ПСП

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Katia писав:Якщо працівник працює на 0,5 ставки (оклад 611,50 грн), пільгу 609 грн, застосовувати?
Статтею 56 КЗпП визначено випадки, за яких може встановлюватись неповний робочий день, зокрема за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.
Отже, якщо працівник працює на підприємстві на 0,5 ставки (неповний робочий день) за трудовим договором (контрактом) і отримує заробітну плату (у визначенні Податкового кодексу), він має право на застосування до нарахованої заробітної плати ПСП, встановленої пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 цього Кодексу, за умови дотримання вимог цієї статті.

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Чи надається ПСП зовнішньому суміснику?

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

НСЛ предоставляется по одному месту работы

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Злийко Анна писав:Чи надається ПСП зовнішньому суміснику?


Можливо надати, але працівник сам обирає на якій роботі йому користуватися ПСП. Найпоширеніша ситуація: зовнішнім сумісникам, які працюють на неповну ставку, вигідніше користуватись пільгою за сумісництвом аніж за основним місцем роботи, де дохід не дозволяє.

Аватар користувача
vostok
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 24
З нами з: 13 квітня 2011, 11:40
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення vostok »

Перелік документів на Підвищену ПСП "На дітей" 913,50 грн (самотня мати) працівник повинен подавати щорічно на початку року чи раз при прийнятті на роботу?

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

на початку року нам надають копію паспорта, щоб можна було визначити, що працівниця не вступила в новий шлюб. а, взагалі, працівник несе відповідальність за недостовірні дані для оформлення пільги. просто для своєї підстраховки ми звіряємо вказані дані

егоськина
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 23 січня 2014, 15:04
Регіон: Донецкая Область
Звідки: Донецк

Повідомлення егоськина »

Подскажите пожалуйста ) Такая вот ситуация, я мама двух детей из зоны АТО, устроилась на работу, бюджетная сфера, замужем, имею ли я право на НСЛ ?, в чем вопрос, на предыдущем месте работы я приносила справку с работы мужа, что он этой льготой не пользуется, сейчас это невозможно, так как там война !, вне зоны АТО он не трудоустроен

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

Плательщик налога, содержащий двоих или более детей в возрасте до 18 лет имеет право на НСЛ в размере 609,00 грн.*количество детей. Воспользоваться НСЛ работник может только по одному месту работы, если размер его зарплаты не превышает в 2015г. 1710,00 грн.*количество детей. Родители самостоятельно определяют кто будет пользоваться таким правом.О том, что второй родитель не пользуется правом определения дохода кратно количеству детей, работник указывает в произвольной форме в заявлении на предоставление НСЛ ''на детей''.

Sumned
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 13 травня 2015, 19:57
Регіон: Житомир

Повідомлення Sumned »

Добрий день. Таке питання - я працював за сумісництвом на двох роботах, на даний момент офіційно ніде не працевлаштований, і на днях прийшло повідомлення з налогової про те, що отримував ПСП на двох роботах (не знаю, як це так трапилось), і погрожують штрафом. Хотілось би почути думку спеціалістів, як краще повести себе в цій ситуації? :?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Sumned писав:Добрий день. Таке питання - я працював за сумісництвом на двох роботах, на даний момент офіційно ніде не працевлаштований, і на днях прийшло повідомлення з налогової про те, що отримував ПСП на двох роботах (не знаю, як це так трапилось), і погрожують штрафом. Хотілось би почути думку спеціалістів, як краще повести себе в цій ситуації? :?
А ви писали заяву на ПСП на обох работах?? Можливо це помилка бухгалтера?? Тоді питання до бухгалтерії, якщо ж ви писали заяву і там і там, то готуйтеся сплатити суму ПДФО яку повинні були сплатити + штраф 100% від суми :(

Sumned
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 13 травня 2015, 19:57
Регіон: Житомир

Повідомлення Sumned »

EVGENIY, на одній точно писав, а от за другу - ну взагалі не впевнений. Пропрацював я в такому режимі 4 місяці, що скажете - варто намагатись щось доказати, чи простіше буде сплатити штраф, і все? У налоговій кажуть, що хотіли би отримати якісь там довідки з місць роботи про мій дохід.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Sumned писав:EVGENIY, на одній точно писав, а от за другу - ну взагалі не впевнений. Пропрацював я в такому режимі 4 місяці, що скажете - варто намагатись щось доказати, чи простіше буде сплатити штраф, і все? У налоговій кажуть, що хотіли би отримати якісь там довідки з місць роботи про мій дохід.
Я вважаю варто узнати в податковій що саме вони вам інкреминують на які суми і чому, а потім зходити в бухгалтерії і там поузнавати що і як, це зробити хоча б для себе, адже податківці теж можуть помилятись! На рахунок довідок то податкова мене завжди вражала своїми витівками, чомусь фахівці там не можуть сходити в відділ оподаткування фізосіб і взяти з 1дф ваш дохід, навіщо їм довідки з роботи адже вони будуть такі самі як в 1 дф :)

