КОЕФІЦІЄНТ ПІДВИЩЕННЯ ПОСАДОВИХ ОКЛАДІВ

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

При коригуванні середньої зарплати згідно з п.10 Порядку №100 коефіцієнт, на який необхідно відкоригувати виплати, що враховуються при обчисленні середньої зарплати, розраховується шляхом ділення тарифної ставки , установленої працівнику після підвищення, на тарифну ставку , яку він мав до підвищення.
Моє питання - то який має бути цей коефіцієнт : з десятим знаком, з сотим, з тисячним, чи з десятитисячним після коми ? Досі зустрічала різні підходи, що використовуються в практиці коригування середньої зарплати. Але, напевне, є якийсь офіційний документ, що розяснює цей нюанс ?

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Якщо немає спеціального нормативно - правового акта ( окрім п.10 Порядку №100), який би визначав порядок розрахунку коефіцієнта підвищення, то не буде великої помилки використовувати його з сотим знаком після коми ? Адже, що не заборонено - те дозволено !

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

У розрахунковому періоді липень 2013 - червень 2014 року особа працювала по 6 розряду (0,5 ставки) і по 1 розряду ( 0,5 ставки) за ЄТС. Як коригувати виплати, що включаються до середнього заробітку для виплати відпусткових, адже по 6 розряду коригування не потрібне ?
Розмежовувати виплати по 1 і 6 розряду за місяць розрахункового періоду та проводити коригування по 1 розряду ? Можливо є роз'яснення Мінсоцполітики з цього приводу ?

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

У меня тоже похожая ситуация: работник работает на 0,5 ст. по 7 розряду и на 0,5 с. по 1 розряду. Как расчитывать коэфициент при расчете отпускных. Рсчетный период : июль 2013- июнь 2014 г. Может кто-то подскажет правильный выход?

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Кому цікаво і потрібно в роботі : відповідь на своє запитання я знайшла в " Бюджетній бухгалтерії " № 10 від 10.03.2014 року : сумарний заробіток у розрахунковому періоді коригують на коефіцієнт підвищення окладу ЗА ОСНОВНОЮ ПОСАДОЮ, згідно листа Мінсоцполітики від 04.11.2013 року № 976/13/155-13.
Основною вважається посада з найбільшим обсягом виконуваних робіт порівняно з іншою посадою, у разі виконання робіт з однаковим обсягом ( як у мене 0,5 + 0,5 ставки) основну посаду встановлюють за угодою сторін.

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Дякую, для мене це корисна інформація,

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Порядку № 100 вже скоро двадцятирічний ювілей, а на практиці досі виникають деякі питання щодо його використання. Добре що знайшлося роз'яснення Мінсоцполітики на цю тему саме зараз, коли воно було потрібне.
Це логічно, що коригується сумарний заробіток по одній посаді, адже якщо у розрахунковому періоді є лікарняні або відпусткові , тож правомірно виникає запитання: до якої із посад віднести їх суму в разі роподілу по розрядам ЄТС загальної місячної суми доходу для коригування при розрахунку відпусткових.

Luda_66
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 306
З нами з: 18 серпня 2014, 11:27
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Luda_66 »

добрий день,допоможіть розвіяти сумніви по поводу коригування відпускних, відряджень та матер.допомоги по держслужбовцях, а саме чи точно коригується індексація в розрахунку середньої і на який документ можна опиратися, крім постанови 100, бо деякі перевіряючі навіть вказують як порушення це коригування і навіть дійшли до висновку, що ранг теж не повинен коригуватися, так як це "стала" цифра.

Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

В соответствии с п. 10 Порядка № 100 в случаях повышения тарифных ставок и должностных окладов на предприятии, в учреждении, организации согласно актам законодательства, а также по решениям, предусмотренным в коллективных договорах (соглашениях), как в расчетном периоде, так и в периоде, в течение которого за работником сохраняется средний заработок, заработная плата, включая премии и другие выплаты, учитываемые при исчислении средней заработной платы, за промежуток времени до повышения корректируются на коэффициент их повышения.
Выплаты, которые включают в расчет среднего заработка перечислены в п. 3 порядка №100. Это: основная зарплата, доплаты и надбавки (в том числе за ранг), премии постоянного характера, индексация и пр.

Таким образом, поскольку и индексация, и доплата за ранг участвуют в расчете средней зарплаты, то за промежуток времени до повышения их также необходимо корректировать на коэффициент повышения.
Подтверждение - письмо Минтруда от 11.06.2007 г. № 371/13/155-07.

Luda_66
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 306
З нами з: 18 серпня 2014, 11:27
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Luda_66 »

дякую

Юля Олександрівна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 30 вересня 2015, 13:02
Регіон: Сумская область

Повідомлення Юля Олександрівна »

Підкажіть будь-ласка! Чи коригуються лікарняні та індексація , які входять в розрахунковий період відпустки?

