Нарахування ЄСВ на зарплату меншу мінімальної зарплати

Обговорюємо Єдиний соціальний внесок, податки на доходи фізичних осіб, військовий збір
Nadin
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 87
З нами з: 18 лютого 2015, 10:02
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Nadin »

Підскажіть, будь ласка, як нарахувати ЄСВ, працівник працює на 0,5ставки.У лютому місяці був на лікарняному 5 робочих днів.

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Nadin писав:Підскажіть, будь ласка, як нарахувати ЄСВ, працівник працює на 0,5ставки.У лютому місяці був на лікарняному 5 робочих днів.
Якщо був на лікарняному 5 днів , тоді берете суму лікарняних за 5 днів *33,2%, а далі :1218 - сума лікарняних = *36,3%

Надєжда
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 02 березня 2015, 15:12

Повідомлення Надєжда »

Якщо в одному місяці нараховано помилково більше зарплати- у слідуючому місяці утримуючи зайво нараховану з/пл. сума =1020 грн.менше прожиткового мінімуму, чи треба доплачувати ЄСВ????

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Надєжда писав:Якщо в одному місяці нараховано помилково більше зарплати- у слідуючому місяці утримуючи зайво нараховану з/пл. сума =1020 грн.менше прожиткового мінімуму, чи треба доплачувати ЄСВ????
Вобще в разьяснениях такие суммы отосятся к тому месяцу в котором сделаны перерасчёты! Вобщем варианта я вижу два!
1. Вы показываете в отчёте по ЕСВ с минусом предыдущий месяц и с плюсом в следующем месяце, тогда есв до минималки не начисляете
2. Если в отчёте по ЕСВ вы показываете так как есть т.е. показываете 1020 то и до минималки ЕСВ нужно начислить

Надєжда
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 02 березня 2015, 15:12

Повідомлення Надєжда »

Дуже дякую, буду пробувати показувати мінус

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

у нас були такі випадки-тоді у т.6 за звітний період показували за 13 типом із"-" за той місяць, що була дплата пізніше або помилково визначили, а за звітний місяць рахували відповідну суму доходу і при необхідності рахували доплату. Загальна сума до перерахування включала і перерахунок з "-" і суму поточного місяця

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Коллеги, подскажите, пожалуйста - если сотрудница с половины месяца ушла "по догляду" до 6 лет по медицинским показаниям, и зарплата за отработанній период меньше 1218 - доплату делаю?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Радистка_Кэт писав:Коллеги, подскажите, пожалуйста - если сотрудница с половины месяца ушла "по догляду" до 6 лет по медицинским показаниям, и зарплата за отработанній период меньше 1218 - доплату делаю?
Ну чтоб уже полностью не копипастить статью вот вывод

Код: Виділити все

Однако, как в нашем случае, если в отчетном месяце у работницы, которая находится в отпуске по уходу за ребенком до достижения ним трехлетнего возраста, трудоустроенной по основному месту работы, есть хотя бы один день, за который начисляется заработная плата и другие приравненные к ней выплаты или выплачивается помощь по беременности и родам, больничные, материальная помощь, премия, то норма относительно начисления ЕСВ с минимальной заработной платы применяется в общем порядке.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Спасибо.

Tata_S
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 22 липня 2014, 10:16

Повідомлення Tata_S »

Добрый день. Работник 28 дней сентября был в отпуске за свой счет. А 2 дня выпали на его выходные по графику (работает сменами). В письме ДВС от 14.02.2015 № 4979/7/99-99-17-03-01-17 сказано, если полный месяц за свой счет, тогда не нужно доначислять есв до минимальной зарплаты, т.к. отсутствует база начисления. А как быть в этом случае? Зарплаты у работника в сентябре нет - база отсутствует, но в отпуске за свой счёт он был не полный месяц. Спасибо.

