Сторінка 1 з 1

п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 08 квітня 2014, 07:23
Натали02
Підкажіть будь ласка чи можна по постанові 65 перейти до іншого відділу, якщо я вже працюю в цій установі. По Положенню наша установа це державний орган, а не орган державної влади. З цієї посади (на яку я хочу перейти) працівник перейшов на посаду начальника відділу, а не звільнився. І ще якщо в даний час я на декретній посаді, то при виході основного працівника з декрету мене мають звільнити???

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 14 квітня 2014, 10:25
Бєлєвцова Людмила
Доброго дня!
Спочатку відзначимо, що при переведенні працівника на іншу посаду його попередня посада стає вакантною. Як відомо, п. 15 Заходів № 65 забороняє приймати працівників на вакантні посади. Проте є й виключення.
Так, дозволяють «переведення з посади на посаду спеціалістів у межах структурних підрозділів органу державної влади в разі виникнення виробничої потреби». Оскільки ви працюєте в державному органі, то на вас така норма розповсюджується.
Тобто ви маєте право перевестися на вакантну посаду працівника, яка стала такою у наслідок переведення попереднього працівника. Проте перш ніж зробити це, рекомендуємо проконсультуватися, чи не підлягає скороченню посада, на яку ви бажаєте перевестися.
Тепер що стосується праці на місті «декретчиці». У такій ситуації з вами повинні були укласти строковий трудовий договір. Термін його дії – до моменту виходу основного працівника із соціальної відпустки для догляду за дитиною (декретчиці).
Якщо з вами укладався такий строковий трудовий договір, то однозначно ви підлягаєте звільненню після виходу основної працівниці із «декретної» відпустки. Підстава: закінчення дії строкового трудового договору.
Якщо ви переводися на іншу посаду, то фактично ви будете працювати на іншій посаді (не посаді "декретчиці"), тоді трудовий договір із вами не розривається.

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 15 квітня 2014, 12:51
Tany
Доброго дня, підскажіть, що робити в такій ситуації,
основний працівник, що працює за строковим контрактом знаходиться у відпусці по догляду за дитиною до 6 років, на його посаду було взято іншого працівника за контрактом на період до виходу основного працівника з відпустки. Тепер строк дії контракту основного працівника закінчується і він буде звільнений. Чи маємо ми право, після прийняття Постанови КМУ№ 65, залишити на цій посаді працівника, що був прийнятий тимчасово? Як це правильно оформити?

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 15 квітня 2014, 14:41
Бєлєвцова Людмила
Доброго дня! Відповідь на запитання буде надана упродовж двох днів

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 21 квітня 2014, 14:31
Вергунова-Гончарук Наталья
Є якісь пояснення до постанови 65

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 23 квітня 2014, 13:31
Бєлєвцова Людмила
Доброго дня, Tany!
Спочатку нагадаю, що розірвання контракту (або строкового трудового договору) з жінкою, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, має низку особливостей. Сподіваюсь, що усі процедури, установлені ст. 184 КЗпП, з цього приводу дотримані у вашому закладі.
Тепер щодо основного запитання, поставленого вами. Однозначної відповіді на нього надати не можна. І уся «заковика» полягає у відсутності чіткого визначення вакантної посади, як у трудовому законодавстві, так і для цілей застосування п. 15 Заходів, затверджених постановою № 65.
У Законі про зайнятість сказано, що вакансія – це вільна посада (робоче місце), на яку може бути працевлаштована особа. Нацагенство з питань державної служби на своєму офіційному сайті розмістило роз’яснення, за яким вакантною є наявна у штатному розписі установи, організації, підприємства посада, на яку не укладений трудовий договір.
Посада працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, не є вакантною. Проте, дійсно на час перебування працівниці у зазначеній відпустці може бути прийнятий інший працівників. З ним укладають строковий трудовий договір (контракт, як у запитанні). Строк дії такого договору визначають як до фактичного виходу певної працівниці з відпустки.
У вашому випадку основну працівницю звільнять без її фактичного виходу на роботу. Виходить, що підстав для розірвання контракту із «тимчасовим» працівником, не виникає.
На мою думку, такий «тимчасовий» працівник після звільнення основної працівниці автоматично стає основним. Тому посада, про яку йдеться у запитанні, не стає вакантною. Посудіть самі: посада звільнилася, але її вже займає працівник, з яким укладений трудовий договір (контракт). А як свідчать вищезгадані визначення вакансії та вакантної посади, таку посаду не вважають вакантною.
Тоді п. 15 Заходів, затверджений постановою № 65, не застосовується, а «тимчасовий працівник» залишається на посаді. Строковий трудовий договір (контракту), укладений з таким працівником, трансформується у безстроковий (ст. 391 КЗпП).
Підкреслюю, що запитання досить складне й у відповіді на нього виражена лише власне бачення на проблему. Тому раджу не квапитися у прийнятті рішень й звернутися до вищестоящої організації. Врешті решт, у такому разі її органи будуть проінформовані й це стане певною гарантією при перевірці контролюючих органів. А можливо, в них є власна думка з цього приводу – тоді ви її застосуєте без проблем.

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 23 квітня 2014, 13:47
Tany
Дякую, я також схиляюся до думки, що в цьому випадку посада не буде вакантною і працівник може продовжити працювати.

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 23 квітня 2014, 13:58
Бєлєвцова Людмила
Доброго дня, Наталья!
На даний час офіційних роз’яснень з приводу застосування постанови № 65 не має.

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 30 травня 2014, 10:46
darita
Велике спасибі за обмін

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 17 травня 2016, 15:31
Антон Янко
Мали право, оскільки людину, яку приймали на декретне місце приймали по строковому трудовому договору на період відсутності основного працівника. З виходом основного працівника законно звільнять того, хто працює на його місці.

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 24 жовтня 2017, 14:32
лана1992
Підкажіть будь ласка, якщо працівниця була  прийнята на декретне місце, а потім сама пішла у декрет чи можна перевести її на постійне місце роботи після закінчення відпустки у зв"язку із вагітністю та пологами. А тоді надати їй відпустку по догляду за дитиною до 3-х років?

Re: п.15 Постанови КМУ №65

Додано: 24 жовтня 2017, 18:58
yaoleg
Якщо основний працівник виходить з відпустки по догляду за дитиною, тоді другу працівницю просто залишаєте поза штатом до закінчення відпустки по догляду за дитиною. А вже, через три роки будете бачити, чи переводити на постійну посаду, чи взагалі звільняти у зв'язку із закінчення строкового договору.