Норма робочого часу і оплата праці.

KeyRuss

Повідомлення KeyRuss »

Доброго дня. Підскажіть,будь ласка. У наших працівників є графік змінності, по якому у них субота може бути робочим днем,а за таку суботу у найближчий понеділок надається вихідний. І от якщо останній день місяця припадає на суботу-то виходить,що людина при нормі наприклад 22 дні на місяць відпрацьовує 23 дні. А на слідуючий місяць навпаки-т.як. понеділок-вихідний (за відпрацьовану в минулому місяці суботу),то при нормі,наприклад в 21 день,людина відпрацьовує 19 днів. Так от в чому саме питання:як повинна оплачуватися така робота? У нас чомусь беруть таким людям збільшують або зменшують НОРМУ робочого часу в табелі (в залежності від того,припав один додатковий робочий день на місяць,чи навпаки-один вихідний). Чи правомірно це? Буду вдячна за відповіді.

Аватар користувача
Володимир Будз
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 23 жовтня 2015, 10:20
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення Володимир Будз »

KeyRuss писав:Доброго дня. Підскажіть,будь ласка. У наших працівників є графік змінності, по якому у них субота може бути робочим днем,а за таку суботу у найближчий понеділок надається вихідний. І от якщо останній день місяця припадає на суботу-то виходить,що людина при нормі наприклад 22 дні на місяць відпрацьовує 23 дні. А на слідуючий місяць навпаки-т.як. понеділок-вихідний (за відпрацьовану в минулому місяці суботу),то при нормі,наприклад в 21 день,людина відпрацьовує 19 днів. Так от в чому саме питання:як повинна оплачуватися така робота? У нас чомусь беруть таким людям збільшують або зменшують НОРМУ робочого часу в табелі (в залежності від того,припав один додатковий робочий день на місяць,чи навпаки-один вихідний). Чи правомірно це? Буду вдячна за відповіді.
Можливо варто розглянути питання щодо встановлення підсумованого обліку робочого часу для таких працівників. У вашому випадку, наприклад, можна встановити обліковим періодом рік, а не місяць. Умови та порядок застосування підсумованого обліку робочого часу з урахуванням законодавства викладено у Методичних рекомендаціях щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінпраці України від 19.04.2006 № 138.
Зокрема, щодо встановлення підсумованого обліку робочого часу для сторожів, то дивіться матеріал у газеті "Оплата праці", 2013, № 19, стор.9. Для медичних працівників - "Оплата праці", 2012, № 17 стор. 30.

Відповісти

Повернутись до “Трудові відносини”