Додаткова відпустка на дітей до 15 років

didok
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 95
З нами з: 27 травня 2015, 09:25
Регіон: Винницкая область
Подякували: 1 раз

Повідомлення didok »

EVGENIY писав:Словник української мови
Академічний тлумачний словник (1970—1980)
ПРАЦЮВАТИ, юю, юєш, недок.
2. неперех. Виконувати які-небудь обов'язки, перебувати десь на роботі, на службі. 

http://sum.in.ua/s/pracjuvaty
Особисто мені більше подобається таке визначення "Людям хотілося жити, тобто творити, працювати "      
А загалом на Вікісловнику термін "працювати має аж 19 значень , в т.ч. "працювати "  -  обіймати яку-небудь посаду, бути фахівцем у якійсь справі.

бухгалтер76
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 28 березня 2016, 10:23
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення бухгалтер76 »

Підкажіть, будь-ласка, якщо жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років ( друга дитина) і вирішує звільнитися - чи повинні ми виплатити її компенсацію за додаткову соціальну відпустку на дітей до 15 років, якщо день звільнення буде її першим днем виходу з декретної відпустки і останнім днем роботи в установі?

didok
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 95
З нами з: 27 травня 2015, 09:25
Регіон: Винницкая область
Подякували: 1 раз

Повідомлення didok »

Так .День звільнення — це останній день, коли працівник перебуває у трудових відносинах з роботодавцем. У листі від 24.03.2015 р. N 4053/0/14-15/18 Мінсоцполітики повідомляє, що якщо працівник звільняється з роботи у відповідному році і має невикористану соціальну відпустку за цей рік, йому має бути виплачена за неї грошова компенсація. Її перерахування на нове місце роботи не передбачено. На новому місці роботи він не матиме права на отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, оскільки така відпустка надається один раз протягом відповідного календарного року.

Zhuvoma
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 17 березня 2017, 11:50
Регіон: Львовская область

Повідомлення Zhuvoma »

Скажіть будь ласка, чи маю я право на соціальну відпустку на дітей за 2015 рік,якщо мій єдиний робочий день у 2015 році був 31.12.2015 р. (вихід з відпустки по догляду за дитиною до 3 років)

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

чи маю я право на соціальну відпустку на дітей за 2015 рік,якщо мій єдиний робочий день у 2015 році був 31.12.2015 р. (вихід з відпустки по догляду за дитиною до 3 років)
Так, нижче надано роз'яснення.
didok » 22 грудня 2016, 12:22

Так .День звільнення — це останній день, коли працівник перебуває у трудових відносинах з роботодавцем. У листі від 24.03.2015 р. N 4053/0/14-15/18 Мінсоцполітики повідомляє, що якщо працівник звільняється з роботи у відповідному році і має невикористану соціальну відпустку за цей рік, йому має бути виплачена за неї грошова компенсація. Її перерахування на нове місце роботи не передбачено. На новому місці роботи він не матиме права на отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, оскільки така відпустка надається один раз протягом відповідного календарного року.
Шановний  didok, Ви не послідовні, то нівелюєте значення листів Мінсоцполітики, то наводите ці самі листи в якості аргумента.
Re: Додаткова відпустка на дітей до 15 років
didok » 14 листопада 2016, 13:35
 Листи Мінсоцу і викладені в них ро"зяснення нікчемні, оскільки не зареєстровані в Мінюсті, а одже це лише  "думка" якогось клерка, а не нормативний документ.

Zhuvoma
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 17 березня 2017, 11:50
Регіон: Львовская область

Повідомлення Zhuvoma »

31.12.2015 не день звільнення, а день виходу з відпустки по догляду за дитиною до 3 років.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

31.12.2015 не день звільнення, а день виходу з відпустки по догляду за дитиною до 3 років.
Так, Ви маєте право на соціальну відпустку за 2015 рік, тому що у 2015 році був один  робочий день 31.12.2015, який відповідно в Табелі обліку робочого часу зазначений як робочий.

