Щодо діяльності ОСН

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Мінрегіон виступає за створення належних правових умов для формування та діяльності органів самоорганізації населення.

Мінрегіон відкидає безпідставні звинувачення на свою адресу з боку ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», представники якої вигадують, що міністерство начебто намагається підкорити владі громадське самоврядування за допомогою нового закону. Такі твердження ця організація висловлює, посилаючись на розробку Мінрегіоном проекту Закону України «Про органи самоорганізації населення», підготовка якого передбачена Планом заходів щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Раніше Міністерство вже коментувало ситуацію, наголошуючи на необхідності нової редакції закону, оскільки чинний закон «Про органи самоорганізації населення» від 11 липня 2001 року практично не діє. При цьому нова редакція законопроекту має ґрунтуватися на положеннях частини шостої статті 140 Конституції України, згідно з якою сільські, селищні, міські ради можуть дозволяти за ініціативою жителів створювати будинкові, вуличні, квартальні та інші органи самоорганізації населення і наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів, майна.

Крім того, статтею 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи самоорганізації населення включено до системи місцевого самоврядування. Тобто створені органи самоорганізації населення «вбудовуються» у загальну функціональну систему муніципального управління окремої територіальної громади.

Працюючи над законопроектом, Робоча група Міністерства ставила за мету створити законодавче підґрунтя, яке б сприяло розкриттю невикористаного потенціалу громадських ініціатив, розширення можливостей співпраці органів самоорганізації населення з органами місцевого самоврядування у вирішенні місцевих проблем, активізації економічного життя територіальної громади, особливо розвитку сільських територій.

Варто звернути увагу, що однією з пропозицій Мінрегіону, які пропонувалися внести змінами до Конституції України стосувалося статті 140, яка у чинній редакції передбачає, що сільські, селищні, міські ради можуть дозволяти утворювати органи самоорганізації населення. Мінрегіон запропонував вилучити конституційну норму «дозволяти утворювати», що дасть можливість законодавчо визначити більш прийнятну процедуру створення та легалізації органів самоорганізації населення.

У Департаменті з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону поінформували, що стежать за проходженням в парламенті проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про органи самоорганізації населення» ((зареєстрований від 11.12.2013 № 3704-1; автори – народні депутати: Бондаренко В.Д., Новак Н.В., Мірошниченко Ю.Р., Фабрикант С.С., Леонов Е.В., Медуниця О.В., Чумак В.В., Шевченко А.В., Сиротюк О.М.).

У Мінрегіоні вкотре наголосили, що зацікавлені у якнайшвидшому прийнятті парламентом цього чи іншого закону, який би відповідав Концепції реформи місцевого самоврядування, сприяв створенню належних правових умов для формування та діяльності органів самоорганізації населення.

«Думка громадськості, експертів і позиція асоціацій органів місцевого самоврядування з цього приводу дуже важлива. Ми також звернулися до польських колег щодо їх досвіду правового регулювання діяльності аналогічних інституцій самоорганізації. І якщо в результаті всебічного аналізу, спільної роботи, міністерством з експертним середовищем будуть запропоновані цікаві законопроектні рішення, то їх можна буде використати під час доопрацювання депутатського законопроекту, який активно підтримується ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», після його схвалення у першому читанні», - зазначили в Департаменті.

Довідка

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.04.2014 № 333-р схвалено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, основним завданням якої є формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, надання високоякісних та доступних публічних послуг, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території.

Планом заходів щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, який затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 № 591-р. передбачено розроблення нових та внесення змін до чинних законів та інших нормативно-правових актів, серед яких і зміни до Закону України «Про органи самоорганізації населення» (нова редакція).

У контексті цих завдань Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських організацій, вітчизняних та іноземних експертів розроблено проекти законів України «Про співробітництво територіальних громад» (прийнятий Верховною Радою України 17.06.2014), «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (14.08.14 направлено на повторне друге читання Верховної Ради України), а також «Про органи самоорганізації населення» (нова редакція).

(За матеріалами офіційного сайта Мінрегіона http://www.minregion.gov.ua/)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”