Про перспективи децентралізації

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко провів зустріч із директором Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гвідо Бельтрані та представниками Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO)


У ході зустрічі, яка відбулася 2 лютого, Г.Бельтрані зазначив, що Швейцарське бюро співробітництва в Україні готове надати підтримку щодо розробки пакету законопроектів із децентралізації публічної влади, проектів підзаконних актів, концептуальних засад з питань реформування місцевого самоврядування, удосконалення регіонального, місцевого розвитку, реформування територіальної організації влади. За його словами, у цьому контексті також можна було б здійснювати широку просвітницьку роботу, проводити навчання, роз’яснення, дискусії щодо новел, передбачених проектами актів законодавства у сфері місцевого самоврядування (переваги, сфери, методи, засоби, наслідки застосування тощо), ініціювати та підтримати функціонування постійно діючої експертної платформи для обміну ідеями тощо.

С.Власенко зазначив, що сьогодні децентралізація є ключовим моментом реформування системи здійснення публічної влади. Він також сказав, що вже найближчими днями парламент має розглянути два важливі законопроекти відповідної спрямованості: "Про добровільне об’єднання територіальних громад" та "Про засади державної регіональної політики", підготовлені Комітетом. Водночас, підкреслив народний депутат, як показує практика, єдиної цілісної концепції децентралізації в Україні зараз не існує, що засвідчили останні зміни до Бюджетного кодексу України, запропоновані Кабінетом Міністрів України під час бюджетного процесу. На думку С.Власенка, їхня реалізація може породити конфлікт між чинними законами сфери місцевого самоврядування та бюджетним законодавством, яким, фактично, запроваджується адміністративна децентралізація, адже "вже сьогодні маємо масу інформації від сільських, селищних, міських голів про проблеми з формуванням місцевих бюджетів".

Голова Комітету наголосив, що країна потребує конституційної реформи місцевого самоврядування і без внесення змін до Конституції повноцінну децентралізацію здійснити практично неможливо. "Однак зміни Основного Закону передбачають етапи, що охоплюють дві парламентські сесії. Тому цей процес слід узгодити між всіма політичними силами, вищими органами державної влади, щоб пройти його максимально швидко. Адже восени відбудуться чергові вибори до органів місцевого самоврядування, котрі мають пройти за новим виборчим законом, на новій територіальній основі, та сформувати органи місцевого самоврядування з оновленим, реально децентралізованим обсягом повноважень"- підсумував С.Власенко.

Керівник Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO) Оксана Гарнець зазначила, що Проект передбачає розбудову ефективних механізмів надання якісних публічних послуг на рівні громади та посилення національного діалогу щодо реформ місцевого самоврядування і децентралізації. За її словами, сьогодні впроваджується III фаза даного Проекту, яка триватиме до травня 2017 року.

О.Гарнець підкреслила, що головними завданнями Проекту є впровадження сталих моделей децентралізованого надання послуг: розвиток механізмів децентралізованого надання послуг на рівні малих міст і сіл цільових регіонів, їх інтеграція у процеси національних реформ у сфері децентралізації з метою подальшого поширення на інші регіони; сприяння процесу впровадження реформ щодо децентралізації та місцевого самоврядування в Україні, а саме: надання дорадчої підтримки з питань децентралізації і реформування місцевого самоврядування ключовим національним інституціям та асоціаціям органів місцевого самоврядування, що ґрунтується на накопиченому в ході реалізації проекту досвіді з надання послуг на місцевому рівні, співпраці між різними рівнями влади й залученні громад у процес реформ.

Підсумовуючи думки і пропозиції, що прозвучали під час зустрічі, С.Власенко висловив щиру подяку Швейцарському бюро співробітництва в Україні та Проекту DESPRO за прагнення надати підтримку "багатогранній діяльності Комітету у сфері законодавчого забезпечення адміністративно-територіальної реформи, проведення децентралізації публічної влади та реального зміцнення місцевого самоврядування".

(За матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua/news/Novyny/Povi ... 02834.html)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”