Звільнення з роботи

Lyaanor
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 30 липня 2020, 18:27
Регіон: Херсонська область

Повідомлення Lyaanor »

Якщо на працівника державної служби є рішення про кримінальне правопорушення за статтями шахрайство, службове, підробка документів, але до працівниці застосовано амністію як матері трьох дітей і вказано звільнити від відбування покарання. Чи можуть на підставі такого рішення звільнити з посади державного службовця?

Богдан Данилишин
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 09 вересня 2020, 21:35
Регіон: м. Київ

Повідомлення Богдан Данилишин »

Це дуже просто. Спеціально для Вас ч. 2 ст. 65 Закону України "Про запобігання корупції". Якщо є рішення суду, яким визнано винним (підтверджено факти) і це правопорушення йде за ст. ККУ як "корупційне" (там є ст. 45 здається, де визначаються такі порушення), особу ЗОБОВ'ЯЗАНІ були притягнути до дисциплінарної відповідальності (якщо цього не зроблено дисциплінарка "стогне" вже по керівнику державної служби чи по комусь вище). А там застосовуйте будь-яке стягнення за рекомендацією дисциплінарної комісії (бо має бути дисц. провадження за процедурою) аж до звільнення. Але ж тут є питання строків - вони обмежені: 12 міс від скоєння, 6 міс від того як керівник дізнався (отримав відомості про рішення суду).

Якщо ж це не корупційне правопорушення, все одно є відповідні норми Закону України "Про державну службу", визначайте підставу, яка підходить; навіть якщо немає чогось конкретного - це мінімум порушення Присяги. І далі знов ж таки запускайте процедуру дисц. провадження. Конституція не зобороняє притягати до різного виду відповідальності. Те що її не покарали в межах кримінального провадження не означає, що роботодавець (тим більш мова про держ. службу) має міритись з перебуванням в колективі недоброчесної особи. Це різні незалежні одна від одної види відповідальності.

А просто так звільнити - це ні.

Відповісти

Повернутись до “Трудові відносини”