016г.. Положено ли мне Отпуск на детей (10 дней) в 2016г. ?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Так, якщо вийдете і будете працювати після декретної відпустки, а саме у жовтні-грудні 2016 року. Якщо ж вийдете у січні 2017 року, то за 2016 рік соц.відпустку Ви вже "використаєте".

Аватар користувача
Ni Marini1
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 23 березня 2016, 09:21
Звідки: Ukraine, город

Повідомлення Ni Marini1 »

спасибо

buhg
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 727
З нами з: 21 січня 2014, 14:27
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 87 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення buhg »

yaoleg, подскажите,если работница ушла на больничный по берем и родам 4 .01.2016-08.05.2016,и после декрета берет отпуск ,можно ли дать ей и отпуск на 2-х детей 10 дн

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10289
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

buhg писав:yaoleg, подскажите,если работница ушла на больничный по берем и родам 4 .01.2016-08.05.2016,и после декрета берет отпуск ,можно ли дать ей и отпуск на 2-х детей 10 дн
Головний спеціаліст Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики України В. Коркушко зазначила, що оскільки відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону про відпустки), належать до виду соціальних відпусток, установлених ст. 4 Закону про відпустки, то жінка, перебуваючи в соціальній відпустці по догляду за дитиною до трьох років, не має права на соціальну відпустку, передбачену ст. 19 Закону про відпустки. 

Переривання відпустки для догляду за дитиною до трьох років для отримання додаткової соціальної відпустки, передбаченої ст. 19 Закону про відпустки, законодавством не передбачено
відпустка під час відпустки виходить :)

buhg
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 727
З нами з: 21 січня 2014, 14:27
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 87 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення buhg »

спасибо большое Вам ,работник напишет на отпуск с 10.05.2016 а,уже по окончании отпуска напишет на отпуск по уходу до 3-х лет, или это не важно и все равно нельзя давать на детей вместе с основным отпуском

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10289
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

buhg писав:спасибо большое Вам ,работник напишет на отпуск с 10.05.2016 а,уже по окончании отпуска напишет на отпуск по уходу до 3-х лет, или это не важно и все равно нельзя давать на детей вместе с основным отпуском
все равно нельзя давать на детей вместе с основным отпуском
Если почитать закон об отпусках то там речь только об ежегодном основном и дополнительном отпуске (без социального)
Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються: 

1) особам віком до вісімнадцяти років; 

2) інвалідам; 

3) жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї;
О чём писал автор в цитате в моём предыдущем сообщении!

liudasichka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 12 лютого 2016, 09:38
Регіон: Сумская область

Повідомлення liudasichka »

Подскажите, работница с 29.12 2015 в отпуске по уходу за ребенком до достижения 3х лет. Предприятие ликвидируется, положено ли ей выплачивать компенсацию за доп отпуск  на двух детей (10 дней).???

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

EVGENIY, почему? Цитируемая статья про то, что этот вид отпуска дается в обязательном порядке по желанию сотрудника. Почему она не может взять отпуск на детей перед отпуском до  3 х лет?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

liudasichka писав:Подскажите, работница с 29.12 2015 в отпуске по уходу за ребенком до достижения 3х лет. Предприятие ликвидируется, положено ли ей выплачивать компенсацию за доп отпуск  на двух детей (10 дней).???
Компенсація виплачується за всі види відпусток на які має право працівник.

ольга підлісна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 09 травня 2016, 17:23
Регіон: Винницкая область

Повідомлення ольга підлісна »

доброго дня.прошу допомоги у вас.я працюю у днз помічником вихователя.я розведена та маю дітей 5,5 років і 1,8.вийшла на роботу коли меншій був 1,1рік.маю йти у червні у відпустку 24 дні.я хочу знати чи маю я право на соціальну відпустку,та яким строком 10 днів чи 17 днів.ще одне запитання-я тільки 1 раз брала лікарняний по догляду на 3 дні,моя бухгалтер мені сказала що не зможе його оформити,так як я нібито ще числюся у декреті,я не зрозуміла чому-але пояснювати мені відмовилися і направили в гороно.то саме запитання таке,якщо я беру лікарняний по догляду за дитиною ,то мені не будуть начислятись гроші.я працюю з 8.00 до 17 .00-тобто повний роб.день.

ольга підлісна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 09 травня 2016, 17:23
Регіон: Винницкая область

Повідомлення ольга підлісна »

ще одне запитання,чи можу я забрати відпускні і продовжувати працювати,чи є якийсь закон що я маю обов!язково піти у відпустку?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10289
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Радистка_Кэт писав:EVGENIY, почему? Цитируемая статья про то, что этот вид отпуска дается в обязательном порядке по желанию сотрудника. Почему она не может взять отпуск на детей перед отпуском до  3 х лет?
Это вот и к вашему вопросу 
Якщо жінка цілий рік пробула в іншій соціальній відпустці — у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за ці роки їй відпустку на дітей не надають, оскільки в ст. 19 Закону про відпустки зазначено про жінок, які працюють (див. п. 1 у категоріях осіб наведеної вище таблиці). Але це обмеження автоматично знімається, якщо протягом календарного року відпрацьовано бодай один день.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

чи можу я забрати відпускні і продовжувати працювати,чи є якийсь закон що я маю обов!язково піти у відпустку?
Ні, компенсація за невикористану соціальну відпустку можлива тільки в разі звільнення.

lena-1992
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 91
З нами з: 18 листопада 2015, 20:20
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення lena-1992 »

Чи має право СУМІСНИК. Мати  2 дітей до 15 років  на додаткову відпустку на дітей 10 к.л. днів на роботі за СУМІСНИЦТВОМ? Та в якому розмірі за неї виплачується компенсація: пропорційно відпрацюваному часі чи за всі 10 днів (в установі працівник працював менше 12 місяців)?

