ЄСВ та ПДФО при звільненні

Обговорюємо Єдиний соціальний внесок, податки на доходи фізичних осіб, військовий збір
Tany
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 74
З нами з: 04 лютого 2014, 12:50

Повідомлення Tany »

Доброго дня, допоможіть розібратися в такій ситуації: наша організація з січня місяця виключена з державного бюджету як така, що прередається на місцеві бюджети, та до сьогоднішнього часу ні область ні місто на своє фінансування нас не взяли, в січні місяці в нас звільнився сумісник, якому нарахована компенсація за невикористану відпустку 404 грн., так як небуло фінансування компенсація не виплачена в січні, а буде виплачена в березні або квітні. Я так розумію, що ЄСВ я утримувати та нараховувати не буду, а що робити з ПДФО та військовим збором?
Чи потрібно при розрахунку ПДФО зменшувати компенсацію на ЄСВ?
404- 14,54(ЄСВ)*15%=58,42 (ПДФО) чи
404 * 15% =60,60, який варіант вірний?

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Tany писав:Доброго дня, допоможіть розібратися в такій ситуації: наша організація з січня місяця виключена з державного бюджету як така, що прередається на місцеві бюджети, та до сьогоднішнього часу ні область ні місто на своє фінансування нас не взяли, в січні місяці в нас звільнився сумісник, якому нарахована компенсація за невикористану відпустку 404 грн., так як небуло фінансування компенсація не виплачена в січні, а буде виплачена в березні або квітні. Я так розумію, що ЄСВ я утримувати та нараховувати не буду, а що робити з ПДФО та військовим збором?
Чи потрібно при розрахунку ПДФО зменшувати компенсацію на ЄСВ?
404- 14,54(ЄСВ)*15%=58,42 (ПДФО) чи
404 * 15% =60,60, який варіант вірний?
З компенсації Ви повинні утримати і ВЗ і ПДФО :
404- 14,54(ЄСВ)*15%=58,42 (ПДФО);
404,00*1,5%=6,06 (ВЗ)

Tany
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 74
З нами з: 04 лютого 2014, 12:50

Повідомлення Tany »

Дякую за відповідь, я так зрозуміла, що при розрахунку ПДФО я зменшую компенсацію на ЄСВ (а сам внесок не сплачую) і тоді утримую 15%.

Лисичка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 12 травня 2014, 10:07
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Гадяч

Повідомлення Лисичка »

Доброго дня.Підкажіть працівника прийнято на роботу 18.03.2015 року нараховано заробітну плату у сумі 985,87 грн, ЄСВ нараховуємо на фактичну суму чи на 1218,00 грн.
і друга ситуація працівник пішов у відпустку з 23.03 по 03.04 нараховано та виплачено відпускні у березні.На квітень припадає сума відпускних 173,61 грн, 03.04.2015р працівник звільняється , чи потрібно за квітень донараховувати ЄСВ з мінімальної ч ні. дякую

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Лариса писав:Доброго дня.Підкажіть працівника прийнято на роботу 18.03.2015 року нараховано заробітну плату у сумі 985,87 грн, ЄСВ нараховуємо на фактичну суму чи на 1218,00 грн.
і друга ситуація працівник пішов у відпустку з 23.03 по 03.04 нараховано та виплачено відпускні у березні.На квітень припадає сума відпускних 173,61 грн, 03.04.2015р працівник звільняється , чи потрібно за квітень донараховувати ЄСВ з мінімальної ч ні. дякую
1.на новоприйнятого працівника :985,87 *36,3%357,87
2.на звільненого : за фактично нараховану зарплату в квітні

Лисичка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 12 травня 2014, 10:07
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Гадяч

Повідомлення Лисичка »

Дякую за відповідь

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Добрый день.
Прошу помощи в такой ситуации: Сотрудница (госслужащая) прямо из отпуска до 3-х лет переводится в другую организацию. Я ей выплачиваю компенсацию отпускных.
Удерживаю и начисляю ЕСВ, поскольку, как ни крути - она была на момент увольнения по переводу в трудовых отношениях.

Но вот показать это в отчете ЕСВ никак невозможно - надо 1 день ставить, чтобы данные подтягивались в додаток 1 правильно....


Может, кто сталкивался - права ли я в плане удержания-начисления ЕСВ, а если да - то как это показать в отчете? :(

Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Радистка Кэт писав:Добрый день.
Прошу помощи в такой ситуации: Сотрудница (госслужащая) прямо из отпуска до 3-х лет переводится в другую организацию. Я ей выплачиваю компенсацию отпускных.
Удерживаю и начисляю ЕСВ, поскольку, как ни крути - она была на момент увольнения по переводу в трудовых отношениях.

Но вот показать это в отчете ЕСВ никак невозможно - надо 1 день ставить, чтобы данные подтягивались в додаток 1 правильно....


Может, кто сталкивался - права ли я в плане удержания-начисления ЕСВ, а если да - то как это показать в отчете? :(
В таблице 5 показываете дату увольнения работницы. При начислении компенсации за дни неиспользованного отпуска надо заполнить таблицу 6. При этом в графе 15 "Кількість днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом календарного звітнього місяця" укажите дни пребывания работницы в трудовых отношениях со страхователем в отчетном месяце (т. е. с начала месяца по день увольнения). С примерами заполнения отчетности в такой ситуации можно ознакомиься в "Оплата труда", 2014, № 22, с. 20 и 2015, № 5, с. 29.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Спасибо.

Но ведь мы людей, у которых отпуск до 3-х лет, обычно не показываем.

Не будет ли это нарушением?

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

Tany писав:Дякую за відповідь, я так зрозуміла, що при розрахунку ПДФО я зменшую компенсацію на ЄСВ (а сам внесок не сплачую) і тоді утримую 15%.
нараховуєте ВЗ 1,5% із повної суми та ПДФО теж із повної суми. вже проЄСВ не йде мова (на доходи звільненим працівникам на нараховується та не утримується ЄСВ). в звіті 1ДФ покажете все, а в звіті ЄСВ ці доходи не враховуєте

Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Радистка Кэт писав:Спасибо.

Но ведь мы людей, у которых отпуск до 3-х лет, обычно не показываем.

Не будет ли это нарушением?
Не показываете т. к. у таких лиц обычно нет начислений. А при увольнении вы начисляете такой работнице компенсацию за неиспользованные дни отпуска, которая в свою очередь является базой начисления ЕСВ. А значит эта сумма должна быть показана, в частности, в таблице 6.
Кстати именно такой подход в отображении сумм отпускных в таблице 6 выскал специалист ПФУ (см. "ОТ", 2015, № 5, с. 29).

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

спасибо!

А в таблице 7 тоже показывать все дни?

Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

по день увольнения

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Спасибо!

Відповісти

Повернутись до “ЄСВ, ПДФО, ВЗ”