Лесичка
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 71
З нами з: 26 березня 2015, 13:59
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення Лесичка »

Доброго дня, скажіть будь-ласка, якщо працівниця, якак має двох дітей до 15 років і їй не надавалась відпустка 10 днів з 2014 року, то чи може вона взяти компенсацію за ці роки?

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

Лесичка писав:Доброго дня, скажіть будь-ласка, якщо працівниця, якак має двох дітей до 15 років і їй не надавалась відпустка 10 днів з 2014 року, то чи може вона взяти компенсацію за ці роки?
https://buhgalter.com.ua/articles/kadro ... va/490316/

Лесичка
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 71
З нами з: 26 березня 2015, 13:59
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення Лесичка »

спасибо большое

vovan0071
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 05 серпня 2018, 21:40
Регіон: Тернопольская область

Повідомлення vovan0071 »

Через 8 місяців після об'єднання в отг із заявою про виплату компенсації за 2015, 2016, 2017 років по одній із сільських рад звернулася колишня працівниця, мати двох дітей до 15 років. Чи повинна отг виплатити їй компенсацію за всі дні невикристаних відпусток?

lepetiha
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 14 серпня 2018, 11:21
Регіон: Херсонская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення lepetiha »

vovan0071 писав:Через 8 місяців після об'єднання в отг із заявою про виплату компенсації за 2015, 2016, 2017 років по одній із сільських рад звернулася колишня працівниця, мати двох дітей до 15 років. Чи повинна отг виплатити їй компенсацію за всі дні невикристаних відпусток?
Ч. 1 Стаття 24. ЗУ Про відпустки.
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
Ч. 4 Стаття 24. ЗУ Про відпустки.
За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Повинні виплатити тільки при умові звільнення працівника, заміна соціальної відпустки грошовою компенсацією не допускається

Любов В
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 18 серпня 2018, 08:27
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Любов В »

Доброго дня, я працюю в школі з 2012 року, маю двох дітей - 2004 р.н. та 2009 р.н., при цьому по старшій дитині маю статус одинока матір, а по меншій розлучена в 2012 році. Кожного року отримувала додаткову соціальну відпустку тривалістю 10 календарних днів, а сьогодні випадково дізналася, що мала право щороку на 17 днів. Чи можу я за ці всі роки вимагати компенсації у вигляді відпусток по 7 днів за кожен відпрацьований рік?

Аватар користувача
nessa-iness
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 160
З нами з: 08 січня 2015, 16:53
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення nessa-iness »

Любов В писав:Доброго дня, я працюю в школі з 2012 року, маю двох дітей - 2004 р.н. та 2009 р.н., при цьому по старшій дитині маю статус одинока матір, а по меншій розлучена в 2012 році. Кожного року отримувала додаткову соціальну відпустку тривалістю 10 календарних днів, а сьогодні випадково дізналася, що мала право щороку на 17 днів. Чи можу я за ці всі роки вимагати компенсації у вигляді відпусток по 7 днів за кожен відпрацьований рік?
Компенсацію за невикористану додаткову відпустку можна виплатити тільки при звільненні, на цей вид відпустки не поширюються правила ст. 24 Закону № 504, що дозволяють виплату компенсації у випадку, якщо працівник за власним бажанням не «відгуляв» призначену йому повну щорічну відпустку.

Любов В
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 18 серпня 2018, 08:27
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Любов В »

nessa-iness писав:
Любов В писав:Доброго дня, я працюю в школі з 2012 року, маю двох дітей - 2004 р.н. та 2009 р.н., при цьому по старшій дитині маю статус одинока матір, а по меншій розлучена в 2012 році. Кожного року отримувала додаткову соціальну відпустку тривалістю 10 календарних днів, а сьогодні випадково дізналася, що мала право щороку на 17 днів. Чи можу я за ці всі роки вимагати компенсації у вигляді відпусток по 7 днів за кожен відпрацьований рік?
Компенсацію за невикористану додаткову відпустку можна виплатити тільки при звільненні, на цей вид відпустки не поширюються правила ст. 24 Закону № 504, що дозволяють виплату компенсації у випадку, якщо працівник за власним бажанням не «відгуляв» призначену йому повну щорічну відпустку.
Я мала на увазi не грошову компенсацiю, я хочу вибрати з 2012 року по 2018 рiк  по 7 невикористаних днiв у виглядi вiдпустки. Чи можливо це? I як правильно оформити заяву?