Аватар користувача
irina.skripka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 224
З нами з: 29 травня 2014, 00:15
Регіон: Черниговская область
Звідки: Чернігів
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 7 разів

Повідомлення irina.skripka »

lena-1992 писав:Чи має право СУМІСНИК. Мати  2 дітей до 15 років  на додаткову відпустку на дітей 10 к.л. днів на роботі за СУМІСНИЦТВОМ? Та в якому розмірі за неї виплачується компенсація: пропорційно відпрацюваному часі чи за всі 10 днів (в установі працівник працював менше 12 місяців)?
має

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 14.04.2008 р. N 235/0/15-08/13
Роз'яснення щодо застосування статті 19 Закону України "Про відпустки" (додаткові відпустки працівникам, які мають дітей)
Роз'яснення щодо застосування статті 19 Закону України "Про відпустки" розроблено для надання практичної та методичної допомоги підприємствам, установам, організаціям.
Порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей

Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад тривалість щорічної відпустки, передбаченої ст. 6, 7 і 8 Закону "Про відпустки", а також понад тривалість щорічних відпусток, установлених іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються в порядку, визначеному ст. 11 цього Закону.
Оскільки зазначена відпустка є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних, то вона може надаватися в будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини - до чи після;
Заступник Міністра В. Онищук

але, я думаю, що Ви повинні взяти документи на тих дітей для підтвердження того, що дійсно одночасно їм не більше 15 років

і більше того, якщо працівниця прийшла, наприклад в 2015 році, то за 2015 рік 10 к/днів, а звільнилась в 2016 також 10 к/д навіть якщо відпрацювала 1 день

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Чи має право СУМІСНИК. Мати  2 дітей до 15 років  на додаткову відпустку на дітей 10 к.л. днів на роботі за СУМІСНИЦТВОМ? Та в якому розмірі за неї виплачується компенсація: пропорційно відпрацюваному часі чи за всі 10 днів (в установі працівник працював менше 12 місяців)?
1. СУМІСНИК має право на соціальну відпустку на роботі за СУМІСНИЦТВОМ.
2. Не пропорційно, а  всю.

Аватар користувача
TANYA85
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 24
З нами з: 13 лютого 2013, 13:36
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення TANYA85 »

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка працівниця йде у відпустку, як мати яка має 2-ох дітей віком до 15 років 3 22.06.2016 року на 10 днів чи переноситься 28 червня як святковий? Дякую

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10289
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

TANYA85 писав:Доброго дня! Підкажіть будь-ласка працівниця йде у відпустку, як мати яка має 2-ох дітей віком до 15 років 3 22.06.2016 року на 10 днів чи переноситься 28 червня як святковий? Дякую
Ні
Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи


Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

Юлія_Ст
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 10 листопада 2017, 15:43
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Юлія_Ст »

Доброго дня, підкажіть, будь ласка, мати двох дітей до 15 років прийнята на роботу у вересні 2017 р.:

- вона має право на соціальну відустку як мати двох дітей у 2017 році?

- якщо вона не використає цю відпустку у 2017 році, вона може взяти у 2018 році 2 рази по 10 днів (за 2017 і 2018 роки)?

Буду дуже вдячна за відповідь.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Так, Ваша працівниця має право на соціальну відпустку вже після одного повністю відпрацьованого робочого дня. Соціальну відпустку працівниця може взяти у будь-який зручний час за згоди роботодавця, навіть у 2018 році за 2 роки підряд.

Юлія_Ст
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 10 листопада 2017, 15:43
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Юлія_Ст »

Дякую!

dussh-2@ukr.net
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 16 травня 2017, 15:32
Регіон: Тернопольская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення dussh-2@ukr.net »

Доброго дня! Жінка після закінчення відпустки по вагітності і пологам (народила другу дитину в червні 2018 р.) вийшла на роботу і хоче взяти відпустку на дітей. Чи належить їй ця відпустка у 2018 р., чи вже аж у 2019 р.?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10289
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

dussh-2@ukr.net писав:Доброго дня! Жінка після закінчення відпустки по вагітності і пологам (народила другу дитину в червні 2018 р.) вийшла на роботу і хоче взяти відпустку на дітей. Чи належить їй ця відпустка у 2018 р., чи вже аж у 2019 р.?
Але зауважимо: надання соцвідпустки на дітей прив’язане до календарного року. Тож соцвідпустка на дітей надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та часу народження дитини, до чи після.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/articles/trudovi-vidnosini/sotsialna-dodatkova-vidpustka-na-ditey-zyasovuyemo-usi-nyuansi/

dussh-2@ukr.net
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 16 травня 2017, 15:32
Регіон: Тернопольская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення dussh-2@ukr.net »

Дякую!

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”