утримання зайво виплаченої зарплати

Людмила Федорівна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 47
З нами з: 08 квітня 2014, 12:12

Повідомлення Людмила Федорівна »

Підкажіть, будь ласка! Під час самоперевірки виявилось, що працівнику зайво нараховано 43 грн. Але цей працівник вже звільнений. Який механізм повернення цих коштів за рахунок винного бухгалтера? Можливо утримати ці кошти із з/плати винного (якщо є заява, що бухгалтер просить утримати переплату із його зарплати)?

Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Зайво виплачену суму можна утримати лише у виняткових, чітко визначених випадках (якщо переплата сталася внаслідок лічильної помилки та за умови, що наймана особа не оспорює підстав і розміру їх відрахувань). В інших випадках існують два варіанти відшкодування коштів, а саме:
1. Працівник добровільно вносить незаконно видану заробітну плату до каси установи або погоджується на те, що їх утримують із його заробітної плати з наданням керівнику відповідної заяви.
2. Працівником незаконно отримана заробітна плата добровільно не повертається. В даному випадку використовується ч. 1 ст. 132 КЗпП та відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної зайвою виплатою заробітної плати, лягає на працівника, із вини якого сталася переплата, тобто на бухгалтера (якщо саме він, нараховуючи заробітну плату, помилився). Бухгалтер відшкодовує кошти у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше своєї середньомісячної заробітної плати. Керівник установи не пізніше двох тижнів із дня виявлення порушення має видати відповідний наказ (розпорядження), де вказати особу, винну у здійсненні порушення, та суму відшкодування. (лист Головного контрольно-ревізійного управління України від 08.07.2010 р. № 08-18/1428).
Тобто ви можете звернутись до звільненого працівника з проханням добровільно повернути зайво виплачену суму. Якщо він не згоден, зайву нараховану суму заробітної плати можно утримати з винних осіб у розмірі прямої дійсної шкоди (у вашому випадку 43 грн.), але не більше середньомісячної зарплати.

AlisaAlaya
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 70
З нами з: 15 січня 2013, 17:22
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення AlisaAlaya »

бухгалтер повинен заплатити один раз не більше середньомісчного доходу, чи щомісяця, поки не погасить переплату (якщо сума значна)?

Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

alisa писав:бухгалтер повинен заплатити один раз не більше середньомісчного доходу, чи щомісяця, поки не погасить переплату (якщо сума значна)?
Виновное лицо несет материальную ответственность в размере прямого действительного ущерба, но не больше среднемесячного заработка. Если сумма ошибочно начисленной зарплаты больше среднемесячной зарплаты бухгалтера (виновного лица), то такое лицо возмещает только сумму не превышающую его среднюю зарплату. Можете также прочитать о зарплатных ошибках в "Оплата труда", 2014, № 23, с. 7 и № 24, с.12.

aljonchikkir
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 05 січня 2016, 13:16
Регіон: Сумская область

Повідомлення aljonchikkir »

Добрий деньЙ Підкажіть, будь ласка, якщо працівнику, який звільнився, була зайво нарахована зарплата і він не згоден її повертати, бухгалтер, який був на той час теж звільнився. Що робити? Хто повинен відшкодовувати? Дякую завчасно1

Godunivka
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 17 січня 2017, 12:54
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення Godunivka »

Добрий день!!! Підкажіть, якщо працівнику була виплачена заробітна плата за повний місяць, а він приніс лікарняний з 22 числа, як повернуть гроші до бюджету???

Сенопальникова Светлана4
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 12 вересня 2018, 16:59
Подякували: 1 раз

Повідомлення Сенопальникова Светлана4 »

Добрый день! Вам необходимо провести перерасчёт заработной платы: удержать излишне начисленную зарплату за рабочие дни, вошедшие в расчёт с 22-го по 31-е августа; начислить сумму больничных, за соответствующий период (в календарных днях). Провести перерасчёт и отразить его в отчёте по ЕСВ, вы можете в сентябре месяце, при начислении зарплаты.

Іванов Роман
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 11 вересня 2018, 13:24
Регіон: Винницкая область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Іванов Роман »

Доброго дня! В серпні було виявлено, що працівнику була помилково виплачена частина заробітної плати. Працівник цю суму вніс на рахунок. Допоможіть, будь ласка з проводками!!!

охорона
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 21 березня 2018, 12:48
Регіон: Херсонская область
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення охорона »

Я робила проводки обернені при нарахуванні ЗП: 651-92 ЕСВ, 661-92 ЗП, 6411-611 ПДФО, 642-661 військовий

Іванов Роман
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 11 вересня 2018, 13:24
Регіон: Винницкая область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Іванов Роман »

охорона писав:Я робила п[font="Noto Sans", sans-serif]роводки обернені при нарахуванні ЗП: 651-92 ЕСВ, 661-92 ЗП, 6411-611 ПДФО, 642-661 військовий[/font]
Дякую, а в касових?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10287
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Іванов Роман писав:
охорона писав:Я робила п[font="Noto Sans", sans-serif]роводки обернені при нарахуванні ЗП: 651-92 ЕСВ, 661-92 ЗП, 6411-611 ПДФО, 642-661 військовий[/font]
Дякую, а в касових?
А вас ні як не бентежить, що вам навели проводки із плану рахунків якого у вас не має?

Іванов Роман
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 11 вересня 2018, 13:24
Регіон: Винницкая область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Іванов Роман »

EVGENIY писав:
Іванов Роман писав:
охорона писав:Я робила п[font="Noto Sans", sans-serif]роводки обернені при нарахуванні ЗП: 651-92 ЕСВ, 661-92 ЗП, 6411-611 ПДФО, 642-661 військовий[/font]
Дякую, а в касових?
А вас ні як не бентежить, що вам навели проводки із плану рахунків якого у вас не має?
Я так зрозумів, що це старий план рахунків, який можна перевести. А от у відновленні касових мені не зрозуміло: має бути одна проводка Дт 2313 Кт 2313 на суму відновлення? Чи я маю застосувати рахунок 2117

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10287
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1368 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Іванов Роман писав:
EVGENIY писав:
Іванов Роман писав:
охорона писав:Я робила п[font="Noto Sans", sans-serif]роводки обернені при нарахуванні ЗП: 651-92 ЕСВ, 661-92 ЗП, 6411-611 ПДФО, 642-661 військовий[/font]
Дякую, а в касових?
А вас ні як не бентежить, що вам навели проводки із плану рахунків якого у вас не має?
Я так зрозумів, що це старий план рахунків, який можна перевести. А от у відновленні касових мені не зрозуміло: має бути одна проводка Дт 2313 Кт 2313 на суму відновлення? Чи я маю застосувати рахунок 2117
Ось вам живий приклад і як це зробити в FIT-бюджет
https://fit.com.ua/help/oblik/mehanizm- ... h-vidatkiv

Відповісти

Повернутись до “Інші питання оплати праці”