Децентралізація та реформа системи охорони здоров'я

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Підсумки круглого столу "Децентралізація та реформа системи охорони здоров'я"проводило 17 червня Міністерство охорони здоров'я України/

У процесі реформування системи охорони здоров'я та децентралізації є ряд багатоаспектних питань, що потребують вироблення спільних позицій між усіма зацікавленими сторонами, зокрема, щодо забезпечення автономізації діяльноіст закладів охорони здоров'я та структурно-організаційних змін медичного обслуговування населення у регіонах.

17 червня в Міністерстві охорони здоров'я відбулося екcпертне обговорення проблемних питань, що виникають на межі двох реформ - охорони здоров'я та децентралізації. У ньому взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я та Міністерства фінансів, проектного офісу Національної ради реформ, експерти громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ", представники Світового банку, Асоціації міст України та регіональних закладів охорони здоров'я. Асоціацію міст України представляв заступник Виконавчого директора О.Слобожан.

Ключовим питанням в дискусії стало який рівень уряду повинен бути базовим у фінансуванні охорони здоров'я - областей або нових районів ("повітів").

Реформа децентралізації передбачає утворення нових адміністративно-територіальних одиниць - нових районів або "повітів", що формуються на базі так званих "госпітальних округів". На думку одних експертів, саме цей рівень є оптимальним для фінансування охорони здоров'я на субнаціональному рівні.

Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець наголосив, що в процесі реформи охорони здоров'я принциповим є нерозділення первинного та вторинного рівнів медичної допомоги між різними рівнями урядів (громад та нових районів). Важливою є також консолідація фінансування на одному рівні уряду і найбільш оптимальним варіантом МОЗ вважає рівень областей.

Рівень нових районів або "повітів" є також прийнятний, однак лише за умови чіткого розмежування замовника та надавача медичних послуг. Закупівля та надання медичних послуг не повинні здійснюватися одним і тим же органом влади - це загрожує "консервацією" існуючої неефективної інфраструктури охорони здоров'я.

Планується, що діалог щодо узгодження двох реформ буде продовжено. Зокрема, це питання буде обговорене 23 червня на засіданні Національної ради реформ.

(За матеріалами офіційного сайту АМУ: http://www.auc.org.ua/news/pidsumki-kru ... i-zdorovya)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”