Депонована виплата з попереднього місця роботи в розрахунковому періоді

Pavel-san
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 20 січня 2015, 08:42
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення Pavel-san »

Доброго дня! Допоможіть будь-ласка, працівниця - держслужбовець, була прийнята по переведенню до нашої установи з 01.05.2016.
В липні 2016 року вона взяла 5 днів відпустки, але оплата була депонованими коштами за рахунок попередньої організації (я так розумію, на попередньому місці роботи їй компенсацію не виплачували, а нарахували відпускні на залишок невикористаної відпустки і перечисли нам на окремий (?) рахунок, попередньо утримавши з цієї суми податки), а ми вже ці кошти виплатили їй за три дні до відпустки.
В грудні вона знову йде у відпустуку, але вже за наші кошти.
Чи враховувати мені цю депоновану виплату в розрахунок середього заробітку? Якщо ні - як бути з цими 5-ти днями, котрі вона була у відпустці - віднімати від загальної к-ті днів, чи залишати (виходить, вони будуть як неоплачувані)? Дякую.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

У листі від 25.11.2015 р. № 1531/13/84-15 Мінсоцполітики розглядає, серед іншого, питання щодо оплати відпускних за переведенням. У листі цікавими є два моменти:

- на новому місці роботи відпускні розраховуються згідно Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100, виходячи з нового розрахункового періоду і нової зарплати;

- виплачуються відпускні за новим місцем роботи за рахунок суми компенсації, отриманої з попереднього місця роботи.

Останнє питання жодним нормативним актом не врегульовано, тому тут можливі варіанти:

-         за новим місцем роботи відпускні виплачуються за рахунок суми компенсації, отриманої з попереднього місця роботи;

-         за новим місцем роботи відпускні виплачуються за рахунок суми компенсації, отриманої з попереднього місця роботи і якщо її не вистачає (на новому місці роботи відпускні більші), доплачуються за рахунок нового роботодавця;

-         за новим місцем роботи відпускні у повній сумі виплачуються за рахунок нового роботодавця.

взял отсюда http://zpl.com.ua/content/vіdpusknі-za- ... k-oplachuє

Pavel-san
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 20 січня 2015, 08:42
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення Pavel-san »

EVGENIY, Дякую за допомогу

Знайшов ще дві статті:
http://www.dt-kt.com/yak-oplachuvaty-vi ... si-roboty/
http://www.bnwes.info/buhgalteriya/novo ... 11174.html

У дрігій останні два абзаци:
Працівникові, який пропрацював на підприємстві менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка (п. 2 р. II Порядку № 100). Також слід врахувати, що відповідно до п. 4 р. III Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження згідно з чинним законодавством не враховуються разові виплати, в тому числі компенсація за невикористану відпустку.
Відповідно, сума компенсації за невикористану відпустку на попередньому місці роботи, переведеному працівнику нарахована та перерахована нового роботодавця, не включається в суму виплат для розрахунку середньої зарплати для обчислення відпускних, зароблених у нового роботодавця.

Хоча це лише статті, я з ними згоден. И так зрозумів, що нарахувати на попередньому підприємстві можуть суму компенсації відпускних, а не самі відпускні. І в листі Мінсоцполітики неодноразово зазначає, що виплата відпускних з попереднього місця роботи є саме КОМПЕНСАЦІЄЮ відпускних. А згідно Постанови 100, така компенсація не бере участі у розрахунку відпускних вже на новому місці роботи.

Щодо цих 5-ти днів.... від гріха по далі) я іх включатиму в загальну к-ть днів, тим самим трішки занизив середню з/п, краще потім доплатити а ніж утримувати... хоча це можливо і не правильно. Але чіткого роз'яснення так і не знайшов.

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”