Сторінка 1 з 1

Заявление на НСЛ

Додано: 24 червня 2014, 14:46
Гатченко Лена
Добрый день! Доход работника до 1710 грн., имеет право на применение обычной льготы, знает об этом, но не приходит писать заявление. Не будет ли нарушением то, что я не применяю НСЛ к зарплате без заявления, если законодательно работник имеет право на обычную льготу? Бюджетная организация- не госслужба. Заранее благодарна за ответ!!!

Re: Заявление на НСЛ

Додано: 24 червня 2014, 15:56
panyutinorada
Працівник не сумісник ? Можливо він обрав іншу установу для отримання ПСП. Щоб не було потім непорозумінь з налоговою ( у податковому розрахунку за формою №1 ДФ Ви показуєте застосування ПСП ) - отримайте з нього особисту заяву обов'язково !
Але подати він ії може і в останній день червня , пільга застосовується до місячного доходу платника незалежно від дня подання ним заяви в такому місяці за умови дотримання інших вимог ст.169 ПК.
Проте у грудні 2014 року , здійснюючи перерахунок сум доходів , сум наданих пільг за звітний податковий рік все відкоригуєте.

Re: Заявление на НСЛ

Додано: 24 червня 2014, 16:01
Гатченко Лена
работник не совместитель.принят в марте 2014г.Льгота применяется с момента подачи заявления,зачем в декабре делать перерасчет если он надумает вдруг и подаст заявление в июле?

Re: Заявление на НСЛ

Додано: 24 червня 2014, 16:06
Рая
На,мою думку,ви маєте самі примінити ПСП до доходу 1710 грн.,а на більшу податкову соціальну пільгу необхідно написану заяву.

Re: Заявление на НСЛ

Додано: 24 червня 2014, 16:20
panyutinorada
У грудні перерахунок по всім працівникам, щоб не виникло недоплати прибуткового податку , звісно в разі звільнення , під час проведення остаточного розрахунку з платником податку ( ПК стаття 6 підпункт 6.5.2. ). Адже недоплату прийдеться відшкодувати роботодавцю.

Re: Заявление на НСЛ

Додано: 24 червня 2014, 16:35
panyutinorada
Рая писав:На,мою думку,ви маєте самі примінити ПСП до доходу 1710 грн.,а на більшу податкову соціальну пільгу необхідно написану заяву.
Єдиний виняток із загального правила стосується держслужбовців. Їм передбачено застосування ПСП до заробітної плати без подання заяв, для інших платників податку заява обов'язкова.
Інша справа, що прибутковий податок завжди можна доутримати із заробітної плати , якщо працівнику забракло часу подати заяву роботодавцю на застосування ПСП, звісно до його звільнення .

Re: Заявление на НСЛ

Додано: 24 червня 2014, 16:55
Гуль Тетяна
Плательщик налога имеет право на уменьшение суммы общего месячного налогооблагаемого дохода, получаемого от одного работодателя в виде заработной платы, на сумму налоговой социальной льготы (п. 169.1 НКУ). Т.е. это право работника, а не обязанность.
Как сказали выше, для этого необходимо подать работодателю заявление о самостоятельном выборе места применения налоговой социальной льготы, а также документы, подтверждающие право на применение повышенного размера НСЛ. Госслужащие подают только подтверждающие документы, заявление не подают.

Поэтому не применяйте к зарплате такого работника НСЛ без соответствующего заявления.