Вітаємо у розділі "Трудові відносини у бюджетних установах"

Аватар користувача
Бєлєвцова Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 104
З нами з: 03 лютого 2014, 07:45
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Бєлєвцова Людмила »

У певному сенсі спеціалісти кадрових служб спостерігають за життям працівників. Змінив прізвище співпрацівник — кадровик вніс зміни до трудової книжки, вирішив скористатися правом на відпустку — і знову “турботи” у кадровика. Й таких інцидентів набереться достатня кількість. Є такі, з якими спеціаліст кадрової служби справиться, не моргнувши оком. Проте подекуди обставини складаються таким чином, що змушують замислитися кадровика: як вчинити, правильно оформити та відобразити? Не має сумнівів, що у сфері трудових відносин таких питань ціла гора: укладання трудового договору та його припинення, оформлення відпусток, внесення записів до трудових книжок тощо.
Як найти на них відповіді? Окреслюйте проблемну ситуацію на нашому форумі та отримуйте відповіді від спеціалістів!

Аватар користувача
Бєлєвцова Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 104
З нами з: 03 лютого 2014, 07:45
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Бєлєвцова Людмила »

На практиці трапляються випадки, коли визначення дати звільнення викликає певні складнощі. Про це, до речі, свідчать запитання дописувачів.
Доречно навести приклад з цього приводу. В установі проводиться скорочення штату, усі процедури зі звільнення за такою підставою дотримані. Датою звільнення працівників визначено 15.01.2014 р. Однак один з працівників захворів, про що свідчить наданий ним 17.01.2014 р. листок непрацездатності за період з 13.01.2014 р. по 16.01.2013 р.
Яка дата звільнення такого працівника?
Для відповіді на це запитанні нагадаємо вимогу трудового законодавства про те, що звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період тимчасової непрацездатності заборонено. Отже, однозначно, такий працівник не може бути звільнений 15.01.2014 р., оскільки такий день припадає на період його тимчасової непрацездатності.
Як вчинити? Звільнити такого працівника після його тимчасової непрацездатності — 17.01.2014 р., тобто у день фактичного виходу працівника на роботу після хвороби.
Відзначимо про цікавий нюанс. Заборона на звільнення працівника у період тимчасової непрацездатності розповсюджується на випадки звільнення з ініціативи роботодавця. Якщо ж ініціатором виступає працівник, то ця норма не застосовується. Однак і в такому випадку важливі деталі.
Знайома ситуація? Або у виникли інші запитання з приводу застосування трудового законодавства? Пропонуємо обговорити їх на форумі!

Відповісти

Повернутись до “Трудові відносини”