Премії при розрахунку відпускних, доплата до мінімалки при нарахуванні відпускних!

Alilada
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 08 липня 2019, 16:40
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Alilada »

Доброго дня! Допоможіть мені в такому питанні. Я працюю секретарем в школі не один рік. Мій оклад становить 2613 грн. (5 тарифний розряд). З огляду на велику завантаженість роботою мені щомісяця протягом останнього року виплачується премія в сумі місячного окладу 2613 грн. (щомісяця готується наказ по школі про виплату премії). За відпрацьований рік я йду на 31 день у відпустку з 01.07.2019 року. В кінці червня місяця я отримала за 31 день відпустки відпускні в сумі 2978.48 грн. (це без сплати податків), чистими виходить 2397,68. Виходить, що відпускні не тільки менше моєї зарплати, але і менше мінімальної заробітної плати. У бухгалтерії школи сказали, що всі щомісячні премії за рік не включаються до розрахунку відпускних, не включається до розрахунку відпускних і доплата до мінімальної. Чи так це? Яким нормативним документом це регулюється?Прошу Вас допоможіть розібратися в цьому питанні та надати відповідь.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

ІІ. Виплати, що включаються у розрахунок середньої заробітної плати 

3. При обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються: основна заробітна плата; доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками-почасовиками; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність); умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші); виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії; винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо. Премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. Премії, які виплачуються за квартал і більш тривалий проміжок часу, при обчисленні середньої заробітної плати за останні два календарні місяці, включаються в заробіток в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. У разі коли число робочих днів у розрахунковому періоді відпрацьовано не повністю, премії, винагороди та інші заохочувальні виплати під час обчислення середньої заробітної плати за останні два календарні місяці враховуються пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді. 

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/zarobitna-plata/poryadok-obchislennya-serednoyi-zarobitnoyi-plati/

Ось стаття там написано що входе і що не входе і в відпскні і в доплату до МЗП
https://buhgalter.com.ua/articles/trudo ... nnya-do-2/

Alilada
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 08 липня 2019, 16:40
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Alilada »

EVGENIY писав:ІІ. Виплати, що включаються у розрахунок середньої заробітної плати 

3. При обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються: основна заробітна плата; доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками-почасовиками; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність); умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші); виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії; винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо. Премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. Премії, які виплачуються за квартал і більш тривалий проміжок часу, при обчисленні середньої заробітної плати за останні два календарні місяці, включаються в заробіток в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. У разі коли число робочих днів у розрахунковому періоді відпрацьовано не повністю, премії, винагороди та інші заохочувальні виплати під час обчислення середньої заробітної плати за останні два календарні місяці враховуються пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді. 

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/zarobitna-plata/poryadok-obchislennya-serednoyi-zarobitnoyi-plati/

Ось стаття там написано що входе і що не входе і в відпскні і в доплату до МЗП
https://buhgalter.com.ua/articles/trudo ... nnya-do-2/
 Евгений, спасибо Вам большое! Вы очень помогли, дали развернутый ответ с посыланием на все документы. Я очень Вам благодарна! Теперь будет что предоставить главному бухгалтеру и директору. Еще раз большое спасибо!!!

tree03
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 04 квітня 2018, 11:39
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення tree03 »

Подскажите пожалуйста, входит ли в расчет отпускных часть годовой премии по итогам года, которая входит в доплату до минимальной ЗП.
      На пример, сотруднику 5 разряда с окладом 2613 в декабре 2019г. начислена премия в размере одного оклада 2613. Этот сотрудник идет в отпуск в январе 2020г. Какую выплату включать в расчет отпускных за декабрь - 2613 грн. или 4173 грн.?

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”