Yuliafokina
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 28 вересня 2015, 10:59
Регіон: Винницкая область

Повідомлення Yuliafokina »

Доброго дня. З 1 вересня було збільшенно мін зарплату,але я нарахувала заробітну плату на старій ЄТС.Тому у мене є працівники у яких меньше зарплата чим 1378.В персоніфікації я повинна донарахувати ЄСВ до мінімальної зарплати так?Дякую. :1:

Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

kuhmenko писав:Добрый день. Работник 28 дней сентября был в отпуске за свой счет. А 2 дня выпали на его выходные по графику (работает сменами). В письме ДВС от 14.02.2015 № 4979/7/99-99-17-03-01-17 сказано, если полный месяц за свой счет, тогда не нужно доначислять есв до минимальной зарплаты, т.к. отсутствует база начисления. А как быть в этом случае? Зарплаты у работника в сентябре нет - база отсутствует, но в отпуске за свой счёт он был не полный месяц. Спасибо.
Если база начисления = 0, то ЕСВ не взимаете вообще.

лучанка
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 29 травня 2014, 14:32

Повідомлення лучанка »

Доброго дня! За вересень місяць нарахувала заробітну плату по старій ЄТС, у працівників є заробітна плата і 900грн(0,5 ставки)і 1218.ЄСВ нарахувала на фактичну базу без дорахування до мінімальної.У жовтні хочу перерахувати всю вересневу зарплату по нових окладах,ЄСВ нарахувати з дорахуванням до мінімальної і все це відобразити в зарплаті за жовтень.Питання? Багато наробила помилок ? Як треба було зробити правильно коли срок виплати зарплати 25 числа?

Султана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 13 жовтня 2015, 21:24
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Султана »

Підскажіть, будь ласка,
1. якщо працівник на лікарняному перебував цілий вересень (вже за рахунок соцстраху) і нарахований дохід складав 0,00 грн.
2. мобілізований працівник також не отримав компенсації середнього заробітку в вересні, і його дохід склав також 0,00 грн.
Показувати цих працівників в звіті ЄСВ чи ні???

Султана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 13 жовтня 2015, 21:24
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Султана »

Підскажіть, будь ласка, якщо працівник звільнився 30.09.2015 року та отримав заробітну плату за повний місяць (так я і відобразила в звіті ЄСВ), але з нього потрібно утримати ЩЕ за 2 дні використаної відпустки ТАК ЯК заробітна плата на цей момет уже була виплачена, то утримувати було ні з чого. вирішили, що вона внесе в касу, але в касу вона внесла вже в жовтні (ЗА мінусом утримань, які ми вже перерахували)... як мені відобразити це в звіті ЄСВ?

Султана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 13 жовтня 2015, 21:24
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Султана »

Добрий вечір! підскажіть
Коли я захожу в табл.6 додатку 4 по ЄСВ зявляється вікно в якому мова йде про понижений коефіцієнт від 0,4 до 0,999 . Що це означає? Я вказала, що не використовую його, але чи правельно я зробила?

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

Султана писав:Підскажіть, будь ласка, якщо працівник звільнився 30.09.2015 року та отримав заробітну плату за повний місяць (так я і відобразила в звіті ЄСВ), але з нього потрібно утримати ЩЕ за 2 дні використаної відпустки ТАК ЯК заробітна плата на цей момет уже була виплачена, то утримувати було ні з чого. вирішили, що вона внесе в касу, але в касу вона внесла вже в жовтні (ЗА мінусом утримань, які ми вже перерахували)... як мені відобразити це в звіті ЄСВ?
в звіті за 10.2015 покажете сторновану суму і ЄСВ, але вкажіть період за 09.2015. якщо в звіті 09.2015 в т.5 не вказали звільнення-то подайте додаткову т.5 за 09.2015

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

Султана писав:Підскажіть, будь ласка,
1. якщо працівник на лікарняному перебував цілий вересень (вже за рахунок соцстраху) і нарахований дохід складав 0,00 грн.
2. мобілізований працівник також не отримав компенсації середнього заробітку в вересні, і його дохід склав також 0,00 грн.
Показувати цих працівників в звіті ЄСВ чи ні???
покажіть у т.6 дохід =0 і вкажіть тривалість днів у трудових відносинах

Inna9403
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 61
З нами з: 18 грудня 2014, 14:39
Звідки: Лисичанск

Повідомлення Inna9403 »

Подскажите, пожалуйста, если сотрудница уволилась в последний день отпуска по уходу за реб .до 6 лет - 30.09, при этом получила компенсацию неисп.отп. в размере 140 грн., нужно ли доводить до минималки начисление ЕСВ?