Taтyana
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 18 березня 2017, 18:13
Регіон: Черкасская область

Повідомлення Taтyana »

Доброго дня! Просимо надати консультацію по  соціальних відпустках. Мама має двох дітей 12 років та 16 років.

Старша дитина  виховується без батька і мама має статус одинокої мами.
Підскажіть будь-ласка  чи має мама  право  для виплати  соціальної відпустки за двома підставами: "як мама, що має двох дітей до 15 років" та "одинока мама" (якщо 15 років дитині виповнилося 18.02.2018 року), так як старша дитина  вважається  дитиною  до повноліття до 18 років.

Ulyasya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 184
З нами з: 22 серпня 2012, 17:32
Регіон: Львовская область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Ulyasya »

Працівниця бере соціальну відпустку на двох дітей віком до 15 років. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно дотримуватись терміну написання заяви до початку відпустки не пізніше як за два тижні. 
Якими нормативно-правовими документами керуватися?

vikosok
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 84
З нами з: 02 червня 2011, 21:08
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення vikosok »

Доброго дня. Підкажіть, будь  ласка, новим законом про працю скасовується соціальна відпустка на дітей, а як бути з невикористаними відпустками за попередні роки. Дякую.

Аватар користувача
Руда Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 03 лютого 2014, 07:53
Регіон: Харків
Подякували: 42 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Руда Тетяна »

vikosok писав:Доброго дня. Підкажіть, будь  ласка, новим законом про працю скасовується соціальна відпустка на дітей, а як бути з невикористаними відпустками за попередні роки. Дякую.
Доброго дня. Ще не скасовано. Це тільки проєкт Закону про працю. Але в будь-якому разі попередні невідгуляні при попередньому законодавстві відпустки "згорати" не будуть.

Ліщук Танюшка
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 22 серпня 2017, 12:59
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ліщук Танюшка »

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи має право на додаткову соціальну відпустку батько який виховує двоє дітей віком 12 та 11 років?

Аватар користувача
Руда Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 03 лютого 2014, 07:53
Регіон: Харків
Подякували: 42 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Руда Тетяна »

Ліщук Танюшка писав:Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи має право на додаткову соціальну відпустку батько який виховує двоє дітей віком 12 та 11 років?
Доброго дня. Тільки якщо він є одиноким батьком, який виховує дітей без матері.

Yanochka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 126
З нами з: 16 жовтня 2012, 11:06
Регіон: Днепропетровская область
Звідки: Дніпропетровськ
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Yanochka »

Доброго дня. Відпустка по догляду за дитиною до 3-х років повинна закінчитись 21.03.2021р. Працівниця вийшла на роботу в листопаді 2020р. Чи має вона право на дотаткову соціальну відпустку на дітей (10 днів) у 2020 році?

Аватар користувача
Руда Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 03 лютого 2014, 07:53
Регіон: Харків
Подякували: 42 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Руда Тетяна »

Yanochka писав:
10 грудня 2020, 10:14
Доброго дня. Відпустка по догляду за дитиною до 3-х років повинна закінчитись 21.03.2021р. Працівниця вийшла на роботу в листопаді 2020р. Чи має вона право на дотаткову соціальну відпустку на дітей (10 днів) у 2020 році?
Так, має.

Олена09
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 26 лютого 2021, 16:15
Регіон: Сумська

Повідомлення Олена09 »

Добрий день! Працівниця має під опікою 2 дітей до 15 років. СКільки підстав вона має для додаткової соціальної відпустки 1 (10 днів як опікун), чи 2 ( 17 днів як опікун і як жінка, що працює і має 2 дітей) Заздалегідь вдячна за відповідь

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”