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Юля Олександрівна писав:Підкажіть будь-ласка! Чи коригуються лікарняні та індексація , які входять в розрахунковий період відпустки?
Да, коригуються

Аватар користувача
irina.skripka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 224
З нами з: 29 травня 2014, 00:15
Регіон: Черниговская область
Звідки: Чернігів
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 7 разів

Повідомлення irina.skripka »

а підкажіть, будь ласка, де в порядку 100 написано, що й індексація коригується? лікарняні - знайшла, багато різних доплат і надбавок - також, а самого слова ІНДЕКСАЦІЯ - не знайшла

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

де в порядку 100 написано, що й індексація коригується? лікарняні - знайшла, багато різних доплат і надбавок - також, а самого слова ІНДЕКСАЦІЯ - не знайшла


А де Ви в Порядку № 100 знайшли, що коригуванню підлягають суми ЛІКАРНЯНИХ ?

Аватар користувача
irina.skripka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 224
З нами з: 29 травня 2014, 00:15
Регіон: Черниговская область
Звідки: Чернігів
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 7 разів

Повідомлення irina.skripka »

panyutinorada писав:
де в порядку 100 написано, що й індексація коригується? лікарняні - знайшла, багато різних доплат і надбавок - також, а самого слова ІНДЕКСАЦІЯ - не знайшла


А де Ви в Порядку № 100 знайшли, що коригуванню підлягають суми ЛІКАРНЯНИХ ?

Порядок 100 п.3 абзац 4й (останній) - там вказано, що для середньої для відпустки беруться в т.ч. лікарняні, а в п.10 Порядку 100 написано, що коригуються всі виплати, що йдуть у середню, значить, якщо лікарняні ідуть у середню, то й вони коригуються

Татияна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 28 березня 2014, 09:57
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення Татияна »

Як провести правильний розрахунок курсів підвищення кваліфікації в жовтні, якщо з 1 вересня підвищено посадові оклади а індексація при перерахунку зменшилась, в підсумку зарплата до підвищення і після з урахуванням цих перерахунків фактично не змінилась. Чи потрібно коригувати зарплату серпеня та вересня на коєф.підвищення?

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Порядок 100 п.3 абзац 4й (останній) - там вказано, що для середньої для відпустки беруться в т.ч. лікарняні, а в п.10 Порядку 100 написано, що коригуються всі виплати, що йдуть у середню, значить, якщо лікарняні ідуть у середню, то й вони коригуються


Логічно.
Продовжуємо логічно мислити:
1. В п.4 Порядку № 100 вказаний повний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні середньої зарплати, індексації серед них нема.
2. Тобто, індексація враховується при визначенні середнього заробітку, а згідно п.10 Порядку № 100, як виплата, що враховується при обчисленні середньої заробітної плати, потребує коригування в разі підвищення посадових окладів.

Аватар користувача
irina.skripka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 224
З нами з: 29 травня 2014, 00:15
Регіон: Черниговская область
Звідки: Чернігів
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 7 разів

Повідомлення irina.skripka »

panyutinorada писав:
Порядок 100 п.3 абзац 4й (останній) - там вказано, що для середньої для відпустки беруться в т.ч. лікарняні, а в п.10 Порядку 100 написано, що коригуються всі виплати, що йдуть у середню, значить, якщо лікарняні ідуть у середню, то й вони коригуються


Логічно.
Продовжуємо логічно мислити:
1. В п.4 Порядку № 100 вказаний повний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні середньої зарплати, індексації серед них нема.
2. Тобто, індексація враховується при визначенні середнього заробітку, а згідно п.10 Порядку № 100, як виплата, що враховується при обчисленні середньої заробітної плати, потребує коригування в разі підвищення посадових окладів.
А коли прийде ДФС перевіряти, то Ви також скажете, що якщо індексації немає у виключеннях, то вона коригується? Я думаю, що для того, щоб коригувати й індексацію, треба знайти в нормативному акті, де чорним по білому написано, що конкретно індексація відноситься до однієї з тих "доплат та надбавок", що узагальнені одним словом "тощо". Я працюю бухгалтером відносно недавно, і поки що не зустрічала ніде такої конкретики.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

А коли прийде ДФС перевіряти, то Ви також скажете, що якщо індексації немає у виключеннях, то вона коригується?


Якщо в нашу установу завітає інспектор, який поставе запитання щодо коригування сум індексації при визначенні середньої зарплати, я буду дуже радіти такому фахівцю ДФІ, адже це означає, що він некомпетентний з цих питань.
Якщо самого Порядку № 100 не вистачає для усвідомлення обов'язковості коригування сум індексації в числі заробітної плати, то можна запропонувати переглянути лист Мінсоцполітики № 633/13/155-12 від 10.09.2012 року.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

і запропонувати відповідь Тетяни Гуль, експерта з питань оплати праці видавництва " Фактор", надану в цій темі :

Выплаты, которые включают в расчет среднего заработка перечислены в п. 3 порядка №100. Это: основная зарплата, доплаты и надбавки (в том числе за ранг), премии постоянного характера, индексация и пр.
Таким образом, поскольку и индексация, и доплата за ранг участвуют в расчете средней зарплаты, то за промежуток времени до повышения их также необходимо корректировать на коэффициент повышения.
Подтверждение - письмо Минтруда от 11.06.2007 г. № 371/13/155-07.

