Роз'яснювальна робота щодо децентралізації

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Урядові експерти розпочали роз'яснювальну роботу в регіонах щодо бюджетної та податкової децентралізації (04.03.2015 р.)

В Дніпропетровську, в рамках реалізації інформаційно-комунікаційної кампанії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, пройшов перший із п’яти запланованих регіональних круглих столів з бюджетної та податкової децентралізації. Захід організовано Мінрегіоном спільно з Мінфіном, ДФС, МОН, МОЗ за участю керівництва обласних, районних, міських, сільських, селищних рад, управлінь фінансів, територіальних органів ДФС за сприяння міжнародних проектів та програм.

Під час заходу профільні урядові експерти висловили переконання, що нове бюджетне законодавство розширює права місцевих органів влади та надає їм повну бюджетну самостійність, а також розширює джерела наповнення місцевих бюджетів.

За їхніми даними, завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення місцеві бюджети отримають додатковий ресурс до загального фонду в сумі більше 22 млрд. грн. А загалом, враховуючи сальдо міжбюджетних трансфертів, - більше 40 млрд. грн. в цьому році.

Так, на місця з державного бюджету передано 100% плати за надання адміністративних послуг, 100% державного мита, 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки. Крім того, джерела наповнення місцевих бюджетів розширено також завдяки запровадженню акцизного податку з реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти) за ставкою 5% вартості реалізованого товару. База оподаткування розширюється через стягнення податку на нерухомість відтепер і з комерційного (нежитлового) майна та податку на автомобілі з великим об’ємом двигуна. До місцевих бюджетів зараховуватиметься 80% екологічного податку, замість 35%.

Крім того, громади одержуватимуть базову дотацію для підвищення фіскальної спроможності їхніх бюджетів.

Експерти підкреслили, що значні переваги отримають об’єднані громади, бюджети яких прирівняються до бюджетів міст обласного значення і районів, і, крім зазначених податків, одержуватимуть ще й 60% ПДФО, а також інші доходи.

За даними Державної фіскальної служби України, надходження до місцевих бюджетів станом на 01 березня 2015 склали 12 997,5 млн. грн.

У січні-лютому 2015 року до місцевих бюджетів надійшло:

- 352,9 млн. грн. акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів;

- 2 084,6 млн. грн. податку на майно, у т.ч. транспортного податку – 3 млн. грн., податку на нерухоме майно – 20,9 млн. грн. (+15,4 млн. грн. до відповідного періоду минулого року), земельного податку - 2 060,7 млн. грн. (+5,7 млн. грн.).

За словами урядових експертів, держава взяла на себе повну відповідальність щодо надання освітніх послуг загальноосвітніми навчальними закладами, підготовки робітничих кадрів професійно-технічними закладами, забезпечення медичного обслуговування населення, фінансування державних програм соціального захисту окремих категорій громадян. З цією метою місцевим бюджетам надаватимуться такі нові види трансфертів, як освітня субвенція, субвенція на підготовку робітничих кадрів та медична субвенція.

Прийняття змін до Бюджетного законодавства вже цього року дасть змогу забезпечити стале економічне зростання, протидіяти кризовим явищам фінансового сектору економіки і виконати місцеві бюджети на 100%, зазначили експерти.

Серія регіональних круглих столів з бюджетної децентралізації проводиться за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Уряду Великобританії.

(За матеріалами офіційного сайту Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publis ... =244276429)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”