Звільнення головного бухгалтера бюджетної установи

Аватар користувача
alleksa-16
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 23 листопада 2011, 14:27
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення alleksa-16 »

Доброго дня. Підскажіть, будь ласка. Як правильно звільнитися головному бухгалтеру сільської ради: за власним бажанням чи є якісь інші варіанти?

Аватар користувача
Ковшова Олена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 122
З нами з: 03 лютого 2014, 07:48
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Ковшова Олена »

Порядок розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника передбачено ст. 38 Кодексу законів про працю. Цією статтею передбачені поважні та неповажні причини для звільнення працівника за власним бажанням.

У випадку поважних причин, що підтверджені документально, працівник може не відпрацьовувати два тижні та бути звільненим у строк, про який просить роботодавця.

До них належать:
— переїзд на нове місце проживання;
— переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
— вступ до навчального закладу;
— неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
— вагітність;
— догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом;
— догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи;
— вихід на пенсію;
— прийняття на роботу за конкурсом;
— з інших поважних причин.

У випадку неповажних причин він має письмово попередити роботодавця про звільнення за власним бажанням за два тижні. Працівник відпрацьовує два тижні, після чого роботодавець звільняє його за власним бажанням.

Увага! Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не вправі звільнити його за поданою раніше заявою. Виключення становить лише випадок, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Для отримання конкретної відповіді на запитання, просимо більш повно та змістовніше його сформулювати.

Аватар користувача
alleksa-16
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 23 листопада 2011, 14:27
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення alleksa-16 »

Головний бухгалтер хоче сам звільнитися. Був прийнятий за конкурсною основою (трудового договору відповідно немає).
1. Чи можна написати заяву про звільнення на в.о. сільського голови? (сільський голова у відпустці аж на 45 днів). Чекати не хочеться.
2. Чи можна в такому разі звільнитися за згодою сторін, щоб стати до центру зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю на 6 місяців?

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера керівником бюджетної установи здійснюється відповідно до Порядку погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера бюджетної установи, затверженого наказом Міністерства фінансів України від 21.02.2011 року № 214.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Щодо першого питання. У сільській раді у разі відсутності сільського голови (листок непрацездатності, відпустка) його повноваження здійснює секретар ради - ця норма прямо передбачена Законом України "Про місцеве самоврядування в Українї", отже він набуває усіх повноважень сільського голови, у тому числі повноважень щодо прийому на роботу чи звільнення з неї. Тобто, чекати повернення на роботу сільського голови не варто - це питання вправі вирішити секретар. Заяву маєте написати на ім"я секретаря, звісно.
Щодо другого питання. Звільнення бухгалтера за п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України (згода сторін) не матиме жодних наслідків для сільської ради, як і звільення його за власним бажанням (ст. 38 Кодексу). Якщо бухгалтер планує після звільнення з роботи у сільській раді звернутися за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості - дійсно буде краще, якщо він буде звільнений за згодою сторін, у такому разі виплата допомоги по безробіттю почнеться одразу після надання йому статусу безробітного, а у разі звільнення за власним бажанням - на перші 90 календарних днів виплата допомоги скорочується (до того ж, у перші 90 днів безробітні отримують найбільший розмір допомоги за весь період її виплати).
Так, згідно з Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності виплата допомоги по безробіттю особам, звільненим з останнього місця роботи чи служби за власним бажанням без поважних причин, у перші 90 календарних днів не здійснюється. Виплата допомоги таким особам починається з 91 календарного дня у розмірі
80 відсотків до визначеного розміру. А особам, звільненим з останнього місця роботи за угодою сторін, виплата допомоги по безробіттю починається з дня її
призначення у розмірі 100 відсотків до визначеного розміру.

Аватар користувача
alleksa-16
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 23 листопада 2011, 14:27
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення alleksa-16 »

Дякую за змістовну відповідь.
Мене непокоїло основне питання: чи можна звільнитися за згодою сторін, адже в п.14 "Порядку погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера бюджетної установи" написано: "заява особи про звільнення за власним бажанням або пояснення особи, яка звільняється за порушення трудової дисципліни"?
Отже, можна писати заяву за згодою сторін?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Дійсно, у Порядку погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера бюджетної установи зазначені тільки випадки звільнення бухгалтера за власним бажанням або за порушення трудової дисципліни.
Але хочу Вам нагадати, що дія Кодексу законів про працю Українр поширюється на всіх працівників, не є виключенням і працівники органів місцевого самоврядування (посадові особи місцевого самоврядування).
Якщо бухгалтер напише заяву про звільнення з посади на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП (за згодою сторін), вирішення цього питання покладається на керівника ОМС (або особу, яка виконує його обов'язки). Так, керівник може погодитися з працівником і звільнити його з тих підстав, про які він просить. Водночас керівник вирішує це питання на свій розсуд, тому може і відмовити працівнику, запропонувавши йому написати заяву про звільнення за власним бажанням (ст. 38 КЗпП), мотивуючи це тим же Порядком погодження призначення на посаду та звільнення з посади головного бухгалтера бюджетної установи. У такому разі звільнений працівник, звісно, "втратить" 90 днів виплати допомоги по безробіттю.