Аватар користувача
irina.skripka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 224
З нами з: 29 травня 2014, 00:15
Регіон: Черниговская область
Звідки: Чернігів
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 7 разів

Повідомлення irina.skripka »

panyutinorada писав:
А коли прийде ДФС перевіряти, то Ви також скажете, що якщо індексації немає у виключеннях, то вона коригується?


Якщо в нашу установу завітає інспектор, який поставе запитання щодо коригування сум індексації при визначенні середньої зарплати, я буду дуже радіти такому фахівцю ДФІ, адже це означає, що він некомпетентний з цих питань.
Якщо самого Порядку № 100 не вистачає для усвідомлення обов'язковості коригування сум індексації в числі заробітної плати, то можна запропонувати переглянути лист Мінсоцполітики № 633/13/155-12 від 10.09.2012 року.
листи ж мають лише рекомендаційний характер, так?

Tata_S
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 22 липня 2014, 10:16

Повідомлення Tata_S »

Добрый день. Относительно корректировки мат.помощи, правильно ли я понимаю, что, если мат.помощь на оздоровление к отпуску за сентябрь 2015г. выплачена в сентябре, то её корректировать не надо? Спасибо

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

Относительно корректировки мат.помощи, правильно ли я понимаю, что, если мат.помощь на оздоровление к отпуску за сентябрь 2015г. выплачена в сентябре, то её корректировать не надо?

Вірно.

53100@ukr.net
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 14 квітня 2016, 16:24
Регіон: Черниговская область

Повідомлення 53100@ukr.net »

Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи застосовується коригуючий коефіцієнт для розрахунку лікарняних?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10290
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

53100@ukr.net писав:Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи застосовується коригуючий коефіцієнт для розрахунку лікарняних?
Ні, порядком це не передбачено

53100@ukr.net
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 14 квітня 2016, 16:24
Регіон: Черниговская область

Повідомлення 53100@ukr.net »

Дуже дякую за відповідь.

Світлана Шавалда
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 23 вересня 2015, 16:06
Регіон: Херсонская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Світлана Шавалда »

Вибачаюсь, але щось я зовсім заплуталась. Допоможіть, будь-ласка.
 У мене працівниця йде у відпустку з 23 травня 2016р. (працює з 13.07.15). Разом з відпускними я повинна нарахувати їй мат.допомогу на оздоровлення. Посадовий оклад у неї підвищувався з 01.09.15 (з 1218 до 1378) та з 01.05.16 (з 1378 до 1516).
 Я повинна множити зарплату для відпускних за серпень 2015 на коеф. 1,1314 (1378/1218), а зарплату з вересня 2015 по квітень 2016 на коеф. 1,1001 (1516/1378)? А для мат.допомоги зарплату за березень-квітень 2016 на коеф. 1,1001?

Аватар користувача
Рябчина Александра
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 15 лютого 2012, 10:32
Звідки: Украина

Повідомлення Рябчина Александра »

Світлана Шавалда писав:Вибачаюсь, але щось я зовсім заплуталась. Допоможіть, будь-ласка.
 У мене працівниця йде у відпустку з 23 травня 2016р. (працює з 13.07.15). Разом з відпускними я повинна нарахувати їй мат.допомогу на оздоровлення. Посадовий оклад у неї підвищувався з 01.09.15 (з 1218 до 1378) та з 01.05.16 (з 1378 до 1516).
 Я повинна множити зарплату для відпускних за серпень 2015 на коеф. 1,1314 (1378/1218), а зарплату з вересня 2015 по квітень 2016 на коеф. 1,1001 (1516/1378)? А для мат.допомоги зарплату за березень-квітень 2016 на коеф. 1,1001?
Як на менє, ЗП з травня2015 по серпень 2015 ЗП помножуєте на коефіцієнти 1,1314 (1378/1218) та 1,1001 (1516/1378); ЗП з вересня 2015 по квітень 2016р на коефіцієнт 1,1001 (1516/1378). Матеріальна допомога на оздоровлення виплачується в розмірі окладу у місяці відпустки, у вашому випадку 1516 грн., та не корегується.

Світлана Шавалда
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 23 вересня 2015, 16:06
Регіон: Херсонская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Світлана Шавалда »

Тобто ЗП з травня по серпень 2015 треба множити на 1,2447 (1,1314х1,1001)? Правильно я зрозуміла? А матдопомога надається у розмірі середньомісячної ЗП.

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1966
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 72 рази
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

Світлана Шавалда писав:Тобто ЗП з травня по серпень 2015 треба множити на 1,2447 (1,1314х1,1001)? Правильно я зрозуміла? А матдопомога надається у розмірі середньомісячної ЗП.
Якщо матеріальна допомога надається в розмірі середньої зарплати, то для її вирахування з метою нарахування матеріальної допомоги для оздоровлення слід керуватися нормами Порядку № 100. А тому, згідно п.10 порядку №100 сума доходу за попередні 2 місяці, для розрахунку середньої заробітної плати, коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
З коефіцієнтами все правильно 1516/1218=1,2447 (це якщо пояснити простіше, або перемножувати коєфіцієнти всих періодів підвищення)

Відповісти

Повернутись до “Середня зарплата”