Відрядження держслужбовця у вихідний день

Pavel-san
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 20 січня 2015, 08:42
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення Pavel-san »

Доброго дня! Допоможіть розібратися.
Керівник установи (держслужбовець) у травні був направлений у відрядження для роботи спеціально у вихідний день (27.05). Всю норму робочого часу за травень він відпрацював (20 р.д.). В наказі спосіб компенсації визначений не був. Тепер блукаю інтернетом, що зробити правильно, але запутався.
Мої варіанти: 
1. Оплата в одинарному розмірі + компенсація днем відгулу. 
Однозначної відповіді на те, що день відгулу саме за відрядження можна надавати, не знайшов. В інструкції про відрядження №59 є дві статті:
а)"ст. 9. На працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу того підприємства, до якого він відряджений. Замість днів відпочинку, не використаних за час відрядження, інші дні відпочинку після повернення з відрядження не надаються." - з неї одні роблять висновок, що компенсувати днем відпочинку відрядження у вихідний не можна. Але я вважаю, що в цій статті приведена ситуація, коли працівник наприклад відряджений на курси на 12 днів, в які входять два вихідних (по графіку установи і закладу, в якому проходять курси) і саме за ці два дні у цій статті йдеться мова - тобто в ці дні працівник фактично сидить в готелі чи гуляє по місту:), а не виконує роботу.
б) "ст 10 Якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства." - з цієї статті зрозумів, що треба керуватися ст 72 КзПП, в якій компенсація роботи у вихідні днем відпочинку передбачена, але в цій же статті вказано саме "виплачується"...:)
Чи правомірно надавати день відпочинку за відрядження у вихідний?

2. Оплата в подвійному розмірі.
В ст 107 КзПП "працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.
Як розумію, (якщо не надавати день відпочинку) керівник перевиконав норму робочого часу і я повинен заплатити:
а) оклад + (оклад)*2
б) оклад,ранг,вислуга, премія + (оклад)*2  
Сумнів щодо слів "...одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день..."

3. Щодо надурочних. З п.11 методичних рекомендацій від 12.04.2006 №138 (Щодо підсумованого обліку робочого часу), роблю висновок, що робота в вихідний день, яка була понад норму робочого часу і вже оплатилась в подвійному розмірі - як надурочна вже не враховується, тому що вже оплачена в подвійному розмірі. 
Тобто, якщо відрядження компенсую подвійною оплатою зверх окладу - доплату, як за надурочні години, зверху, я вже не роблю? 
Дякую!:)

Pavel-san
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 20 січня 2015, 08:42
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення Pavel-san »

що хочу сказати, прикро, що ніхто не допоміг. А бухгалтерів, котрі нараховували з/п в такій ситуації треба заносити в Бухгалтреську Червону книгу:)
Здавалося, не таке вже й космічне питання - "оплата роботи у вихідні дні", але на просторах інтернету одна "вода" - теорія, і куча статей, котрі тільки і вміють що копіювати речення з законодавчих актів і вставляти їх собі. А реальних прикладів розрахунку знайшов лише два.
https://dtkt.com.ua/show/1cid02515.html
http://www.buh-galter.info/2576-oplata-pratsi-za-robotu-u-vihidni-ta-svyatkovi-dni.html[ltr][font="Noto Sans", sans-serif]http://www.buh-galter.info/2576-oplata- ... i-dni.html[/font][/ltr]
http://www.buh-galter.info/2576-oplata-pratsi-za-robotu-u-vihidni-ta-svyatkovi-dni.html



Оплата понаднормових і роботи в вихідні дні - це жах для бухгалтера, котрий всі намагаються всіляко обійти, але розібратися з ним одні не можуть, інші не хочуть.
На даний час ситуація така, що я вважаю що треба оплатити вихідний як звичайний день і поверх цього подвійну ставку (без доптат), в прикладах з двох джерел роботу в вихідний не оплачують а нараховують лише саму доплату зверху всієї з/п. Працівник КРУ неофіційно (по телефону через знайомих:)) каже, що взагалі, треба платити оклад-ранг-стаж за вихідний і зверху не саму ставку, а ще раз, оклад ранг стаж... і вони своїм працівникам так нараховують. хоча в КЗпП звучить слово "ставка"....
Короче, біда:)

Pavel-san
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 20 січня 2015, 08:42
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення Pavel-san »

Спасибі добрим людям, питання вирішив.
Якщо не надавати день відгулу - оплата за роботу у вихідний як за робочий: (оклад+ранг+стаж+премія)/20
і зверху, як компенсацію, подвійну оплату за часи роботи у вихідний: оклад (без надбавок) / норма травня (159 год) * (8 год у вихідний) * 2.

Якщо надвати день відгулу за цей день в наступному місяці (червні), тоді з/п буде за 21 день: (оклад+ранг+стаж+премія )/ 20 р.д. * 21 р.д.
А в червні буде оплата за 19 робочих днів з 20-ти.
Також, в цьому випадку, в травні, окрім оплати за 21 р.д., компенсувати зверху 8 год. у вихідний не потрібно, тому що компенсація цих годин вже визначена наданням днем відпочинку в червні.

Відповісти

Повернутись до “Середня зарплата”