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

ні- в місяцях звільнення, прийняття та на доходи інвалідів не поширюється положення про доплату

Inna9403
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 61
З нами з: 18 грудня 2014, 14:39
Звідки: Лисичанск

Повідомлення Inna9403 »

[quote="Olga_K"]ні- в місяцях звільнення, прийняття та на доходи інвалідів не поширюється положення про доплату[/qu
Спасибо, просто была оговорка "в месяце увольнения, если месяц отработан не полностью,", а у меня 30 число - последний день месяца, вот и думаю - не придерутся ли?

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

так в таб.5 показано окончание отпуска по уходу - 30число и дата увольнения - 30. явно ж видно, что месяц не отработан. думаю, что не придерутся- но... у нас иногда логике не поддаются некоторые законодательные акты.

Гулинская Татьяна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 30 жовтня 2015, 16:46
Звідки: Украина, Звенигородка

Повідомлення Гулинская Татьяна »

Доброго дня колеги! Підскажіть будь-ласка, працюючий пеннсіонер на 0,5 ставки, чи потрібно донараховувати ЄСВ 36,3% до мінімальної з/плати, чи не потрібно, в пенсійний звонила, сказали, що потрібно, а податкова каже, що десь читала, що не потрібно, суми не дужєе великі, але ж хочеться, щоб вірно було. Дякую. :62:

Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Гулинская Татьяна писав:Доброго дня колеги! Підскажіть будь-ласка, працюючий пеннсіонер на 0,5 ставки, чи потрібно донараховувати ЄСВ 36,3% до мінімальної з/плати, чи не потрібно, в пенсійний звонила, сказали, що потрібно, а податкова каже, що десь читала, що не потрібно, суми не дужєе великі, але ж хочеться, щоб вірно було. Дякую. :62:

Доначисление ЕСВ до минимальной зарплаты (МЗП) не проводится, в частности, на зарплату (больничные, декретные):
— работника-инвалида;
— внешнего совместителя;
— основного работника, если он был принят или уволен в середине месяца.
Для работающих пенсионеров исключений Законом № 2464 не предусмотрено.
Если ваш работник-пенсионер работает на 0,5 ставки по основному месту работы при этом его начисленная зарплата не превысила МЗП, то работодатель должен доначислить ЕСВ на разницу между МЗП и его общим доходом за месяц.

Гулинская Татьяна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 30 жовтня 2015, 16:46
Звідки: Украина, Звенигородка

Повідомлення Гулинская Татьяна »

Дякую!!!

147741
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 43
З нами з: 30 квітня 2013, 17:56
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення 147741 »

Підскажіть буль ласка! Якщо я в вересні місяці дотягнула з/т до мінімальної 1378 а по факту була мін з/та 1218. В жовтні я зробила доплату то що робити з дотянутою зарплатою мінусувати за типом 13?? накуралесила(

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

147741 писав:Підскажіть буль ласка! Якщо я в вересні місяці дотягнула з/т до мінімальної 1378 а по факту була мін з/та 1218. В жовтні я зробила доплату то що робити з дотянутою зарплатою мінусувати за типом 13?? накуралесила(
А як це "дотягнула з/т до мінімальної 1378" ???? :60:

147741
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 43
З нами з: 30 квітня 2013, 17:56
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення 147741 »

при нарахуванні єдиного внеску дотягувала в кого з-та менше мінімальної до 1378 (додаткова база)

Аватар користувача
maksim4ik
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 30
З нами з: 01 червня 2011, 11:42
Регіон: Запорожская область
Звідки: Запорожье

Повідомлення maksim4ik »

Подскажите: працівника увільнено на період виконання обов'язків на платній основі в дільнічній комісії з 9 по 27 жовтня. За жовтень нараховано зарплату менше мінімальної. Чи потрібно донарахувати ЄСВ до мінімального

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

так на сумісників не звертайте й уваги при порівнянні до мінімальної

Відповісти

Повернутись до “ЄСВ, ПДФО, ВЗ”