Зміни до Податкового кодексу України

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

У Верховній Раді України розміщено Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо посилення фінансової самодостатності територіальних громад) (№ 1899 від 30.01.2015 р.)

В пояснювальній записці до проекту Закону зазначається, що ним пропонується внесення змін до Податкового кодексу України, які забезпечать збільшення надходжень до місцевих бюджетів для посилення фінансової самодостатності територіальних громад.
З прийняттям Податкового кодексу скасований ринковий збір, який забезпечував близько півмільярда надходжень до бюджетів сіл, селищ та міст. Втрата такого значного ресурсу не була компенсована іншим значимим податком чи збором, що негативно вплинуло на самостійність місцевих бюджетів. У зв’язку з розпочатою фінансовою децентралізацією запровадження ринкового збору відіграє також стабілізуючу роль у цьому процесі.
Хоча внесеними змінами з 1 січня 2015 року суттєво скорочено пільгове оподаткування земельними ділянками, однак залишилися окремі можливості щодо неповної сплати земельного податку. Після прийняття рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельної ділянки проходить значний проміжок часу до оформлення права власності на таку землю. За цей період кошти до місцевих бюджетів не надходять. Повністю не оподатковуються земельні ділянки в межах населених пунктів, які перебувають в користуванні підприємств електроенергетики, транспорту, газо- та водопостачання.
На сьогодні підприємства сплачують податок з доходів фізичних осіб за місцем реєстрації своїм або відокремлених підрозділів. Не завжди підприємства мають змогу цехи, дільниці, бригади та інші виробничі підрозділи оформити відповідно з вимогами Господарського кодексу. Вирішення питання сплати податку з доходів фізичних осіб за місцем проведення господарської діяльності суттєво покращить фінансовий стан сіл та селищ.
Оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів під мисливські угіддя, за використання водних ресурсів для потреб рибництва за місцем розташування водних об’єктів, а не за місцем реєстрації платників податків надасть додаткові надходження до місцевих бюджетів.
Комунальні підприємства, маючи на сьогодні незначні доходи, особливо які працюють в сільській місцевості, згідно чинного Податкового кодексу не можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування. Тому необхідно надати право комунальним та державним підприємствам, що надають житлово-комунальні послуги, переходити на спрощену систему оподаткування.


2. Цілі, завдання та основні положення законопроекту

Ціллю законопроекту є збільшення надходжень місцевих бюджетів.
Законопроектом пропонується:
- запровадити ринковий збір;
- скасувати пільговий режим оподаткування підприємств електроенергетики та залізничного транспорту та поширити оподаткування на всю площу земельних ділянок, що перебувають у їх власності чи користуванні;
- надати можливість підприємствам сплачувати податок з доходів фізичних осіб за місцем розташування цехів, дільниць, бригад та інших виробничих підрозділів, тобто за місцем проведення господарської діяльності;
- оподатковувати корисне використання лісових ресурсів під час надання їх для використання мисливськими господарствами під мисливські угіддя;
- оподатковувати на загальних підставах землі лісогосподарського призначення;
- забезпечити сплату рентної плати за використання водних ресурсів для потреб рибництва за місцем розташування водних об’єктів, а не за місцем реєстрації платників податків;
- розпочати сплату земельного податку не з моменту оформлення права власності на землю, а з моменту прийняття рішення органів місцевого самоврядування чи органів виконавчої влади про виділення земельної ділянки;
- надання права комунальним та державним підприємствам, що надають житлово-комунальні послуги, переходити на спрощену систему оподаткування
- скасувати податок на господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.
Також уточнено окремі норми щодо акцизного податку з роздрібних продаж та плати за майно.
З метою забезпечення енергетичної незалежності України та стимулювати активний розвиток альтернативної енергетики пропонується відновити пільги по податку на прибуток, з компенсацією можливих недонадходжень доходів за рахунок зупинення статті 17-1 Закону України «Про електроенергетику» щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії.

(За матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=53768)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”