Аватар користувача
alleksa-16
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 23 листопада 2011, 14:27
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення alleksa-16 »

Дуже дякую за відповідь!

bodya_93
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 55
З нами з: 10 липня 2014, 15:26
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення bodya_93 »

Працівник виконує обов’язки головного бухгалтера в сільській раді за контрактом, так як не має ще 3-х років стажу та повної вищої освіти. Контракт розрахований на пів року і кожних пів року працівник заключає новий контракт. Але дана особа хоче звільнитися, проте контракт діє до 01.12.2014 р. Підкажіть будь ласка як правильно розірвати контракт, якщо сільський голова не хоче за згодою сторін? Нижче пункти розірвання контракту.
Зміни, припинення та розірвання контракту
12. Зміни та доповнення до цього контракту вносяться тільки за угодою сторін, складеною у письмовій формі.
13. Цей контракт припиняється:
а) після закінчення строку дії контракту;
б) за згодою сторін;
в) з ініціативи роботодавця до закінчення строку дії контракту у випадках, передбачених законодавством (статтями 36, 40, 41 КЗпП України) та цим контрактом;
г) з ініціативи працівника до закінчення строку дії контракту у випадках, передбачених законодавством (статтею 39 КЗпП України) та цим контрактом;
д) з інших підстав, передбачених законодавством.
14. При розірванні контракту з підстав, не передбачених чинним законодавством, звільнення провадиться за пунктом 8 статті 36 КЗпП України.
15. При достроковому розірванні контракту у разі невиконання неналежного виконання сторонами зобов’язань, передбачених контрактом, він розривається з попередженням відповідної сторони за два тижні.
16. За два місяці до закінчення строку чинності контракту він може бути за згодою сторін продовжений або укладений на новий строк.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Згідно з пп. «г» п. 13 контракту він припиняється з ініціативи працівника до закінчення строку дії контракту у випадках, передбачених законодавством (статтею 39 КЗпП України) та цим контрактом. Так, ст. 39 КЗпП передбачає розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника. Відповідно до цієї статті КЗпП строковий трудовий договір (пункти 2 і 3 статті 23) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору та у випадках, передбачених частиною першою статті 38 цього Кодексу. Спори про дострокове розірвання трудового договору вирішуються в загальному порядку, встановленому для розгляду трудових спорів.
Отже, виходячи із змісту ст. 39 КЗпП, у разі незгоди сільського голови розірвати контракт за згодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП та пп. «б» п. 13 контракту), працівник може ініціювати його розірвання з підстав, передбачених п. 1 ст. 38 КЗпП (за власним бажанням). При цьому пам’ятайте, що у разі відсутності поважних причин для звільнення з роботи (вони перераховані у ст. 38 КЗпП) працівник має попередити керівника за 2 тижні до дня звільнення. У разі ж наявності поважної причини - керівник має звільнити працівника у день, коли він просить.

bodya_93
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 55
З нами з: 10 липня 2014, 15:26
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення bodya_93 »

Федченко Леся писав:Згідно з пп. «г» п. 13 контракту він припиняється з ініціативи працівника до закінчення строку дії контракту у випадках, передбачених законодавством (статтею 39 КЗпП України) та цим контрактом. Так, ст. 39 КЗпП передбачає розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника. Відповідно до цієї статті КЗпП строковий трудовий договір (пункти 2 і 3 статті 23) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору та у випадках, передбачених частиною першою статті 38 цього Кодексу. Спори про дострокове розірвання трудового договору вирішуються в загальному порядку, встановленому для розгляду трудових спорів.
Отже, виходячи із змісту ст. 39 КЗпП, у разі незгоди сільського голови розірвати контракт за згодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП та пп. «б» п. 13 контракту), працівник може ініціювати його розірвання з підстав, передбачених п. 1 ст. 38 КЗпП (за власним бажанням). При цьому пам’ятайте, що у разі відсутності поважних причин для звільнення з роботи (вони перераховані у ст. 38 КЗпП) працівник має попередити керівника за 2 тижні до дня звільнення. У разі ж наявності поважної причини - керівник має звільнити працівника у день, коли він просить.
Дякую за допомогу!

Аватар користувача
kvitka_2
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 49
З нами з: 25 грудня 2012, 22:24
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення kvitka_2 »

Скажіть будь-ласка чи можна звільнити головного бухгалтера за власним бажанням якщо нового працівника на це місце ще немає і на кого в такому випадку покладається виконання його обов'язків?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Шановний дописувачу, звільнити працівника за його власним бажанням керівник не тілько "МОЖЕ", але й "ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ" - якщо працівник подав відповідну заяву згідно з вимогами законодавства про працю України. Примусова праця НЕПРИПУСТИМА. Звільнення працівника у жодному разі не залежить від того, є чи немає бажаючих зайняти його посаду.

