Щодо проектів міжмуніципального співробітництва

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

На Полтавщині успішно реалізуються проекти міжмуніципального співробітництва.

У відповідності до узгодженого плану та з урахуванням рекомендацій експертів відбувається реалізація проектів співробітництва територіальних громад Полтавської області, які за результатами відкритого конкурсу отримали фінансову та експертну підтримку від проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України». Про це йдеться у звіті Мінрегіону та проекту GIZ за результатами робочої поїздки до Полтавської області.

Під час поїздки було перевірено стан реалізації п’яти проектів:

1. Проект «Придбання сміттєвоза та контейнерів для покращення матеріально-технічної бази громад – спільний крок до чистого довкілля Пирятинського краю» - об’єднання зусиль Пирятинської міськради, Білоцерківської, Великокручанської, Дейманівської, Каплинівської, Олександрівської, Сасинівської та Харківецької сільськаих рад (орієнтовна загальна сума реалізації проекту - 680 тис. грн.).

2. Сміттєва революція в громадах м. Червонозаводське, с. Токарі та с. Піски, як приклад вдалого співробітництва територіальних громад (загальна сума 700 тис. грн.).

3. Проект «Чисте село – «Красиве село» - облаштування місць збору твердих побутових відходів та придбання контейнерів для сміття на територій Ковалівської, Новоселівської та Куликівської сільських громад Полтавського району (загальна сума - 851 тис. грн.).

4. Проект «Міжмуніципальне співробітництво: цілеспрямований соціальний захист громадян. Реконструкція та до оснащення Решетілівського трудового архіву – шлях до покращення обслуговування населення та енергозбереження» - спільна ініціатива Малобакайської, Жовтневої та Плосківської сільських рад (загальна сума - 110,384 тис. грн.).

5. Проект «Оновлення життя Семенівської місцевої пожежної охорони (на базі с. Оболонь Полтавської області) – запорука безпечної життєдіяльності сільських громад» - спільна ініціатива Грошинської, Погребняківської, Худоліївської, Степанівської, Оболонської, Наріжанської, та Іванівської сільських рад (загальна сума - 550 тис. грн.).

«Узгодження договорів співробітництва територіальних громад, тендерні процедури за проектами, а також подання договорів до Мінрегіону мають бути здійснені до квітня 2015 року. Після проведення тендерів на підставі договорів співробітництва та відповідних рішень місцевих рад будуть складені кошториси на придбання техніки, обладнання та проведення ремонтно-будівельних робіт на об’єктах проектів» - йдеться у звіті.

У Департаменті з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону повідомили, що успішна реалізація цих проектів буде виразним прикладом того, як, керуючись положеннями закону «Про співробітництво територіальних громад», можна об’єднувати зусилля громад і розв'язувати спільні для них проблеми, що не вирішувались роками.

«Спостерігаючи за реалізацією згаданих проектів, відзначаємо, що керівники невеликих міст, селищ і сіл, які дбають про добробут мешканців, вже зрозуміли, що об’єднання і співробітництво допоможе громадам бути дієздатними. Тим більше, що для цього держава забезпечила необхідне законодавче підґрунтя», - зазначили у профільному департаменті Мінрегіону.

Як повідомлялося, Комісія з відбору проектів співробітництва територіальних громад Полтавської області визначила кращі проекти – претенденти на отримання співфінансування від проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України».

(За матеріалами офіційного сайту Мінрегіону http://www.minregion.gov.ua/news/na-pol ... a--154183/)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”