Sumned
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 13 травня 2015, 19:57
Регіон: Житомир

Повідомлення Sumned »

EVGENIY писав:
Sumned писав:EVGENIY, на одній точно писав, а от за другу - ну взагалі не впевнений. Пропрацював я в такому режимі 4 місяці, що скажете - варто намагатись щось доказати, чи простіше буде сплатити штраф, і все? У налоговій кажуть, що хотіли би отримати якісь там довідки з місць роботи про мій дохід.
Я вважаю варто узнати в податковій що саме вони вам інкреминують на які суми і чому, а потім зходити в бухгалтерії і там поузнавати що і як, це зробити хоча б для себе, адже податківці теж можуть помилятись! На рахунок довідок то податкова мене завжди вражала своїми витівками, чомусь фахівці там не можуть сходити в відділ оподаткування фізосіб і взяти з 1дф ваш дохід, навіщо їм довідки з роботи адже вони будуть такі самі як в 1 дф :)
Дякую за консультацію. Мені чомусь здається, що на основній роботі я взагалі ніяких заяв не писав, і спробую в цьому переконатись (цікаво, а це якось можливо зробити без відвідування підприємства?)

Аватар користувача
natkuz
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 11 червня 2014, 12:01
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення natkuz »

Підскажіть будь ласка, таке питання, працівниця-держслужбовець, мати двох дітей, отримує ПСП, в березні місяці 2015 року старшій дитині виповнилось 18 років. Питання-пільга застосовується до кінця року? Чи березень повинен бути останнім місяцем для застосування ПСП на двох дітей?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

natkuz писав:Підскажіть будь ласка, таке питання, працівниця-держслужбовець, мати двох дітей, отримує ПСП, в березні місяці 2015 року старшій дитині виповнилось 18 років. Питання-пільга застосовується до кінця року? Чи березень повинен бути останнім місяцем для застосування ПСП на двох дітей?
169.3.3. Податкова соціальна пільга, передбачена підпунктом 169.1.2 та підпунктами "а", "б" підпункту 169.1.3 пункту 169.1 цієї статті, надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років..............

Инди
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 16 травня 2015, 22:55
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Инди »

Добрый день! Задавала свой вопрос в другой теме, но есть нюанс именно по ПСП. Помогите мне пожалуйста. В третьем месяце текущего года я была на Б\л по уходу за ребенком. Табель по з\п закрыли без учета б\л, а его провели в четвертом месяце. Соответственно б\л ушел в доход третьего месяца и сумма з\п была превышена (Итого 2769 грн зп+ бл 763грн = 3532 при моей границе как матери 2-х детей 3420 грн) и подоходный "добрали" уже в четвертом месяце. При этом перерасчет со знаком минус и с датой третьего налогового периода не отнимают от общего дохода за третий месяц. НЕ отнимают, говорят по закону только прибавляем. Ссылки на закон нет, и о каком законе идет речь я не могу понять. говорят, читайте http://zir.minrd.gov.ua/. Помогите мне пожалуйста разобраться, неужели и вправду такая абсурдная ситуация, сняли налог с недополученных денег. Если можно, то дайте ссылки на нормативну базу. Вручную тоже говорят не пересчитывают. Вот программа есть и она так считает. Спасибо !!!!
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Инди писав:Добрый день! Задавала свой вопрос в другой теме, но есть нюанс именно по ПСП. Помогите мне пожалуйста. В третьем месяце текущего года я была на Б\л по уходу за ребенком. Табель по з\п закрыли без учета б\л, а его провели в четвертом месяце. Соответственно б\л ушел в доход третьего месяца и сумма з\п была превышена (Итого 2769 грн зп+ бл 763грн = 3532 при моей границе как матери 2-х детей 3420 грн) и подоходный "добрали" уже в четвертом месяце. При этом перерасчет со знаком минус и с датой третьего налогового периода не отнимают от общего дохода за третий месяц. НЕ отнимают, говорят по закону только прибавляем. Ссылки на закон нет, и о каком законе идет речь я не могу понять. говорят, читайте http://zir.minrd.gov.ua/. Помогите мне пожалуйста разобраться, неужели и вправду такая абсурдная ситуация, сняли налог с недополученных денег. Если можно, то дайте ссылки на нормативну базу. Вручную тоже говорят не пересчитывают. Вот программа есть и она так считает. Спасибо !!!!
Вот из зира

Код: Виділити все

Яким чином здійснюється перерахунок сум доходів та сум наданих ПСП найманим працівникам, в тому числі за час перебування на лікарняному або у відпустці?

Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг встановлений п. 169.4 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ).
     Відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.
     Згідно із пп. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого пункту 167.1 статті 167 ПКУ (застосування розміру ставки), перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:
     - за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
     - під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 п.169.2 ст.169 ПКУ (обмеження щодо застосування ПСП);
     - під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.
     Відповідно до пп. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.
     Згідно із пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 ПКУ якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.
     Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається платником податку до складу податкового зобов’язання за наслідками звітного податкового року та сплачується ним самостійно.
Я пересчитал вашу зарплату, по моим подсчётам 182,7 не понятно почему удержали, теоретически они обязаны будут в конце года пересчитать и вернуть!

Инди
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 16 травня 2015, 22:55
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Инди »

Бухгалтер говорит - потому что по закону б\л прибавляем к доходу, а минуса за тот же налоговый период не отнимаем. На основании какой правовой базы - для меня не понятно(((( Как вы считаете - легализовать это обращение официально? Или программа пересчитает все в конце года?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Инди писав:Бухгалтер говорит - потому что по закону б\л прибавляем к доходу, а минуса за тот же налоговый период не отнимаем. На основании какой правовой базы - для меня не понятно(((( Как вы считаете - легализовать это обращение официально? Или программа пересчитает все в конце года?
Если я не ошибаюсь то это относится к форме 1дф т.е. к отчёту, но никак не к расчёту ПСП и зарплаты!! Я не могу сказать пересчитает ваша программа вам или нет, я не знаю какая у вас программа и заложено ли в ней такое, теоретически должна пересчитать, а как практически будет я не знаю!

Наталья0512
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 05 червня 2015, 13:43
Регіон: Луганская область

Повідомлення Наталья0512 »

Витяг
з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України подтверждает статус матери одиночки?

aljona-rurak
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 19 травня 2015, 09:38
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення aljona-rurak »

Доброго дня! Яка встановлена пільга на сьогоднішній день 609,00 чи 1218,00грн?

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

50% від мінімальної з/пл, встановленої на 01.01. 2015 = 609.00 грн. для підвищеної пільги-збільшуєте 609.00 згідно відповідної пільги

aljona-rurak
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 19 травня 2015, 09:38
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення aljona-rurak »

Olga_K писав:50% від мінімальної з/пл, встановленої на 01.01. 2015 = 609.00 грн. для підвищеної пільги-збільшуєте 609.00 згідно відповідної пільги
Я просто в Податковому Кодексі вчора читала, що 100%. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/page18

Irina0507
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 13 липня 2015, 14:10
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Irina0507 »

доброго дня чи змінився розмір податкової пільги з 01,09,2015 року.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Irina0507 писав:доброго дня чи змінився розмір податкової пільги з 01,09,2015 року.
Ні

Irina0507
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 13 липня 2015, 14:10
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Irina0507 »

дякую

Аватар користувача
berezka_ubr
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 131
З нами з: 31 січня 2013, 20:26
Регіон: Луганская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення berezka_ubr »

Положена ли ПСП членам избирательных комиссий, которые работают на платной основе и тем, которые только в день выборов?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10264
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

berezka_ubr писав:Положена ли ПСП членам избирательных комиссий, которые работают на платной основе и тем, которые только в день выборов?
Налоговая социальная льгота применяется исключительно к доходу в виде заработной платы и только по одному месту его начисления (пп. 169.2.1 НКУ).
Поскольку НСЛ применяется на основании поданного плательщиком заявления, то и ответственность за неправомерное применение льготы несет плательщик.

RED33
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 07 вересня 2015, 13:34
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення RED33 »

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи маю я право примінить ПСП, якща заробітна плата складає 1714,92 грн., але при цьому, чоловік має довідку про малозабезпечиність та шестеро дітей, віком до восьми років. І яка це буде пільга 50% чи 100% ???

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

чоловік має довідку про малозабезпечиність

До застосування ПСП така довідка значення не має.
А от
шестеро дітей, віком до восьми років
впливає на розмір ПСП і граничний розмір доходу, до якого застосовується пільга, в тому разі, якщо дружина такого працівника підвищенною пільгою не користується. Але, напевне, з такою купою дітей вона ніде не працює. Тоді на підставі заяви працівника
ПСП для нього становить 609,00 *6 дітей;
Розмір зарплати для застосування підвищенної ПСП 1710,00 * 6 дітей.

Відповісти

Повернутись до “Податкова соціальна пільга (ПСП)”