Аватар користувача
kvitka_2
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 49
З нами з: 25 грудня 2012, 22:24
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення kvitka_2 »

Дякую за відповідь. Але на кого в такому випадку покласти виконання його обов'язків?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Окрім головного бухгалтера в установі працює бухгалтер? Якщо так - частину обов'язків можна покласти на нього (окрім тих, які притаманні виключно головному бухгалтеру - наприклад, підписання фінансових документів, так зване "право другого підпису" і т.п.). Якщо окрім головного бухгалтера в установі немає інших бухгалтерів - ні на кого не покладаються до призначення на посаду нового працівника.

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Виконуючим обов"язки головного бухгалтера може бути призначений працівник бухгалтерської служби, який відповідає вимогам "Довідника кваліфікаційних характеристик.." затв. наказом Мінпраці №336 від 29.12.2004р.

Аватар користувача
kvitka_2
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 49
З нами з: 25 грудня 2012, 22:24
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення kvitka_2 »

Чи потрібна згода працівника на те що він буде виконуючим обов'язки головного бухгалтера? Людина яка звільняється має ж передати всі документи і виконуючий обов'язки вже буде відповідати на всі питання будь-якої перевірки, правильно?

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Після звільнення головного бухгалтера утворюється вакансія за цією посадою. Призначення працівника виконуючим обов’язки за вакантною посадою не допускається, а тимчасове виконання обов’язків можливе тільки за посадою відсутнього працівника, наприклад, у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю і т. п.(див. чинний на сьогодні документ: Разъяснение Государственного комитета Совета Министров СССР по вопросам труда и заработной платы и Секретариата ВЦСПС «О порядке оплаты временного заместительства» від 29 грудня 1965 року № 30/39). Отже, правомірним буде тільки наказ про переведення бухгалтера на посаду головного бухгалтера або наказ про прийняття на роботу іншого працівника на цю ж посаду.

Аватар користувача
kvitka_2
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 49
З нами з: 25 грудня 2012, 22:24
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення kvitka_2 »

Тобто наказ про те що на бухгалтера покласти виконання обов'язків головного бухгалтера при вакантній посаді робити не можна? Однознозначно потрібно тільки призначати когось на цю посаду? Вакантною її ж залишати теж не можна бо хто тоді буде передавати і приймати всю документацію.


bodya_93
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 55
З нами з: 10 липня 2014, 15:26
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення bodya_93 »

Допоможіть розібатися в ситуації!
В.о. головного бухгалтера був звільнений з займаної посади за згодою сторін 11 вересня, а нового бухгалтера прийняли на роботу 22 вересня. Акта прийому-передачі документів при звільненні не було. А тепер примушують уже звільненого працівника заднім числом зробити акт прийому-передачі. Чи провомірні ці дії?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

За порушення трудової дисципліни? - Ні, не має (якщо працівник її не порушував).

KettiKet
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 08 липня 2015, 08:58
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення KettiKet »

Допоможіть розібратися! Чи потрібно переобраного сільського голову та секретаря звільняти, а потім приймати назад!

Руслана 20147
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 21 вересня 2017, 09:08
Регіон: Закарпатская область

Повідомлення Руслана 20147 »

Бухгалтер працює у селищній раді з 2003 року, у 2008 зарахована до кадрового резерву, а у 2009 році, у зв'язку із виходом на пенсію головного бухгалтера,прийнята головним бухгалтером. Вищої освіти немає, є технікум, але не профільний. Поступила заява від громади звільнити головного бухгалтера, в зв'язку з не відповіднісю освіти. Яку відповідь можемо дати громаді? Наперед вдячна за відповідь.

mamochka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 358
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (ла): 7 разів

Повідомлення mamochka »

Працівниця перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 6 ти років. Зараз вона отримала попередження про скорочення посади. Вона виходить і буквально лише 2 місяці пропрацює. Особу яка працює на її місці переводять на іншу посаду з подальшим покладання виконанням функцій бухгалтерії. Чи можна видати наказ про те,  щоб не переривати виробничий процес залишити право підпису за тією особою, яка сьогодні  ще має право підпису і на яку виготовлені ЕЦП.   Просто виходить поки новий-старий головний бухгалтер виготовить  підписи то і посада вже скоротиться.

Новичек
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 01 серпня 2016, 10:40
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Новичек »

Добрый день. Подскажите пожалуйста формулировку приказа на перевод с временного на постоянное место работы. Сотрудница будучи в декретном отпуске уволилась, а человек который был на этой должности на время декретного отпуска продолжает работать.

Відповісти

Повернутись до “Трудові відносини”